Mafia City - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Stragoo games
Autoři: Petr Bělík
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Na letošním Essenu to byla rozhodně hra z těch lepších... né li nejlepších... to si zatím netroufám tvrdit.
23.10.2012 09:00:42

po dvou hrách
Jednu s klukama na Essenu a jednu na kroužku. Je to velmi agresivní hra. Kde můžete hodně zařezávat. Pravidla to má víc enež intuitivní. Graficky se mi to líbí moc. A to nejsem fanda mafiánů ze třicátých let. Herní doba je velmi příjemná. Zvláště když si vyberete menší počet bodů. Co jsem zatím zjistil je fakt, že se nevyplatí příliš riskovat. Karty jsou fajn. Je jich tam jen 11 druhů, tak brzy zjistíte, co můžete od jiných čekat. Efekt toho, že vám přijdou na ruku špatné karty, je trochu eliminován tím, že můžete ty karty využívat dvojím způsobem. Na symbol nebo na efekt. Kombinuje to prvky dražebních, diplomatických, převahových, CDG a agresivních her... zatím nechci psát víc, protože mám málo nahráno. Ale evidentně je to hra pro širokou veřejnost. Příležitostný hráč se dostane okamžitě do hry a hardcore hrač si tam najde spoustu prvků, které jsou patřičně vykombené. A v neposlední řadě mi přijde cena hry více než férová.

23.10.2012 09:07:16

Mafia City
Tak to mám radost, na dnešek se mi zdálo že jsem potkal .opčíka v Praze v metru a míchal tam cement :D

23.10.2012 13:55:47

opčík
dnes se stavoval u nás v krámu a cement jsem nezaregistroval.: )

23.10.2012 19:11:11

..
poly> si v ph? si mohol cosi zahucat, som nemal sluchatka! ..inak s Parxelom davame dokopy naku Eragra session cece!!

..a z cemetnu sa stava pomaly beton, ozval a Pegasus, asi to chcu na nemecky trh, takze spiele des jahres je hned realnejsi:D

apropo, dali sme v tomovkach particku MC a zas som nevyhral:/ ..nejak to rbx zmakol, hold byt starosta a zaroven policajny spicel je prisne kombo, sam som to neudolal:))

23.10.2012 22:43:10

opcik
Tak to je jasny, ja jsem v Tomovkach taky schvalne prohral Takenoko, aby me tam boss rbx jeste nekdy pustil;) Na vaznejsi notu - chlape, Pegasus, to je v GER silnej partner, takovej uspech bych ti fakt pral! At to dopadne!;)

23.10.2012 23:29:23

aneken
juj dakujem:) (tu treba dodat, ze by to urcite nebola len moja zasluha, traja ludia dali do toho srdce a kopec casu/energie;)
Kazdopadne, ked sa zastavil clen poroty Siele des Jahres, tak nam doporucoval ineho 'partnera' (netusim preco) nejaku 'firmu na H' (nie Heilderberg) - boli v hale s bgg stankom, hned oproti..
Ale podla referencii sa zda,ze Pegasus je asi 'lepsia' volba, vzhladom na to, coho je schopny Heidelberg, to tam videl asi kazdy..hmm..ale to je OT..a je to cele vo hviezdach:)

24.10.2012 00:10:50

distro
A kdy se to objeví v CZ shopech? Jsem natěšen ;-)

24.10.2012 08:53:52

opcik
No dostat se hned s prvni hrou na nemecky trh je uspech asi u jakehokoliv partnera;) Drzim palce, at se to uspesne dotahne;)

25.10.2012 09:12:42

mastbájit
Kdy, kde a za kolik to bude?

25.10.2012 11:03:25

kdy, kde a za kolik
Ha!! Tak už jsem to našel!!! Tady to už je ;-)

http://www.tomovyhry.cz/kategorie/novinky/13547-mafia-city.html

Objednáno a vyřízeno ještě větší rychlostí než světelnou ;-)

25.10.2012 12:23:05 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Zatím jen neherní, ale už samotné rozbalení krabice a prohrabání se obsahem stálo za to. Kvalita zpracování herních komponent naprosto skvělá - jednotlivé dílky města poněkud větší než jsem čekal a žetony mafiánu s hezky silného plastu. Za tu cenu fakt bomba. Pravidla nastudována a teď už jen co nejdřív dostat na stůl...už se nemůžu dočkat. Očekávání jsou velká! ;-)

26.10.2012 08:14:13

dojmy
Jednu hru jsem sledoval a včera jsme hráli v pěti s kolegy v práci.

Příjemná převahovka, kde se situace mění každou vteřinu.
Díky kartám, které dokáží krásně zamotat situaci ve městě, se dá krásně blafovat, vyhrožovat nebo vyjednávat. To je to co se mi na hře líbí a právě karty dělají tuhle hru.

Snad jen dvě výhrady:
- hru může ovlivnit počáteční rozdání karet (jeden hráč dostane dobrání karet a užitečnou akční kartu a druhý třeba jen kartu vztahující se k lokaci a kartu reakce, kterou nevyužije třeba celou hru)
- funguje zde "King of the Hill", čili pokud někdo vede, tak se po něm ostatní vezou ;)

Doporučuji pro všechny milovníky interakce (ale i počítání ;)).
UPOZORNĚNÍ: Tato hra způsobuje několikaminutové výpadky přátelství! Nedoporučuji přítomnost jakýchkoliv zbraní ;)

26.10.2012 08:50:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Leech
heh to posledny odstavec je fakt uzitocny:D
.ad setup, je tam moznost vymeny ruky, podla pravidiel
inak jedna z idei hry je schopnost planovat s tym co je..vzdy je na to nejaky cas;)

ALE .opat, ad setup, nic Ti nebrani pred hrou rozdelit balik kariet na pocet hracov (a nedelitelny zvysok) a draftom si vybrat pocet kariet, z kazdeho balika 1, teda celkovo na ruke podla poct. hracov a pak tajne odhodit aby ostali na ruke 2, vsetko icom nadol - a potom vytvorit dalsim zamiesanim doberaci...
Kazdopadne taketo krute laborovanie je (ak vobec) asi az pre pre drsnych expertov na turnajovom hrani alebo co:D

26.10.2012 12:50:24

Leech
...několikaminutové výpadky přátelství... ROFL +1

26.10.2012 13:35:47

vydavatel od H
V hale 12 spolu s BGG boli od H
Hurrican Editions
Hazgaard Editions
Hutter Trade
Predtaviť by som si to z nich vedela u Hurrican, ale to nie je ziaden velky vydavatel. Ber Pegasus! Drzim paste. :)

27.10.2012 15:45:59

mám za sebou 1.hru
podle geeku a reakcí lidí tu jsem čekal větší hardcore, ale jinak dobrý a i pro takové to domácí žufání.
Jedinou chybou je, že jsem prohrál, asi se budu muset víc zaměřit na ikony a né jen na text na kartách.

30.10.2012 18:55:01

Dojmy po 1. hře
Bohužel víc jak jednu sme nestihnuli.
První hraní bylo trošku chaotické, nebylo úplně jasné, co se jak moc vyplatí dělat a jak je důležité si hlídat protihráče, ale teda zábava to byla moc fajn. Každopádně už po prvním zahrání jde cítit, že ze skupinkou zkušených a znalých hráčů to bude pravděpodobně velká paráda.
Ve hře se dá dobře taktizovat, karty a jednotlivé postavy dokážou krásně škodit protihráčům, no a do poslední chvilky je boj o pána města napínavý.
Za mě zatím 4 hvězdy, ale věřím, že časem má šanci jít nahoru.

31.10.2012 10:26:07

hra ve 3
Zdar, chtel bych se zeptat co si myslite o hre ve trech. Hrali jsme takhle 2x a mam z toho silnej pocit nutnosti house rules. Je to prakticky o tom kdo prvni ovladne budovu na dolizani karet. Ten pak diky kartam (kor pokud prijdou mezi prvnima kartama ksefty) muze tuto lokaci kontrolovat prakticky celou hru, coz jen dal a dal zvyraznuje jeho vyhodu oproti ostatnim, kteri i pokud se spolci dohromady prakticky nemaji moc sanci to nejak zvratit. Vedouci hrac pak klasickym snowball efektem kontroluje klicove lokace a pokud se nahodou nekdo postavi na odpor, je nemilosrdne smeten zasobou karet. Mozna jsou dve hry malo na hodnoceni, ale jen by me zajimalo jestli ma nekdo podobnou zkusenost/nazor.

29.11.2012 13:57:31

Ptopa
Myslím, že počet žetonů hráčů bude víceméně pořád stejný, takže je jedno jestli ho budou zastavovat dva nebo čtyři hráči. Budou si akorát konkurovat navzájem. Kšefty jsou na můj vkus taky hodně silné a je jich tam hodně.

29.11.2012 19:01:51

Kšefty
Kdo dostane na začátku kšefty a dolízne si další má celkem drsný náskok do hry.

29.11.2012 20:26:43

Kšefty
Kšefty mají nejnižší možnou výhodu tzn. hráč získá pouze jednu kartu ( ze tři co si bere jednu odhodí, druhá je místo karty Kšefty a tak získává jen jednu kartu navíc).
Zároveň je možné, aby kartu Kšefty zrušil kterýkoliv hráč kartou FBI.

30.11.2012 11:00:07

Kšefty
Když dolízne další, získá do prvního kola 2 karty navíc a ušetří dva tahy, což je také podstatná výhoda. Ale možná že to tak na mě působí jen v začátečnických hrách a později se to ztratí.

30.11.2012 12:37:24

Ve 3
Hra ve 3 mi taky přijde trochu nevyvážená. Ten kdo položí první žeton na obchodní čtvrť a získá ji, tak má pak velkou výhodu. Nalíže karty, které mu umožní kontrolovat čtvrť v podstatě po celou hru. A každé kolo líže pořád čím dál víc karet a ostatní hráči nemají šanci. Nemám vyzkoušenu hru ve 4. V 5 ale tento problém odpadl, protože i když měl jeden hráč pod kontrolou čtvrť většinu hry, tak stejně nemohl kontrolovat všechny lokace i soupeře a nakonec skončil předposlední. Taky tam nebyl tak propastný rozdíl v počtu jeho karet a ostatních. Problém ve 3 je i nalízávání nových karet, kdy ostatní hráči často nezískají kartu kvůli tomu, že mají oba stejný počet. Takže i hráč se čtvrtí si lízne stejně karet jako ostatní, kteří jich mají na ruce 5x míň... Třeba to byla jen náhoda a v dalších hrách to bude jinak, ale v těch 2 hrách co jsme ve 3 hráli to bylo jak přes kopírák. První hráč dal žeton na čtvrť a pak už to bylo jasný... Možná by pomohlo nějaký house rule, ale to nemám moc rád.

30.11.2012 16:04:06

Dzejkob
no ak by bol hlavny (spodny) mafian taky neohorzeny, ako pises, nebolo by to cele moc hratelne: dorazne odporucam pozret, co robi Praskac, Paky v pozadi, Velky plan..a inokedy (situacne) Veznica, Najemny vrah ci Spoluucast a tiez Policejni razie..
Vseobecne je velmi tazke ubranit lokaciu, ak sa do toho ostatne klany pustia, (co znamena oslabenie inde;)) ..netyka sa to len Obchodnej stvrte..

Inak pocet kariet malokedy zarucuje vitazstvo (co mam dlhodobo odpozorovane/odohrane) a Obchodna stvrt byva celkom novacikmi precenovana .. (+ koho si Zlodej asi tak vybrie?..)
Tiez viem, ze aj hraci, co mali dva Ksefty za sebou, pripadne vsetky za hru, nevyhrali az v v tolkych % pripadoch, ako by sa mohlo zdat..

Hru si predstavujem ako spojite nadoby, v kazdom pocte hracov sa to prelieva inak.. v hre 3 hracov je to zaujimave inym sposobom (a hrac priemerne ziskava pochopitelne viac VP ako v hre 5 a inak/viac kombi efekty...) Ci je nejak v 3 nevyvazena, to si nemyslim, ale ani netrufnem definitivne posudit; zatial som sa ale relevantne (z opakovanej praxe) nestretol s takym nazorom..
Imho aj zavisi, akych skusenych spoluhracov mas..

Ad doberanie kariet, defaultne by mal mat kazdy jednu na konci kola. To ze uplny loser ma cosi extra nie je ani tak zamer ako pribeh (-ak si maly a nenapadny, mozes lepsie 'planovat', autority si ta nevsimaju) :)) (inak, aj keby hrac kontrolujuci Obchodnu stvrt zrovna mal najmenej VB, samotny efekt O.S. ho takmer na 100% vyluci z prveho kroku doberania kariet)

BTW: ciel nie su karty ale VB(!!!)..

(Droll> pozor, ak moc uletis s VP na zaciatku, protihraci sa zameraju.. imho je lepsie nechavat si najfiaknejsie tahy ku koncu! ..a hlavne nenapadne;))

"Up to now my best move was a bluff. In last round I started stacking my Mafiosi in the Fight Club. People thought I had a Police raid card in my hand so they all stacked Mafiosi there hoping to retrieve them...but then I simply moved them away by using hats/Shadow Games, and Grand Schemes I conquered 3 locations with only 4 mafiosi!
..
I have played the game from all between 3 to 5 players, probably 4 is more common..but it is wonderful that it scales so well. VP difference is close normally (1-3 points)...but two players did not want to play after the first round claiming that they were in an unrecoverable position. I do not like this kind of sore losers, but it is something that the game leads to."
koneic citatu jedneho skuenejsieho hraca:D

10.12.2012 10:56:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas