nepřihlášený

přihlásit

registrovat

LEGO Minotaurus

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: LEGO
Autoři: Cephas Howard
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Temnotou se rozhléhají jen ozvěny opatrných kročejů, občas zašramotí odkopnutý kamínek nebo kdesi spadne kapka vody. Tam, tam na konci chodby je již vidět odraz světla, pronikající sem ze srdce Labyrintu – vytouženého cíle... jen několik okamžiků a slavně zvítězím. Náhle ticho protne hrůzastrášný výkřik – to si Minotaurus vybral svou další oběť. Ustrašeně se ohlédnu a zírám do tmy...ale ne, oddychnu si, bylo to z příliš velké dálky a mě už naštěstí zbývá jen pár metrů. Otočím se do původního směru a chystám se zmocnit sladké výhry ..co.. co to... Tam kde byl před několika okamžiky volný průchod je nyní jen studená, kamenná zeď.

Minotaurus je hra určená dětem od 5 let pro 2-4 hráče, základním principem vzdáleně podobná Člověče, nezlob se - cílem hry je totiž dostat svoji figurku z rohu labyrintu do jeho centra -do „domečku“. Zde Vám ale postup komplikují  pohyblivé zdi a Minotaurus.

Příprava hry

Herní plán labyrintu je po prvním rozbalení nutné sestavit z dodaných lego kostiček – díky přiložené papírové šabloně to jde velice rychle. Při úklidu se pohodlně vejde do krabice sestavený, není třeba ho znovu rozebírat. Do centra bludiště kde je „domeček“ se umístí Minotaurus, figurky hráčů do příslušných barevných rohů hracího plánu, pohyblivé šedé zdi do výchozích pozic a můžete se pustit do hry.

Průběh hry:

Pravidla jsou velice jednoduchá. Hráči se střídají v hodu kostkou. Padne-li číslo (3-6) posunou svoji figurku o příslušný počet polí (v tomto případě rozuměj „čudlíků“ na legodesce) co nejkratší cestou do středu bludiště. Padne-li černá strana, pak místo tahu figurkou posunou o 6 polí Minotaura libovolným směrem – v případě že monstrum narazí na soupeře „vyhodí“ ho zpět do startovního rohu. A konečně, pokud padne šedá strana kostky, tak smí hráč přesunout jednu pohyblivou stěnu na jiné místo plánu – tím může blokovat postup soupeře a/nebo uvolnit cestu sobě. Kdo dojde první do středu bludiště vyhrál.

Labyrint sám není příliš rozsáhlý ani komplikovaný, hrací doba je obvykle podstatně kratší než oficiálně uváděných 30 min. Ve více hráčích (3, 4) je hra zajímavější, protože bývá větší šance uplatnit Minotaura a pohyblivé stěny.

Autor: Micc