Lord of the Rings

xxxxxxxooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Lord of the Rings - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Bard - Centrum Gier
Fantasy Flight Games
Hasbro
Kosmos
Parker Brothers
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

...já těm pravidlům vůbec nerozumím :-)
"hráči musí provést akce uvedené nad touto lokalitou zleva doprava"

tak...provádí aktivní hráč všechny akce a potom druhý hráč anebo jednu akci aktivní hráč tu samou druhá hráč a tak dál...anebo je to jedno?
10.1.2013 12:08:16

Hraje to tady někdo? :-)
Já jsem to dnes zkoušela a nevím, zda je mi uplně jasné o co tam jde...

Konflikt - nevadí, že nedojdu na konec hlavní stupnice aktivity, pokud končí tím, že jsem došla na konec stupnice události, ale na hlavní stupnici aktivity jsem jen v půlce? A vůbec to ukončení konfliktu z důvodu dojití konce na stupnici události, není to moc náhodný, když člověk prostě nějakým způsobem pobere ty přesýpací hodiny jakožto žetony příběhu, tak nic moc ovlivnit nemůže, ne?? A vzhledem k tomu, že žetony času jsou ve hře 6x a žeton stupnice aktivity po třech...tak fakt nevím, jak na to...

11.1.2013 10:59:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál jsem naposled před rokem
Pokud si to dobře pamatuji, tak jsme to hráli tak, abysme co nejrychleji proběhly hlavní linii mapy (je uprostřed), občas bylo nutné dojít i nějakou vedlejší. Když jsme se crcali s těmi vedlejšími liniemi více, Sauron nás většinou dostal. Dle obrázků jsme též hráli trochu jinou verzi hry, protože žetony času si nepamatuji.

Jinak jsme hráli tak, že každý hráč hrál celý svůj tah a pak druhý, třetí...

11.1.2013 20:29:07

a ten Frodo
může tu svoji schopnost (použít hnědou kartu jako eso) uplatnit i při placení za něco, nejen při pohybu po tom tracku, že?

12.1.2013 07:02:08

ad Frodo
Frodo může bílé karty použít i například na zaplacení událostí.
Žetony času jsou myšleny ty žetony se slunečníma hodinama, viď? Aspo'n tak je znám z původní edice. Příliš mnoho žetonů se slunečníma hodina po sobě tažených a hráč je hned na konci událostí. O tom je i štěstí v téhle hře.
Jak to psal mirrage, pokud se budeš moc zdržovat na stupnicích aktivit, tak hodně riskuješ.

12.1.2013 16:04:17

crosby
ano, žetony času jsou myšleny ty žetony se slunečníma hodinama.

a pokud se v události objeví, že mám zaplatit např. jednu dýmku, tak mohu zaplatit jako Frodo jednu jakoukoliv hnědou kartu (edice FFG) což je eso?

a pokud událost chce zaplatit např. od každého hráče jedno eso může někdo z hráčů,když má jen dvojitý eso zaplatit touto kartou ? (další hráč zaplatí jedním esem "svoji" platbu).

a když je v události, že každý hráč zaplatí např jednu dýmku jinak hod kostkou, znamená to, že ten z hráčů, který nezaplatí tu kartu háže kostkou, nebo protože jeden z hráčů neměl kartu na zaplacení, tak neplatí nikdo a jeden každý háže kostkou???

13.1.2013 17:31:49 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
1) ano, viz moje minulá odpověď
2) ano, i když je to plýtvání
3) myslíš nejspíš událost ve stylu watcher in the water, viď? Je tam psáno each player: discard (druh karty k aktivitě) otherwise (ikona k hodu kostkou). To znamená, že každý hráč zaplatí odpovídající kartou, nebo musí hodit kostkou. Podobně je to u Faces of the dead v Shlelob's Lair.

Nemůžu se nezeptat, ale jaká používáš pravidla? Originál, nebo překlad ze zatrolenek? Mě připadly pravidla z původní edice docela přehledná. Má edice od FFG špatně napsaná pravidla? Mám takovou zkušenost s Arkham Horrorem, ale to je podstatně složitější hra.

13.1.2013 21:48:44

crosby
mockrát díky!
ano, pravidla mám odsud, ale koukala jsem na bgg a někteří tam psali, že ta pravidla jsou trochu nešťastně napsaná...Osobně jsem teda dlouho takhle pro mě ne příliš srozumitelná pravidla u žádné hry neměla, když si představím, že jsem vzala pravidla k Eclipse, přečetla a hrála a tohle jsem četla asi 3x a že bych v tom měla jasno, tak to teda nee :-)

13.1.2013 21:55:22

Vybíráme z Bazaru

Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání (ve folii)
Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání (ve folii)
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas