Last Friday, The

xxxxxxxooo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Last Friday, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ares Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Antonio Ferrara
Sebastiano Fiorillo
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hrali jste nekdo? :-)
25.3.2017 08:39:39

Dojmy
Hráli jsme ve 4 hráčích. Já byl maniak :) Insert parádní, na každou figurku, karty postav, karty otevřených chat atd. na vše je uděláno místo. Příprava hry je rychlá. Každý táborník si vybere postavu a dostane jeden žeton. Maniak rozmístí na hrací plán 10 žetonů lícem dolů a jde se na to. Maniak má celkem šikovnou zástěnu.
Hra se hraje na 4 kapitoly. Jedna kapitola trvá přibližně 35 minut a hraje se na 15 kol. Každá kapitola se dá hrát i samostatně, ale to bych nedoporučil. Hra je postavená na příběhu a atmosféře a tímto by se to vytratilo. Takže herní doba bude tak 2 a půl hodiny.

Táborníci mají k dispozici lucernu, která osvítí sousední pole, past na medvědy, pokud maniak projde přes toto pole, tak se musí objevit, žeton sprintu kdy se může postava pohnout o jedno další pole a žeton sluchu, kdy musí maniak přiznat, jestli je na nějakém sousedním políčku.
Maniak má sekeru, kterou může rozbít chatu, žeton sprintu, žeton stínu kdy nemusí přiznat svou pravou pozici, ale může se ukázat na pozici sousední, žeton neviditelnosti, takže se nemusí po použití ukázat vůbec a žeton zápletky, který jde použít pouze na konci 15 kola a maniak může provést ještě jeden pohyb navíc.

Maniak musí odhalit svou pozici vždy ve 3,6,9,12 a 15 kole. Pokud je den, maniak se vždy ukáže tam, kde je jeho aktuální pozice. Pokud je noc, maniak se vždy ukáže tam, kde byl před třemi koly. Např. v 6 kole se ukáže tam, kde byl ve 3 kole atd.

1. kapitola: Je noc. Táborníci musí najít klíče a ukrýt se v chatě. Maniak se jim v tom snaží zabránit a zabít je. Pokud se to podaří alespon jednomu, pokračuje další kapitola. Pokud ne, hra končí.

Na konci každé kapitoly se určí, zda dostane výhodu do dalšího kola maniak, nebo táborníci. Po každé kapitole vše zůstává na hracím plánu (lucerny, pasti).

2. kapitola: Přichází den. Karta se obrátila. Táborníci se snaží najít a zabít maniaka. Pokud se jim to podaří, maniak je zraněný. Hráč, který ho zranil se stává předurčeným. Pokud se jim to nepodaří, předurčeným se stává ten, který se dostal k maniakovi nejblíže. V každém případě hra pokračuje do další kapitoly.

3. kapitola: Opět nastala noc. Maniak se chce pomstít předurčenému. Jeho cílem je ho zabít. Pokud se mu to povede, hra končí. Předurčený utíká a ostatní táborníci se snaží odhalit maniaka. Nemůžou ho sice zabít, ale pokud se posunou přes jeho pole, maniak se musí odhalit a poté ho posunou na libovolné sousední políčko. Tím ho vlastně zbrzdí. Pokud předurčený uteče, hra pokračuje další a poslední kapitolou.

4. kapitola: Je opět den. Předurčený se snaží zabít maniaka a maniak utéct. Komu se to podaří, tak vyhrál celou hru.

Hra u nás skončila ve 3 kapitole, když jsem zabil v posledním kole předurčeného a to díky tomu, že jsem použil žeton zápletky, který mi dovolil zahrát ještě jeden pohyb navíc. Hra se nám celkově líbila a určitě vyzkoušíme zítra znovu. Líbí se mi střídání pozic, kdy jednou lovím a jednou jsem lovený.

Jedinou nevýhodu vidím v tom, že pokud hraje plný počet hráčů (šest) a maniak zabije během 5 minut jednoho hráče, tak ten pak 30 minut pouze sleduje, jak hrajou ostatní. To se nás ale netýkalo, protože dva hráči hráli za 2 postavy a jeden hráč za 1 postavu. Pokud jsem zabil tu jednu postavu, tak druhý hráč mu dal svou.

12.4.2017 19:02:55

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora
Kutná Hora
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas