nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Loupežníci 2

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Popis hry

Desková hra LOUPEŽNÍCI je určena nejméně pro 2 a nejvíce pro 5 hráčů. Skládá se z tří dílného hracího plánu, na kterém je vyobrazena cestička. Ta představuje cestu z dragounského sídla k loupežnickému hradu. Cestičku tvoří žlutá políčka, mezi kterými jsou rozmístněna červená políčka v počtu 31. Cílem hry je dostat se s dragounem (vojákem) co nejrychleji do sídla loupežníků a zpět, přitom překonat všechny nástrahy a pochytat co nejvíce loupežníků.

 

Hraci plan Detail-začátek hry Detail-konec hry

Příprava hry a jak se hra hraje

Podle počtu hráčů si každý vybere jednoho dragouna (vojáka) a k tomu obdrží jednu větší figurku, kterou si postaví na začátek cestičky. Poté se rozmístní 31 figurek červené barvy – každá na červené políčko. Vedle hracího plánu se položí hromádka karet s tvářemi loupežníků lícem dolů. Vybraný hráč pak hodí kostkou a dle hodu posune svojí figurku dragouna. Jestliže stoupne na červené políčko, narazil na loupežníka a s tímto se musí utkat. Otočí kartu, která udává sílu loupežníka; k překonání loupežníka je třeba sílu mnimálně dorovnat hodem kostky. Při úspěšném hodu hráč kartu získává, v případě neúspěchu čeká na svoji příležitost do dalšího kola. Hráči se po směru hodinových ručiček v hodech kostkou střídají.

 

Karty dragounu

 

Na hracím plánu jsou také 3 políčka modré barvy se zvířaty. Jde-li o hada nebo ježka, znamená to STOP na 1 kolo, v případě, že se dragoun setká se vzteklou liškou, musí stát se zdržet na 2 kola.

Konec hry a určení vítěze

Hra končí, jakmile se všichni hráči dostanou na loupežnický hrad a zpět do dragounského sídla. Vítězem, pak ten hráč, který při této výpravě pochytal co nejvíce loupežníků. Pokud je v počtu pochytaných loupežníků shoda, vítězí ten hráč, který má větší součet bodů na kartách s loupežníky.

Autor: Sarah

Vybíráme z aukcí

Haspelknecht
Haspelknecht
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>