Lords of War: Orkové proti trpaslíkům

xxxxxxxxoo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Lords of War: Orkové proti trpaslíkům - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Svět deskových her
Black Box Games Publishing
Autoři: Martin Vaux
Nick Street
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy/cz verze

Ahoj,
Koukal jsem, že konečně vyšla po docela dlouhé době cz verze hry, tak jsem se chtěl zeptat, jak hodně je hra v ČR rozšířená? Existuje nějaká komunita hráčů? Pořádají se turnaje/pravidelné hraní?

Za druhé jaká hra je ve srovnání třeba se Summoner wars? Pŕijde mi to hodně podobné, ale Lords of wars mají, podle mě, miňimálně hezčí grafickou stránku karet.

Předem díky za reakce :-)
27.1.2016 21:32:17

turnaj
O turnaji je info zde: http://www.zatrolene-hry.cz/kalendar-akci/lords-of-war-turnaj-a-krest-ceskeho-vydani-7944/

Jinak Summoner Wars je komplexnější a podle mě zajímavější.
V Lords of War se vykládají pouze jednotky na hrací plán podle speciálních pravidel, ale nepohybují se, při vyložení rovnou útočí. Větší variabilitu dávají do hry pouze 4 typy jednotek (základní, elitní, podpůrné a střelci) ... tedy bez ohledu na to, že každá jednotka má jiné hodnoty útoky a do jiných směrů, ty 4 typy mají jen význam podle toho, jak se s nimi zachází.
Zde jsou samozřejmě výhodou jednoduchá pravidla.

Mám obě hry, ale hlasuju pro Summoner Wars.

27.1.2016 22:31:35

Možnosti jednotek
Rád bych drobně doplnil Duirina. Ve hře najdete několik druhů jednotek (pěchota, jízda, kopiníci, střelci a berserkové).
Nejzajímavější jsou berserkové, kteří se v případě úspěšného útoku umí pohnout na místo zabité jednotky a opět zaútočit (viz pokročilá pravidla). Při šikovném nasazení a současné nepozornosti soupeře mohou udělat mezi jeho jednotkami pěknou paseku :-)
Dalšími pěknými taktickými prvky jsou podpůrné jednotky (nemusíte je nasadit "do boje", ale mohou krýt záda kamarádům a vytvořit tak těžko prostupnou formaci), a možnost stažení jednotky z bojiště do ruky (při splnění určitých podmínek) a jejím opětovném nasazení v některém dalším kole na jiném místě.

28.1.2016 08:08:40

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas