Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kvalita karet, "hrací desky" a insert

Včera jsem nadšeně běžel koupit českou verzi Mage Knightů (ano, vy, kteří nemáte 10minut od baráku Planetu Her, záviďte).

Po rozbalení krabice mě velice potěšil insert na žetony, který jak jsem vyrozumněl z obrázků není v anglické verzi. Především ten, kdo vymyslel průhledný překryv na něj, by si zasloužil nobelovku světa deskových her. Stejnětak děkuji všem čínským dětem za zabalení kostek many, krystalů a žetonů štítů rovnou do uzavíratelných pytlíků.

Co mě ale překvapilo nepříjemně je insert na karty. Karty se tam vlezou opravdu jen tak tak a velice natěsno. Navíc mi příjde, že náznak přihrádek v insertu vůbec nesouhlasí s počtem druhů karet a jejich množstvím. Když jsem se je tam snažil dát zpět, bál jsem se, že příjdou k úhoně. Stejně tak na následném vytahování jsem si dal záležet aby se kartám nic nestalo. Škoda, že karty nejsou plastové a stejně kvalitní, na které jsem momentálně zvyklý z posledních her od Wizardů (Conquest of Neratch, Lords of Waterdeep), jednak by víc vydržely a taky by zabíraly míň místa. Provizorně to řeším tak, že jsem některé z karet vložil zvlášť do zavíracího pytlíku a dal navrch krabice. Ale zkusím vymyslet lepší insert. Každopádně si myslím, že to mohlo být pořešeno už rovnou, protože o ty 3-4 milimetry místa navíc pro insert karet by se do krabice určitě vešlo.

Poslední věc jsou dílky hrací desky. Několik dílků je lehce prohnutých. Žádný zásadní problém, ale přecejen by bylo lepší, kdyby byly pevnější a seděly na stole tak krásně, jako třeba ve Wrath of Ashardalon nebo Legends of Drizzt.

Zajímalo by mě, jak toto řeší ostatní, případně jaký máte názor?
9.8.2012 08:54:52

Hráčské balíčky
Doporučuju (myslím, že i někde v pravidlech) pro každou postavu vytřídit jejích 18 karet (karta hrdiny, popis dovedností a 16 karet základního balíčku), a dát je vždy spolu se všemi žetonky daného hrdiny do jednoho pytlíčku. Jednak je to příjemné na setup (vezmeš si figurku a sáček, a můžeš hrát), a jednak budeš mít o dvaasedmdesát karet méně do insertu :)

9.8.2012 09:29:11

poopravenie
Wizards of the Coast (D&D, WoA, CR, LoD, LoW, CoN) a Wizkids (Quarriors, MK) sú dve odlišné firmy. Preto nemajú rovnakú kvalitu vyhotovenia :).

9.8.2012 09:32:27

odpovědi
@acedrac:
Vím, že WotC a Wizkids jsou různé firmy, jen jsem poukazoval právě na rozdíl kvality karet a na to, že když to jde u WotC, proč by top nemohlo jít taky jinde :-)

@Vlaada:
Nějak tak to plánuju, jenže kam pak v krabici s těma 4 pytlíčkama? Místo insertu a zbytek karet nějak bokem? Jinak včera jsme s klukama prolouskali pravidla a zkusili úvodní scénář (který jsme ani nedohráli, protože v čajovně už zavírali) a podotýkám, že mechanismy jsou vskutku brilatní. Tolik možností. Sice je v pravidlech víc věcí k zapamatování, ale to se věřím po pár hrách vryje pod kůži. Konečně nějaká pořádně komplexní hra dle mého gusta.

9.8.2012 10:02:06

Ellenar
On ten insert teto druhe edice je dost vylepsenej oproti minuleho, z toho se to sypalo. Ale pravda je, ze na karty mohly udelat vice mista. To my ale neovlivnime, to je stejne pro vsechny edice...
Karty s zetonkama muzes v baliccich soupnout pod jiny dil insertu, tam by na to melo byt misto, ne? Pak by melo byt v insertu dost mista pro vsechny ostatni karty;)

9.8.2012 10:13:15

gev

aneken:
A jéje, já právě v jiném vlákně ten inzert pohanil, a Ty píšeš, že je vylepšenej... Měl jsem počkat na svoji krabici, já předpokládal, že se nic nezměnilo.

Už se těším. Už se těším....

9.8.2012 11:52:24

gev
Mno, ackoliv je ten insert.daleko lepsi, tak se musim pridat k Ellenarovi, ze karty to moc nevyresilo. Obaleny je tam nedostanes... Leda tak, jak jsem psal, ze cast soupnes pod inzert v baliccich s zetonama, ja jsem to tak mel uz u stary verze...

9.8.2012 12:29:39

Insert na žetony
Jak jsem psal při zakládání tématu výše - insert na žetonky v české verzi je geniální, k tomu není co dodat. Jen jsem více rozváděl to negativum, čímž je insert na karty.

9.8.2012 13:15:10

Řešení
Pořešil jsem to nakonec následovně:
- Dle Vlaadovi rady jsem karty hrdinů roztřídil do pytlíků a nechal je v původním insertu
- insert na žetony jsem otočil vzhůru nohama (díky průhlednému překryvu výborně drží) a tím vzniklo místo akorát na dva menší balíčky karet, v mém případě Zranění a Karty Jednotek
- zbytek karet jsem dal do původního insertu

A výborně to funguje, možná to ještě trošku poladím, ať se karty z obráceného insertu líp vytahují. Taky přemýšlím o obalech na karty - jak už se tu řešilo v jiné diskuzi, bojím se, že fámy o menší životnosti karet jsou pravdivé.

10.8.2012 00:13:57

Další řešení insertu
Před první hrou šly karty hned do obalu (Standard card sleeves od FFG jsou příjemně pevné). Po hře jsme je zkusili narvat zpět do krabice, bez úspěchu, místo na obalené opravdu není..
Osvědčil se nám hned první pokus alternativního insertu:
- postel pro postavy šla ven, postavy šup do pytlíku
- karty jsme rozpytlíkovali, jak je doporučeno
- do místa po lůžkách pro postavy se krásně vejdou obalené karty aj s pytlíkem postav.

Není problém, vše vyjde naprosto krásně a akorát, však zkuste.

17.8.2012 11:55:28

Další možnost řešení insertu
Já to vyřešil tak, že část obalených karet jsem dal do původní přihrádky, čast jsem dal pod insert s postavami a městy a poslední část jsem vložil do vzhůru nohama obráceného insertu s žetony. Pokud je to zagumičkované a nebo v pytlících, tak se to ani nerozjíždí. Jsem s tímto řešením spokojen.

17.8.2012 13:52:13

ad inserty
Tenhle můj povzdech se implicitně netýká jen hry Mage Knight, ale je spíš takový obecný. Už mne kolikrát napadlo jestli výrobci her nežijí tak trošku mimo realitu, když se insert musí u každé druhé vydané hry nějak amatérsky přizpůsobovat a dodělávat.

17.8.2012 13:59:08

kren
Tak ja treba svoje vlastni hry, ktery nedavam do herny Planety, nebalim. A v tom pripade je insert teto edice nadstandard a sedi tam vse. Ono zas pokud by to bylo delany na obaleny, tak nebalicum to bude nekde litat... Prece jen treba ffg obaly zvetsi objem tak o polovinu...

17.8.2012 19:51:57

kren
Myslim tim celkovou uroven insertu, jak uz jsem psal, i na neobalene karty mohlo byt o malinko vic prostoru...

17.8.2012 20:17:02

obaly
Karty chci taky obalit, už teď po čtyřech hrách vidím lehké ošoupání. Jenže jsem si vybral Mayday obaly, které přesně sedí, lae momentálně nejsou k dostání, tak si říkám, že ještě chvilku počkám, než budou k dostání. Nechce se mi dávat o polovinu víc za FFG obaly. Pak to hodlám zkombinovat s tuckboxama pro obalené karty z BGG a uvidíme, jak se mi to podaří všechno vtěsnat do krabice :-)

18.8.2012 04:23:05

obaly a insert
O víkendu jsem konečně také zakoupil a nemůžu hru dostatečne vynachválit :)
raději jsem rovnou zakoupil i obaly (UltraPro). Karty v nich sice plavou trochu a obal má přesah, ale nic jiného nebylo skladem a zachování kvality karet bylo důležitější než správný fit :)

K insertu - od obalů karet zbyly takové ty zavírací pytlíčky (4) do každého jsme tedy zabalili jednoho hráče - dané karty a žetony k barvě. Zbylé karty se i s obalama vejdou na původní místo, akorát pootočené o 90 st. Rozdělené pytlíčky pak pod figurkový a žetonový insert. Na milimetr přesně. Případně mohu nafotit.
Uvažoval jsem o vlastním pořadači a insertu, ale po tomhle zjištění myslím není důvod.

22.8.2012 10:52:05

rix

Karty zraneni
patrne tiskari prikaplo trosicku magenty na rubove strane karet zraneni a ty jsou sytejsi, ale da se to prezit. hra se mi libi asi si ji casem poridim. ;) Moc pekna hra.

26.8.2012 17:54:55

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Dark City
Legendary: Dark City
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas