Kvedlalové z Kvedlinburku

xxxxxxxxxo hodnoceno 305x (Seznam vlastníků)

Kvedlalové z Kvedlinburku - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Wolfgang Warsch
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Neuvažovalo nějaké vydavatelství nad lokalizací této hry? U nás je to poměrně nesnadno sehnatelná hra, není jazykově nezávislá a navíc vyhrála i nějaké/á ocenění, takže smysl to má :)
4.2.2019 04:37:46

cena
Myslel jsem cenu všude ,ne jen cz edice. Třeba italská je za 40e.
Ano může to být rodinný hit,ale v Německu už je ve výprodeji za 25e a míň,což si myslím,že je reálná cena na to co hra obsahuje.
Vždyť cenově stejní jsou Paladinové nebo Architekti z novinek a tady si myslím ,že cena je ok.

14.12.2019 12:30:30

německý amazon
V Německu jsou ty ceny deskovek často výrazně nižší, Kvedlalové v zásadě setrvale meně než 25 Eur, dokonce na BF tam bylo Na křídlech (samozřejmě německy) za 25 Eur.

14.12.2019 12:58:59

cena
Taky mi přijde cena za takovouto, ač pěknou rodinnou hru vysoká.

19.12.2019 11:33:57

preklad
Karta "Až na dřeň" je zle preložená.

"Součet hodnoty bilých žetonu, pri nemž dojde k vybuchu, se v tomto kole zvyšuje ze 7 na 9."

7 ale nie je sučet hodnoty, pri ktorej dojde k vybuchu. 7 je hranica nad ktoru už kotlík vybuchuje. Aj v anglickom preklade je použity vyraz treshold, nie explosion.

21.12.2019 03:37:51 | Upraveno autorem (porovnej)

preklad
Ta ista chyba je na trojzalozkovej knihe mandragory

21.12.2019 04:02:05

regrerssiv
Díky za upozornění, máš pravdu. Tohle je moje chyba. Text má znít "součet hodnoty (...), při jehož překročení..."
Omlouvám se.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

28.12.2019 08:04:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Chybná žlutá kniga
V případě zájmu by zde byla přelepka na žlutou knihu:
http://bit.ly/kvedlaloveZlutaKniha (122 × 82 mm, 300dpi)

Přelepku na kartu sice můžu vyrobit taky, ale balíček s jednou přelepenou kartou by se asi blbě míchal.
Taky mě mrzí, že jsem to jako sazeč neodchytil, ale v téhle fázi nemůžem asi nabídnout víc než přelepku a omluvu. :(

3.1.2020 13:45:58

...
Já bych to ani nepřelepoval. Z pravidel a kontextu je podle mě zcela jasné, co kořen dělá... Ani při hraní jsem to nepovažoval za chybu - i když by to asi šlo napsat šikovněji.

Člověk neznalý hry by tady z této diskuze mohl mít pocit, že jde o nějakou tragédii. :)
...................................................................
Odvážný dobrodruh

3.1.2020 14:23:06

Kubrt
Díky za vstřícnost, asi to není fatální, ale málo platné, chyba to je.
Někteří však patrně mají tak nějak dobrý pocit experta, když mohou upozornit na jakoukoli chybičku.
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

3.1.2020 15:52:46

Experti

Děkuji všem expertům, díky kterým mohu hrát podle pravidel, bez chyb.

3.1.2020 16:01:44

karel
Neviem prečo na mna utočiš ad hominem (označenie expert), upozornil som vas len na chyby, ktore potom možete v ďalšom printe opraviť. Tiež to nebudem prelepovať, ale za upozornenia na chyby by ste podla mna mali byt vďační :)

3.1.2020 19:37:35 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ano, jsem ti vděčný a děkuji ti, opravdu jsme si toho do té doby nikdo nevšimli.
A byl bych ti ještě vděčnější, kdybys to napsal do SZ mně nebo někomu z Mindoku, určitě bychom to nenechali nezveřejněné.
Tak nějak lepší pocit bych měl já. Ale co už, je to chyba, tak mi to patří.
k

3.1.2020 22:48:06

karel a regressiv
Hele Karle, tvá jízlivá poznámka o expertech byla úplně zbytečná a neprofesionální. Četl jsem vaši výměnu názoru s regressivem u hry Wingspan a tedy chápu odkud tvá jízlivost pramení - regressiv dokáže být dost neomalený a útočný, ale zrovna tady je v tom celkem nevinně. Je správné, že se na chyby upozorňuje veřejně pokud to je bez osobních invektiv. Naopak do SZ si nechte své nevyřízené účty, které tady nikoho nezajímaj.

3.1.2020 23:06:28 | Upraveno autorem (porovnej)

karel
Za mě je to v pořádku, že je to zveřejněné tady u hry. Jak říkáš, chyba to je, vrátit to nejde. Proto je lepší, aby to bylo tady, než abychom to museli hledat buhvíkde na FB, nebo jiném oficiálním informačním zdroji.

Přijde mi, že jen v deskoherním průmyslu se toleruje takové množství chybek, hrubek a překlepů. Ale buďme fér, chyby holt dělají i ti, kterým na hrách opravdu záleží (myslím tím REXhry).

3.1.2020 23:14:58

myyysha
Dala by sa sem uploadnuť opravená verzia karty? Tu by som si celkom rád vložil do obalu.

3.1.2020 23:25:23

Havelock, F. Horálek
Ano, bylo to neprofesionální, Regressivovi se omlouvám, byl jsem v návalu emocí. Doufám, že mi to odpustí.
Havelocku, samozřejmě je jasné, že bychom nemohli zdejší komunitu o informaci ani opravu ochudit.
Františku, opravdu v CGE preferujete tento způsob upozorňování na chyby? Nemáte raději postup podle starého kupeckého hesla "Jste-li nespokojeni, řekněte to nám, jste-li spokojeni, řekněte to všem svým kamarádům"?

Nemluvím za Mindok, jsem jen externista, ale musím se přiznat, že mně osobně to milejší je.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

4.1.2020 08:01:08

Karta
http://bit.ly/kvedlaloveAzNaDren

OK, uznávám, u sleevů už karetní přelepka smysl dává, jen mě nenapadlo, že by někdo sleevoval Kvedlaly. Asi nejsem dost hardcore deskovkář.

Chyby v překladech jsou i u filmů či knih, když se člověk dá do řeči s jejich překladateli, jen nebijou tak do očí, protože nebývají v rozporu s "mechanismy filmu". (Třeba predators v dabingu Zootropolis měli být šelmy a jsou dravci - a dravci se správně vztahuje jen na ptáky.) Ale když se rozebírají šotci co prolezli do tisku, jsou to jediný chvíle, kdy mi chybí předchozí povolání... programování lze fixovat i zpětně ;-(

4.1.2020 09:21:20

myyysha
Dakujem pekne. Ja sleevujem všetko :D

Inak otázka na mindok: Plánuje sa aj rozšírenie, alebo je ešte skoro na takéto otázky ?

12.1.2020 16:18:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Plastove zetony
Vim, ze to je pekelne drahe, ale na bggstore opet naskladnili luxusni plastove zetony do hry

https://boardgamegeekstore.com/products/geekup-bit-set-quacks-of-quedlinburg

10.2.2020 22:04:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Plastové žetónky
Tie žetónky sú síce pekelne drahé, ale je oveľa lepší pocit ťahať ich z tých vreciek než tie kartónové. Áno, priznávam sa, v Essene som neodolala a mám ich. :)

11.2.2020 10:17:53

karel
Až teď jsem si všiml, že mě karel přímo oslovil. Nepíšu sem za CGE, ale za sebe.
Ano, mě by chyba nalezená v mnou vyvinuté nebo vydané hře a zveřejněná nijak neurazila, protože lidi sem obvykle nepíší své postřehy proto, aby někoho poškodili, ale aby pomohli. Což se mi zdá, že občas chápeš, občas chápat nechceš.
Jistě je pro vydavatele lepší, když jim o chybě někdo napíše přímo, bez zveřejnění. Pro hráče je podle mě lepší, že se to objeví (i) tady, protože se o tom pravděpodobně dozví mnohem dřív mnohem víc lidí a ti všichni se mohou přizpůsobit podle svého. Obvykle tak, že si chybu sami opraví.
Dobrý vydavatel těží i z chyb. Máme štěstí, že u nás je většina vydavatelů skvělá. Mezi nimi i Mindok. Chyby přece dělá každý, tak buďme rádi za komunitu.

11.2.2020 10:39:34

Original pravidla
Hodil by sem někdo (MindOK) original pravidla v čj nebo jsou ty zde vyvěšené ok?

24.2.2020 20:42:17

Mysak
Tak Mindok má většinou vždycky pravidla na svém webu. Někdy i dřív než hra vyjde.

http://www.mindok.cz/userfiles/files/pravidla/Kvedlalove_webpravidla_CZ.pdf

24.2.2020 21:04:52

Plastové žetónky
Kašlite na tie žetónky. Stačí originalne žetóny vložiť do 21 mm kapsul na mince. Funguje to perfektne.

https://videogamegeek.com/image/4508360/chestond

24.2.2020 23:59:13 | Upraveno autorem (porovnej)

regressiv
Vzhledem k cenám kapslí na mince vyjdou ty plastové žetony na stejné peníze nebo i o něco levněji. V ČR neznám obchod prodávající kapsle levněji než 5Kč/Ks a ve hře je 216 žetonů.

Osobně nekupuji ani jedno, ale plastové žetony mi přijdou z těchto dvou předražených variant jako elegantnější řešení.

25.2.2020 00:43:19

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas