nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Legie

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Czech Board Games
Autoři: Zbyněk Vrána
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Legie – slovo, které v sobě skrývá krev, pot a ocel. Slavná vítězství i kruté prohry. Prašné cesty cizokrajných zemí, vůně dálek , vyprahlé pustiny a nekonečné horské hřebeny. Smrt na bojišti nebo na cestách. To vše je součástí života prostého vojáka i generála.

Ve hře Legie se stáváš velitelem oddílu vojáků, kteří svádí boje se soupeřovými jednotkami. Limitují tě terén a případně i poslání (scénář), který musíš naplnit. Vítězem může být jen jeden a tak jeden střet následuje druhý - dokud nevzejde vítěz.

Příprava hry

Každý hráč dostane svých 10 kamenů, které představuje různé typy jednotek, které mají pro boj svůj specifický „styl“. Dále se vyloží čtyři desky herního plánu, které jsou složený z různých terénů a pro hru tak vytváří variabilní prvek, který zajišťuje, že žádná hra nebude stejná. Je tak vytvořen herní plán o 6x6 políčcích.

Průběh hry

Hráči se střídají ve vykládání kamenů. Případný střet je označen vlajkou na místě, ze kterého byla odstraněna jednotka. Jednotlivé terény mohou ovlivňovat jednotky. Viz obrázek. Kámen umístěný do hradu získává vlastnost jednotky se štítem. Les znemožňuje jednotce s lukem vystřelit, stejně tak jako jednotku v lese zacílit. Na horách nesmějí být postavený jednotky, které nelze odstranit ze hry. Ve vodě nemohou být jednotky, které na sobě mají víc než jeden druh symbolu.

Konec hry

Konec – hra končí, jakmile jeden hráč vyloží všechny své jednotky na herní plán.

Konec s podmínkou – hráči hrají scénáře a ty určují podmínky vítězství:

  1. Návrat krále – hráč vyhraje, pokud se mu podaří vrátit soupeřova krále do zálohy. Hráč, kterému zůstane, jako poslední jednotka v záloze král automaticky prohrává.
  2. Karavana – Vítězí hráč, který má po skončení hry nejdelší souvislou řadu svých jednotek.
  3. Pán lesa – Vítězí hráč, který má po skončení hry nejvíce jednotek v lese.

Autor: tarnow

Další názvy této společenské hry

  • Legion