nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Legendy země Euthie

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook, Google+

První hra

Autor: Zip | 11 hodin 0 minut | 6.1.2018 | 0

Použitá hra: Legendy země Euthie

Hráči: Zip a 4 neregistrovaní

Pro většinu z nás se jednalo o první seznámení s touto hrou. K dispozici jsme měli limitovanou edici, mohli jsme proto hrát v 5ti lidech, využili jsme pouze ale postavu navíc, zbytek vlastností, které budou později v rozšíření jsme nepoužili.

Základní seznámení s pravidly proběhlo zhruba během 30min, možná méně, bohužel během hry jsme pak přicházeli na dost věcí, které jsme hráli špatně. Minimálně špatné přidělování zlaťáků (více než by mělo být) nám hru poměrně hodně ulehčilo, co se týkalo nákupu vybavení. Možná i díky tomu se nám posledního draka povedlo zabít beze ztrát.

To jsme možná dost při bojích proti mostrům kompenzovali tím, že jsme stále zapomněli používat kostku utrpení. A musím říct, že by nám to kolikrát hodně ulehčila.

Herní čas trochu delší, než jsem čekal, ale u prvního hraní se to dalo očekávat, příště už to snad bude lepší. Minimálně následující hráč by si měl už předem snažit připravit několik variant, co bude chtít hrát, hodně tím pak může svůj tah zkrátit. Případně promyslet i nákup vybavení, i když to nemusí vždy úplně vyjít.

Celkově mi přišla hra dobře propracovaná. Nápad se sbíráním vybavení a skládáním sad mi přišel výborný. Co se týká postav, tak každá je zaměřena trochu jinak a pokud se správně využívají její vlastnosti na jednotlivé boje, které vás čekají, tak dokáže odolat i těm nejsilnějším monstrům s poměrně malou ztrátou života.

 

Odehráno v: Brno (Okres: Brno-město)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář