Lorenzo il Magnifico

xxxxxxxxoo hodnoceno 82x (Seznam vlastníků)

Lorenzo il Magnifico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Flaminia Brasini
Simone Luciani
Virginio Gigli
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má smysl?

Ahoj. Mám za sebou hodně euroher, i s kostkami (Marco Polo, Burgundy, Bora Bora…). Nabízí tato hra něco jiného oproti jiným hrám? Hlavně bych hrál ve dvou, někdy ve čtyřech - je dobře hratelná v těchto počtech?  Složitost pravidel? Atmosféra? Přemýšlím, zda koupit nebo ne. Díky.

2.1.2023 09:41:35

Začnu tím nejhorším - atmosféra je na úrovni CoB a Marca Pola - tedy téma tam moc nehledej. Ale jinak je z kostkových her asi “nejspravedlivější” - kostky jsou společné (každý používá stejné hodnoty) a dá se s nimi relativně levně manipulovat. V základu je lehká asymetrie díky draftu vůdců na začátku hry, každý má jiné bonusy a jiné podmínky vyložení. S rozšířením se asymetrie zvyšuje aukcí frakce, které dávají hráčům speciální schopnost od začátku. 

Pravidlově to složité není, je tam relativně dost ikon, většina přejde do krve v pohodě, nejsložitější jsou na draftovaných vůdcích. Interakce je na úrovni CoB a Marca Pola, je to hratelné ve všech počtech hráčů, ve 2 podle mě funguje lépe než zmiňované hry, ve 4 se může trochu protáhnout, rozhodnutí je plno, záleží na správném načasování a karty mohou vytvářet zajímavá komba.

Já ji mám z kostkových her nejradši, možná proto že je nejmíň kostková - hodnoty na kostkách hlavně vytvářejí příležitosti, zásadně neurčují, co mohu dělat.

2.1.2023 13:16:03

Súhlasím s Umma-om. Máme radi Burgundy a striedame s Lorenzom (základ, nie Big Box), lebo je to dostatočne iné. Suroviny sú väčšinou na tesno a tematicky je to suché, ale kombinačne super ;). 

2.1.2023 13:22:50

mě se to líbí moc , co do popisu souhlasím s nazory níže az na jeden detail a sice ze mě je to pravé nadstandartne tematické . musíš jít do vojenských akci aby si měl nová území na kterých můžeš postavit “podniky” co ti dávají zdrovoje , když nepodporujes církev tak ti to pekne spočítat… za mě téma funguje lépe než treba v marcopolovi , a este to má jednu výhodu ze setip je fakt rychlovka 

2.1.2023 13:48:38

Taky se dá vyzkoušet na yucata.de

2.1.2023 19:23:30

Vybíráme z Bazaru

Die Macher - 2nd edition
Die Macher - 2nd edition
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas