Last Train To Wensleydale

xxxxxxoooo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Last Train To Wensleydale - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Warfrog
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Viete mi niekto poradit?
hru som si pozical a prave sa preluskavam cez pravidla a musim priznat ze mam totalny chaos v systeme investicii (cubes). Je mi jasne na co sa vyuzivaju.
Ale ako to presne funguje?
Kazde kolo dostanem 12 kociek (ak ich mam menej dostanem menej - ale nechapem preco by som ich mal mat menej). Tie co pouzijem na aukciu, nemozem pouzivat na stavbu trati atd? po skonceni kola sa mi vsetky vratia? Ak sa nevratia, nieje 15 kociek na celu hru malo?
vdaka za pripadnu odpoved. viem ze to vela ludi nehralo....
2.12.2010 14:14:17

Investice (kostky)
No podle me je to tak schvalne, protoze pokud proinvestujes v kole vsech 15 kostek, tak si zpet beres jen 12. Ten kdo usetri nejake, muze v dalsim kole zvesela investovat.

Mimochodem, pokud se ti hra libi (psal jsi, ze ji mas pujcenou), tak doporuji zakoupit jeji remake se jmenem First Train to Nurnberg (pripravuju popis hry zde na ZH). Je k mani za velice prijemnou cenu (byt zatim neni skladem, sam na ni netrpelive cekam). V te reedici mas oboustranny plan (navic i Nemecko), ktery je (pry) mnohem hezci nez puvodni. Plus nekolik dalsich ficurek :)

2.12.2010 15:06:30

dik za radu
aha tak ak tomu dobre rozumiem tak kazde kolo na zaciatku dostanem 12 kociek zo spoocnej zasoby (pokial som z minuleho kola nejake usetril mozem mat teoreticky aj viac do maxima 15)
tieto kocky mozem pouzit na aukcie, stavbu trati a pripadne v pomere 1:3 aj na kupovanie vlakov. na konci kola sa tieto pouzite kocky vratia do spolocnej zasoby. tie co nepouzijem si mozem nechat,
chapem to dobre?

este uvidim ci sa mi hra bude vobec pacit. dostal som sa k nej tak trochu nahodou. vyskusame ju s partiou a uvidime....

2.12.2010 15:23:53

Netradiční víáčkovka
Ano, proste pokazde si beres "jen" tech 12, pricemz maximum je 15

No je to urcite jina hra nez ty klasicke vlackocky typu Steam/RRT uz jen tim, ze tady se ti na konci hry odecitaji body za postavene trate :) Tady se musis snazit vcas ty svoje prenechat jedne ze dvou mistnich velkych zelecnicnich spolecnosti.

2.12.2010 15:34:32

este par malych dotazov k stavaniu trackov
je mozne pri budovani trate v jednom kole postavit slucku, resp kruh? (skoncit v bode kde som zacal, alebo v bode na nejakej mojej trati ktoru som staval toto kolo)
ak nie, je mozne toto urobit na dva razy v dvoch kolach?
je mozne to urobit pri prenechavani trate niktorej velkej spolocnosti? (ze im prenecham kruhovu trat napr)

3.12.2010 13:11:58

odpovedi
Zkusim odpovedet, ale je to jen muj nazor z pravidel...
a) ano, muzes udelat klidne smycku a muzes i navazat na to z rozestavene trati
b) pravidla pro takeover jsou take jasna. Muzes pokud splnis podminky (prvni "link" musis byt spojen s mestem/stanici stejne barvy jako ta spolecnost, posledni link musi koncit v oblasti obsahujici mesto/stanici (tedy zacatek i konec ve meste/stanici) a take na to mit dostatek influenc bodu pro danou spolecnost.

Hergot potrebuju si to uz zahrat, snad to pristi tyden uz dorazi :)

3.12.2010 15:08:52

tak sme to zahrali
...raz v trojke a raz v plnom pocte hracov. Hra to nieje zla, ale zvlastny dojem nezanechala. Plan mi pride trosku nevyvazeny. Poslabsie je na tom so znovuhratelnostou a interaktivitou. Wallace nesiel pod svoju uroven, ale ani nijak nezahviezdil. Myslienka je ale originalna a hraci ca je tiez v pohode.

15.12.2010 00:20:28

ups
oprava.... uslo mi pismenko v poslednej vete.
myslel som hraci caS

15.12.2010 00:21:26

Znovuhratelnost a interakce
S dojme ze hry nic nenadelam, ale nezda se mi ta kritika interakce a znovuhratelnosti. Prece rozestaveni zbozi a pasazeru je pokazde jine, takze jsou v dalsi partii vyhodnejsi jine oblasti apod. Co se tyka interakce, dochazi k ni podle me stejne jako u jinych vlackovek. Rekl bych, ze klicova je drazba a pak pochopitelne i pri stavbe trati. Ja tu hru nemam a mit ani nebudu, protoze jsem si poridil tu prepracovanou verzi. Doufam, ze me se to libit bude, ale ja jsem magor do vlackovek :)

15.12.2010 08:05:29

ups
ja som nechcel aby moj prispevok vyznel negativne. je to dobra hra, ale keby som ju mal doma zo skrine by som ju vytahoval mozno tak raz do roka.

co sa tyka tej znovuhratelnosti, v kazdej hre su suroviny rozmiestnene inak, ale v zasade velmi podobne. Len vynimocne sa stane pri velkom pocte partii ze bude mapa raz za cas viditelne ina. Uz po prvej partii nam napr bolo jasne ako sa da sikovne okupovat napr tie juhozapadne niziny bez toho aby mal niekto sancu tam konkurovat. Valna vacsina surovin sa za dve kola hry zvezie, a tie odrobinky co na mape zostanu sa uz zvacsa zvazat neoplati, ked tak postavit max 1-2 tracky napr koli ziskaniu setu (to je predsalen viac bodov). kto to riskne a buduje dlhsie trate tomu klesne rapidne profit ktory uz do konca hry nema sancu zdvyhnut a to su minusove body. Vlackova tema bohuzial u mna nejak zvlast nerezonuje a ani v mojom okoli takze ani z tohto hladiska nemozem privriet oko. Ja pevne dufam ze First Train niektore tieto veci vychytal a vylepsil.

16.12.2010 13:17:01

Vybíráme z Bazaru

NA KŘÍDLECH DRAKŮ - NOVÉ
NA KŘÍDLECH DRAKŮ - NOVÉ
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas