Lady Alice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ludovic Gaillard
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

faza dedukcie

Ahojte. Ako ste si vysvetlili dedukcnu fazu? Respektive, pozeral som si par review no moc mi to nepomohlo. Ked hram fazu dedukcie hlasuje zetonmi za stopy ktore boly pouzite v predoslej faze podozrenia. V niektorych review ale prikladaju zetony aj k stopam ktore neboli sucastou podozrenia. Mam za sebou len dve hry tak neviem moc porovnat rozdiel medzi hlasovanim za vsetky stopy a hlasovanim len za styri konkretne. Ozaj , pocas podozrenia by mal nasledujuci hrac pouzit inu kombinaciu stop. Pre mna je ina kombinacia aj ked vymenim len jednu stopu, hram to spravne?
Dakujem
8.7.2013 09:35:52

Skill3r
Ahoj, zrovna jsme to o víkendu testovali. Tedy fáze dedukce jak jsme jí pochopili my: Ano, je napsáno jiná kombinace. Tedy i změna jen jedné věci je jiná kombinace. Co se hlasování na Herní plán žetonkami týká. Hlasuje se jednou dokola od toho co dedukci vznesl. A pak pořád dokola dokud všichni neřeknou, že už si nepřihodí. Pokládání žetonků je pak spíš něco jako sázení. Tedy: První fáze dedukce připomíná hru Logik, kteoru jsme hráli za socíku. Druhá fáze pak sázky na dostihy, přičemž, každý kdo přihodí již k někým otipovanému důkazu otáčí předchozí žeton, čímž odhaluje jeho hodnotu. A podle vysokého čísla lze poznat, jakou váhu tomuto důkazu ten kdo vsadil přiřknul. V tom se právě dá i blufovat. (My navíc hrajeme, že v pravidlech je napsáno, u každého důkazu jen tolik žetonů, kolik je hráčů. Nikde ovšem není, že si nemůžu na nějaký důkaz vsadit dvakrát, pokud jsem nepřekročil počet žetonů na důkazu. A jelikož vítězem ve hře je ten, kdo má na konci nejvíc bodů, nikoli ten, kdo správně našel kombinaci, je předpokládám, hlavní blufovací fáze právě sázení na žetony, pro zmatení spoluhráčů. Osobně za nešťastné řešení vnímám tabulku s důkazy s překrýváním vizitkou, které pak vypadávají a manipulace je celkově špatná. Nicméně, Se to dá vyřešit obaly na sběratelské kartičky, do kterých se důkazy v "diáři" zabalí a vizitky pak k nim zastrčí. Jo a ANO, je možné hlasovat (sázet na) důkazy, které nebyly ve fází dedukce odhaleny, ostatně tím dá hlasovatel najeho, že si myslí, že ten důkaz je důležitý, i přesto, že nebyl ve fázi dedukce odhalen a přitom buď může mást, nebo na poslední chvíli honit body...

8.7.2013 12:53:47

Johanson
Dakujem, skusim hrat teda s moznostou prikladania zetonov ku vsetkym stopam na hracom plane. Nerozumiem ale tomu s vyzitkou, predsa v pripade ze vsetci Holmesovia su cerveny tak tie stopy zakryvam vizitkou na hracom plane. nevidim dovod preco by sa s nimi malo zle manipulovat. jedine co mi vadi ze obojstranna karticka s Holmesom zle drzi v tom obale.

To som inak tiez rozmyslal ci mozem prilozit aj dva zetony rovnakej farby k jednej stope. No kedze to pravidla nezakazuju podla vsetkeho to mozne je.

8.7.2013 16:06:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Skill3r
Ach so. Tak teď jsi mi nasadil brouka do hlavy než se dostanu domů :-D Tak to máš asi pravdu... No tak v tom případě tam, kde bude vizitka už si nepřihodíš... Ale to si musím ještě jednou přečíst, protože my jsme to pochopili tak, že vizitkou se překrývají osoby v tom sešítku dedukcí. Ale pokud se překrývají na herním plánku tak to dává i větší smysl... :-D Rozhodně tedy alespoň v manipulaci. Nicméně to vyloučíš mnoho věcí to je fakt. Ale alespo%n bude hra zajímavější, pro matení nepřítele se tedy nebudeš snažit aby byly eliminovány všechny stopy...

9.7.2013 07:38:51

Vybíráme z Bazaru

Tawantinsuyu, Brno
Tawantinsuyu, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas