Legend of the Five Rings

xxxxxxxxxx hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Legend of the Five Rings - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Five Rings
Wizards of the Coast
Autoři: Bryan Reese
David Seay
David Williams
John Zinser
Mark Wootton
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

otevřené (neligové, neturnajové) hraní

at nejak zacneme

cim zacit? co se da ozelet? jak se hru naucit? apod.
17.4.2011 10:48:44

war of honor
je war of honor smysluplnym entry levelem k rozkoukani se v l5r?

31.10.2011 08:19:08

ndru
Netuším. Hrávali jsme kdysi před šesti lety podle pravidel Diamantové edice. Letos jsme se k tomu krátce vrátili, tak jsem si stáhnul na ofic. stránkách Celestial edici pravidla a musím říct, že mě to mile překvapilo, hodně změn k lepšímu, zrychlení začátku hry ... celkové zrychlení hry a zjednodušení. Vypadly některé druhy karet, nahradila je jediná karta kami.
Dobrá hra ... chce to prostě dva balíčky karet, dva hráče a srdce prodchnuté samurajskými nebo ninjovskými idály a je to fajn.

Na vyzkoušení bych asi dopuručil dva předkonstruované balíčky, které vyjdou na třetinu než krabice War of honour ... a jsou pro dva hráče, takže seženech rychleji člověka na hraní.

31.10.2011 09:59:38

to Tangram
kde pcd kupujes? mne vychazi 2x pcd na polovinu war of honor

31.10.2011 10:50:03

ndru
No záleží samozřejmě na tom, které balíčky si koupíš. Jediný kdo to tady prodává je asi černý rytíř, tam to kamarád kupuje. A zrovna tam vidím Mantisy a Dragony za celkem 358,- Kč. Samozřejmě jiné balíčky jsou dražší ... ale draci a kudlanky na naučení a vyzkoušení myslím jsou dobrá volba :). Kudlanky jsem si chtěl vždycky zahrát.

31.10.2011 11:06:27

to Tangram
jak moc se lisi edice? tj. bude podstatny rozdil mezi empire at war a dead of winter?

31.10.2011 11:19:47

ndru
Výrazné změny nepředpokládám. Bohužel ty nové edice neznám, ale předpokládám, že pravidlově se nebudou lišit od Celestial edice nijak zásadně ... můžu se samozřejmě mýlit. Kostra hry zůstává ale pořád stejná, edice se liší drobnostmi, případně novými kartami nebo schopnostmi, které v předchozí edici nebyly, a je potřeba to sladit. Případně možná turnajová pravidla se můžou lišit, tam se to asi vyvíjí nejvíc.
Vzhledem k tomu, že jsou to edice hned po sobě, tak by měly být dostatečně kompatibilní ... tzn. ta novější by neměla mít "výrazně" silnější karty než ta přechozí :). ... určitě jdou ty balíčky všechny smíchat dohromady a udělat "open draft formát" ... to neva, že jsou to jiné klany.

31.10.2011 11:37:32

nechci tu nikomu dělat reklamu
ale zkusil bych fantasyobchod.cz oni to sice nemají v nabídce, ale bravají některé věci z Polska a tam je momentálně nějaká velká výprodej L5R, tak bych zkusil napsat za kolik jsou schopní vám to prodat.

31.10.2011 11:55:35 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lumirius
to bych to bral hned z Polska (e; kazdopadne jsem na zadny vyprodej zatim asi nenarzil. nejaky tip?

31.10.2011 13:29:40

polsko
tak jsem sahnul po starterech crane a spider

1.11.2011 15:55:01

pravidla
nekde sjem vystaral, ze se hraje (hralo?) arc strict, arc extended a open formaty. neco vic k open formatu? jake pravidla se pouziva apod.?

10.11.2011 09:37:40

ndru
Open formát ... kdysi to znamenalo poslední verzi pravidel + všechny karty, co kdy vyšly.
Ale co to znamená teď ...kdo ví :)

10.11.2011 09:44:37

Emperor Edition Rules
na svete jsou nova pravidla a zatim jsem pri jejich cteni o dost moudrejsi nez pri cteni celestial

6.1.2012 11:45:39

pravidla
To je to, co mě na té hře nebaví ... člověk se něco naučí a pak je to zase jinak.
Jako warhammer. :(

6.1.2012 13:52:55

pravidla
To je to, co mě na té hře nebaví ... člověk se něco naučí a pak je to zase jinak.
Jako warhammer. :(

6.1.2012 13:52:59

holt hra zije
a ve vetsi ci mensi mire se meni snad vsechny sberatelske hry

6.1.2012 16:15:21

Mě spíše zajímá, když hraji pouze Celestial blok, tak jestli mám pokračovat podle Celestial Rules, nebo aplikovat pravidla Emperor Edition - nějaká rada??

6.1.2012 16:57:38

to JayDee (6.1.2012 16:57:38)
a jak moc (resp. na jake urovni) hrajes? a v podstate ti nic nebrani vyzkouset, jak moc jine to je z novymi pravidly, jestli ti to chutna/nechutna apod. a asi bude krapejt zalezet od proti a spolu hracu

6.1.2012 17:09:23

tomu rikam errata
http://www.l5r.com/news/raido-no-oni-erratum/

And even though the deck is not likely to ever win a tournament, when it is unleashed on the unsuspecting or the casual player, it is enough to make them possibly want to quit the game, which is bad for everyone. In other words, it may not make the cut at a tournament, and if it does it likely will not make it very far into the elimination rounds, but it can be very devastating to the experience of those at the middle and lower end tables. L5R has always been very concerned with the experience all players have at a tournament, not just those who make the elimination rounds.

23.1.2012 20:04:43

konecne
dorazily startery crane a spider. uz ted muzu rict, ze design karet vic nez predbehl jakekoliv moje ocekavani. momentalne nejpeknejsi karty co jsem mel kdy v ruce

25.2.2012 23:39:33

první hra
Tak mám za sebou první dvě hry, soupeřem byl ndru. Obě hry jsem hrál za pavouky a obě jsem prohrál (jaké překvapení...). Každopádně musím konstatovat, že tahle hra je dost taktická a správné načasování je klíčem k úspěchu - potkalo mě to v druhé hře: zaútočil jsem předčasně a bylo vymalováno.

Trošku mi vadilo poskládání balíčku - na ruce jsem měl neustále hafo akcí pro monky a kensai, ale na vyložení chodili jen samurajové a shugenja. Nicméně to je spíš problém starteru - autoři chtějí ukázat všechny možnosti hry.

1.3.2012 18:31:41

neni prekvapeni jako prekvapeni
prekvapen jsem byl mozna i o neco vic. pavouci jako spravny masomlejnek mi jeraby vzdy prejeli. a ejhle dnes dve vitezstvi na honor (e;

1.3.2012 20:40:59

to aradraug
po mensim uvazeni bych to spis videl na zameskany pocatek hry. asi to chtelo vic diskardovat z provincii, at se dostane na dalsi karty. hlavne holdings a pak ty monky a kensai (e; az na druhe misto bych pak daval to, ze se hralo startery

v prvni hre jsem pres border keep dal vespod unique kartu, ktera hodne zaboli (protihrace, kdyz je na stole a mne kdyz je nedosazitelna - at uz vespod nebo v discardu) a vyplatilo se

1.3.2012 20:45:22

rozsireni je na ceste
http://www.l5r.com/news/den-of-iniquity-and-embers-of-war-pre-release-events/

27.3.2012 10:29:25

nejake aktuelni decklisty
http://www.strangeassembly.com/2012/emperor-edition-decklists-4
misto 4 muzete napsat treba 3, 2 nebo 1 (e;
zajimave jsou i pripadne odkazy na diskuze kolem baliku

20.4.2012 15:06:39

takovy uzitecny clanecek (a diskuze)
http://www.strangeassembly.com/2012/deck-theory-engines-accelerants-and-meta#comment-2797

28.6.2012 11:36:25

Vybíráme z Bazaru

KOMBO AFRIKA
KOMBO AFRIKA
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas