Lorenzo il Magnifico: Big Box

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Lorenzo il Magnifico: Big Box - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Cranio Creations
TLAMA games
Autoři: Flaminia Brasini
Simone Luciani
Virginio Gigli
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, hratelnost ve dvou, složitost pravidel

Ahoj. Mám za sebou hodně euroher, i s kostkami. Nabízí tato hra něco jiného oproti jiným, (přece jen je starší)? Je dobře hratelná ve dvou, ve třech, ve čtyřech? Složitost pravidel? Atmosféra? Díky.

1.1.2023 23:32:53

Též by mě zajímalo ;-)

22.3.2023 12:21:02

Ahoj oběma, byť se zpožděním vůči původnímu příspěvku, ale přece:
Lorenza mám nahraného v nižších desítkách partií, převážně ve dvou, ale párkrát i ve třech a čtyřech. Dodnes patří mezi mé nejoblíbenější hry, ale nutno podotknout, že mám hrozně rád dice placement hry, takže jsem cílovkou.

Zkusím zodpovědět na otázky stany:
Jiná je za mě dostatečně, ale zároveň má i dost osvědčených mechanismů. V zásadě je to worker placement, kde ti sílu pracantů určuje hod kostkou, který je ale pro všechny hráče stejný, takže každé kolo je vysoce variabilní, ale zároveň i vyvážené  (za mě už tenhle centrální mechanismus je dost unikátní). K tomu je tam dost povedený engine building, byť není zase až tak rozvětvený jako je tomu u jiných her, které na engine buildingu vyloženě staví. V každém případě za mě tenhle mix funguje skvěle a ve hře se dočkáš hodně zajímavých a těžkých rozhodnutích a když to zecvakne, tak i super komb.
Hra je výborně hratelná v jakémkoliv počtu, funguje zde princip zakrývání políček. Ve dvou je to dost zařezávací, ale zároveň nic z čeho by se nedalo vybruslit, spíš jen tě soupeř občas dost sere, než že bys kvůli pár zaříznutím hned prohrál.
Pravidla jsou jednoduchá, dost intuitivní, jenom některé efekty karet jsou občas nejasná.
Atmosféra a obecně téma ve hře nehraje skoro vůbec žádnou roli, je to ryze mechanická záležitost (ale zatraceně dobrá, takže zapomeneš na to nějaké téma řešit)
Za mě je ta hra super, vysoce variabilní jak mezi jednotlivými partiemi, tak i v rámci dané partie, kdy každé kolo je dost jiné. Hra operuje s principem trestání (když na konci epochy nezaplatíš dostatek víry, tak dostaneš nějaký trest do konce hry), což nemusí každému vyhovovat, ale jedná se o snadno splnitelnou podmínku a jde spíše o to si spočítat jestli se ti tu podmínku vyplatí splnit a tím nemít trest, nebo jestli je pro tebe lepší akceptovat trest, páč máš větší návratnost z toho, že se buď na víru soustředit nebudeš, nebo jí budeš hromadit abys měl vyšší bodový zisk z ní. 
Každý tah je vysoce zábavný bolehlav, možností je tak akorát, aby se hra nezasekla, ale aby bylo z čeho vybírat.

22.3.2023 14:11:59

Vybíráme z Bazaru

Cry Havoc
Cry Havoc
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas