nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Lords of Hellas

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Poškozené miniatury

Začínám mít docela strach o kvalitní zpracování miniatur. Miniatury tvoří základ této hry a samozřejmě i velkou část velmi vysoké ceny.

V rámci komentářů na KS se objevují velice negativní odevzdy od hráčů, kteří dostali jejich CoreBox a před pár dny se objevil příspěvek s odkazem na fotky, kde byli veškeré miniatury deformovány včetně monumentů a reakce AwakenRealms? Opravte si sami.

Navíc AR přiznávají, že nestíhají vyrábět a tak se dá čekat, že se budou snažit výrobu zrychlit, což může být třeba uspěchaným chladnutím miniatur, barvením miniatur ještě za tepla apod...to vše by mohlo kvalitu do budoucna ještě komplikovat.

Jaké máte zkušenosti ve svých CoreBoxech?

15.1.2018 10:25:50

JAHMANsvk

Víš, ono je těžké najít hru, kde by kvalita těch figurek byla lepší. U klasických krabicových her, kde se používají figurky(a teď zrovna nemyslím Monopoly :-) ), je to dost mizérie. Hodně firem, AR nevyjímaje, si nechává vyrábět figurky v Číně, kontrola žádná(to by tam musel někdo denně sedět a kontrolovat, co leze z linky), použitý materiál je většinou takový gumoplast a podle toho to tak vypadá. V LoH jsou aspoň ty monumenty, nestvůry a města udělané z podobného materiálu jako je resin. A tak jsou aspoň částečně opravovat. Neříkám, že je to dobře, to určitě ne. Ale když si to porovnám třeba s finecastem(gumoplast), se kterým přišla firma Games Workshop, tak jsou tohle prkotiny. Viděl jsem prodávané modely s cenou 20-30 Liber za kus, kde chybělo kus modelu z důvodu bublinek ve formě, Ohnuté kusy, co už nešly spravit ani vodou. Prostě to někdo frknul do krabičky a nazdar. Takže ano, jsem rád, že jsem dostal ty modely aspoň v tomhle stavu. I když mě samozřejmě se.., že ta krabice není perfektní.

Nyiziel: Jojo, to už mě taky napadlo, že je to blbě vyřešené s tím strkáním do krabice. Plánuju na to udělat nějakou svoji custom krabici vystlanou molitanem ala battle foam. :-) A všechny figurky po začištění nabarvit.

26.6.2018 11:01:17

Shark

Varit dele neni potreba. Staci al dente, srovnat figurku dle libosti a prudce ochladit, cimz zustane v pozadovane pozici. Da se tak docilit i uplne jinycj poz.

23.6.2018 22:23:28

Helena

Těžko říct. Já už ji pak nechal, jak je. Říkal jsem si, že až tak moc nakřivo zase nestojí. Asi je prostě při pohybu dynamičtější a víc rozevlátá.:-)
Ale je jasné, že je to věcí vkusu.

23.6.2018 08:44:13

Trojská Helena

Děkuji všem za tipy s horkou vodou, srovnal jsem tak hůl u figurky sfingy, hlaveň pušky u Odyssea a ruku s kopím u Athény. Pouze u Heleny se mi stalo, že i po vyndání z horké lázně stojí mírně nakřivo. Je to záměr nebo potřebuje "povařit" déle?
Díky za odpověď.

23.6.2018 08:14:30

Zvejkus

Ako to tu citam, tiez som prekvapený, ako tu mnohí sami seba chlácholia ze: za tu cenu je to ok, videl som aj horsie atd. Pricom kvalita je hodne-hodne nízko. Hra za 80ečok, modely krivé jak šikmá veza v pise, nezapadujú do seba jednotlivé diely, proste k.o. Hru som mal vo výhlade ale toto vlákno mi velmi rychlo pomohlo, aby mi nekúpa tejto hry, nebola lúto :D. To aby si clovek rovno k hre kupoval fén alebo teplovzdusnu pistol, lebo su domácnosti, kde fén nik nepouzíva ako napr u nás :) . A manual LOH- oprav si sám, my sme to nahovno vyrobili, je uz len ceresnicka na torte. No niekomu je aj tá dobra a je za nu vdačný.

22.6.2018 12:42:58

zvejkus

a to teprve počkej až to budeš do té all-in-one krabice strkat všechno :D musel jsem ji hooooodně pohrát aby se tam všechno vešlo - ten insert vážně nevychtali. Jakmile vyloupeš karton tak zjistíš, že jaksi ne všechno má své místo :D

22.6.2018 12:24:33

poškozené modely

Ahoj všichni. Tak se i já podělím se svou troškou do mlýna. Na hru jsem narazil na eshopu Albi a protože se mi líbil jak námět, tak ty modely, nebylo co řešit. Krabice za 2 dny přišla, tak jsem ji rozbalil. Karty, hrací deska, krabice fajn. Terrain expansion až na nějaké mold lajny a sem tam nějaké ne úplně přesně slepené dílky(cca 1mm u některých měst) neřeším, ty jsem jako správný wargaming modelář zabrousil. Hrdinové v základní krabici celkem v pohodě, nestvůry až na "sfingu" s ohnutou holí taky. Co mě trochu zaskočilo, byly modely monumentů. Původní sculpty těch modelů jsou asi fajn, ale realizace "rozsekání" na těch 5 dílů se jim tedy opravdu nepovedlo. Ze 3 podstavců je jen jeden jakš takš v rovině. Zbytek docela ohnutý. Hold mě práce s fénem nebo s horkou vodou taky čeká. Co je ale větší problém, že po odlití těch dílů monumentů si nikdo nedal tu práci, aby kompletoval jen ty, co do sebe v pohodě zapadají. U mě na sebe pasuje asi jen Hermes, největší mezera mezi díly je u Dia, který má díky tomu díru uprostřed těla. Tam už nějaké narovnávání fénem nepomůže, leda tak kilo greenstuffu. :-( Ale to se dalo čekat, když ty modely bouchají bez dohledu v Číně.
Mno, už jsem viděl horší modely než ty v Lords of Hellas. Např. oproti tzv. "finecastu" od Games Workshopu je tohle takřka mistrovské dílo. :-D Modely v cenově srovnatelném produktu World of Warcraft od FFG jsou taky horší, jak kvalitou, tak použitým materiálem. Ovšem to nic nemění na tom, že pokud chce firma spokojené zákazníky, tak si nemůže dovolit říct něco ve smyslu "dodělej" si sám. Narozdíl od wargamingových her má být tohle all-in-one krabice pro ty, co chtějí hrát a ne shánět fén a trávit čas narovnáváním modelů, aby aspoň vydržely stát na stole.

22.6.2018 10:50:20

LOH

Z toho si dělám srandu od chvíle, kdy jsme se o této hře dozvěděl na KS :-)

21.6.2018 22:11:27

Havelock

:+)

21.6.2018 18:33:00

LOH

Rozšíření pro letní olympijské hry? Zajímavé :)

21.6.2018 18:04:40

LOH

Tak u LOH Vás čeká ještě pěkná sbírka, pokud si zakoupíte i všechny rozšíření, které jsou ve vývoji :-)

21.6.2018 15:23:38

Korenar

Budu jedním z nich.. s přítelkyní moc rádi malujeme. Zatím Scythe, Běsnění Drákuly, Postavy ze Zombicide: černý mor kromě zombíků :D těch je asi 200 a čeká nás LOH, které jsme kupovali hlavně pro barvení :D a Blood Rage

21.6.2018 15:14:21

Nyiziel

No vidíš a teď si připočti cca 50 hodin pro lidi, co se rozhodnou si vše namalovat :D

21.6.2018 14:51:04

oprava

Tak a je to - 45 minut času a spálené 2kWh na fénu :D figurky jsou jako nové ;) podstavce a monumenty sedí jak prdel na hrnec - ale jde o princip, spravovat si sám u hry za 2K

doma mám od včera i rozšíření (města, chrámy) které jsou pouze v EN verzi a tam není jediná výtka! Vše 100% a dokonce 2 města navíc do foroty :)

když přivřu obě oči tak bych šel do koupi znovu ale je potřeba opravdu strávit nějaký ten čas nad opravou "úpravou" - ještě mě čeká asi 30 hoplitů :D kvůli jejich dokrouceným kopím nejdou moc dobře postavit do plastového města ;)

Upraveno autorem (porovnej)

21.6.2018 11:42:22

..

Jsem za lokalizaci této hry moc rád. Monumenty vypadají fakt monumentálně. Figurky jsou krásné. Osobně vidím „problém“ ve skládání, které je součástí hry jako takové. Kdyby figurky monumentů byly v celku, myslím, že by to bylo v pohodě. Aby to sedělo a šlo krásné do sebe vyžaduje víc, než jen odlít 3 díly plastu. Jenomže to by hru zase prodražilo, takže to beru jako jakýsi kompromis mezi možností stavět ve hře opravdu monument a současně mít hru za rozumný peníze.

21.6.2018 11:20:15

Kvalita

1. CZ i EN - mám možnost porovnat, žádný rozdíl nevidím
2. U verze z KS mi přišla jedna z figurek bez podstavce - poslal jsem reklamační email, za 2 hodiny! jsem měl odpověď a za 5 dnů figurku doma.

Takže za mne super hra, kvalita odpovídající.

Dobrá duše v domovher.cz

Upraveno autorem (porovnej)

21.6.2018 10:51:53

Nyiziel

To co píšeš vypadá spíš jako takový standard...já coby hráž nezkušený s miniaturním trhem jsme z toho byl taky rozladěný, ale je pravda, že za ty peníze je to slušná odměna ve srovnání s jinými hrami.

AR bohužel začíná v tomto mega miniaturním světě a u LOH dostalo pořádně přes prsty...u Nemesis už vylepšují podstavce na tvrdý plast.

Jinak pokud je to opravitelné, tak je stejně nejrychlejší cesta k opravě sám, za což děkuji manuálu...pokud to opravit nejde, tak není problém a zašlou náhradní díl.

21.6.2018 10:45:54

MAXI zničené MINI

Bohužel se musím přidat k vlně právem naštvaných. Co se týče kvality miniatur, je na tom AR hodně hodně špatně a oficiálně uvedená poznámka v pravidlech o samosprávce miniatur tuhle bídu pouze potvrzuje! Na krabici Scythe od Stonemaier Vám nabídnou zdarma doposlat chybějící komponentu a LOH naproti tomu nabízí "manuál" oprav si sám :D je to opravdu výsměch, navzdory tomu jsem LOH koupil a foufal, že právě mé balení bude v pořádku :) není tomu tak ale nedomrdky na tom nejsou naštěstí tak špatně, aby byly na vyhazov. Jak se zde uvádí - podstavce nic moc, pokroucené zbraně a tenčí materiál na plastu a nelícující díly monumentu. Dnes zkusím poopravovat co půjde a uvidíme. Trošku mě mrzí, že podporuji nakvalitní výrobu koupí hry ale zkrátka kolem LOH bylo takové HALO ze jsem ji musel jako fanda strategických deskových her i amaterský modelář mít :)

21.6.2018 10:42:01

EN verzia kvalitnejšia?

Môže sa stať, že by eng verzia bola z hľadiska miniatúr kvalitnejšia? Či je to to isté? Neviem či to viete takto určiť.. Veľmi by som tu hru chcel, ale tá kvalita vs. cena mi robí problém.

21.6.2018 10:08:07

Fén


Měl jsem Athénu podobně a Zeus mi nešel na jedné straně zasunout úplně do sebe. Hermés byl ohnutý do strany. Vše vyřešil fén. Použít nejvyšší teplotu a jak se figurka dala tvarovat, tak upravit, chvíli počkat, případně fénem, nebo pusou foukat studený vzduch. Teď jsem naprosto spokojený.

13.6.2018 07:31:41

oprava


já opravuji fénem - horkým vzduchem - figurku (zdeformované místo) nahřeju a pak vytvaruji do podoby jakou potřebuji, podržím než vychladne a pak už to drží. Dělám to takhle už dlouho a zatím vždy v pohodě. Horkou vodu jsem ještě nezkoušel, takže nemůžu porovnat.

13.6.2018 07:27:01

figurky

Výhrady mám akorát k monumentům. Ani jeden nejde jednoduše složit. Asi nejlíp je na tom Hermes. Má jenom větší spáru na zádech. Nejhůře je na tom Atena. Ruka nejde zasunout, protože kopí naráží do hřebenu na helmě. Ostatní figurky jsou v pohodě. Jak, že se to dá opravit. Horká voda, nebo jiný způsob?

13.6.2018 07:19:26

O náhodě

Já osobně za sundrop palec nahoru. Mě se i líbí nejednotnost sundrop povrchu (že je každý chrám jiný)

Ohledně miniatur je to jisté riziko. Je to z 80% vše OK jen pár ohnutých kopí.

Ale je i velké procento lidí, kde byli velké miniatury bohů a nestvůr deformované natolik, že to bylo na vyhazov...v tom případě se reklamuje u Výrobce, ale Awaken Realms nereagují tak rychle, jak by si hráči přáli, takže se to negativní hodnocení hodně v diskuzích projevuje.

12.6.2018 19:22:27

nerozhodnost


já jsem spokojený, nejsem modelář ani malíř, ano sem tam něco ohnuté je (asi jako u všech plastů) - to spraví fén.
Sundrop - kvalita není úplně stejná na všech modelech někde je lepší ale mě se to líbí, nenašel jsem vyloženě špatný model. Nevím jestli mám štěstí nebo někdo smůlu. Za sebe jako nemodeláře říkám že jsem rád že jsem do sundropu šel a že to stojí za to. Bohužel nemůžu srovnat s Panstvím hrůzy

12.6.2018 18:25:31

Nerozhodnost + porovnanie s Panstvím Hruzy

Tazke rozhodnutie. Z komentarov mi vyplyva, ze mozem ocakavat v krabici zdeformovane figurky do celkom velkych rozmerov. Takze tu ide len o ujasnenie ci cloveku ta hra za to stoji (za tu namahu) alebo nie? Da sa to vzdialene porovnas s kvalitou figuriek v Panství Hruzy?

12.6.2018 18:07:23