Krysy z Wistaru

xxxxxxxxoo hodnoceno 24x (Seznam vlastníků)

Krysy z Wistaru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Danilo Sabia
Simone Luciani
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, tak jaké jsou dojmy z Krys?  Vyplatí se mít ve sbírce nebo je to další (dobra / průměrna) hra, která neurazí ale ani nenadche? Je tam cítit téma?

V jakém počtu hráčů je to nejlepší?

Díky 

27.3.2024 10:41:18

neurobil by niekto gameplay z hry?

15.4.2024 18:20:37

Mechanikami to neni nic objevnýho, je to mix engine building, worker placement a trošku exploration. Já si to nechávám proto, že narozdíl od jiných her podobnýho typu mám po každé partii pocit, že to hned chci hrát znovu. Dá se to odehrát dost rychle a hlavně různejma způsobama. Dalším důležitým aspektem je téma, které je ve hře cejtit na každym kroku. Už jen kvůli tomu, že ceny karet v podobě vlastností dávají perfektní smysl (na robota potřebuješ kov a elektřinu nebo třeba na splnění mise: boj proti kočce potřebuješ 2 symboly síly. Tyhle drobné tématické detaily z toho dělají o dost příjemnější zážitek. Třetím aspektem je dost slušná porce interakce skrze zabírání worker polí, kterých je hodně málo a jsou tam škodící karty (lze vyřadit). Za mě super. Je to sweet spot.

18.4.2024 01:27:14

Včera odehrána první hra ve 4 hráčích. Některá pravidla jsme ladili za pochodu, protože ikonek je tady prostě moc (zbytečně) a na první dobrou se to nedá pobrat. Je to snad celá A4, peklo. Nicméně věřím, že ve 2.-3. hře už by si to sedlo.

Mechanicky nic, co bychom už neviděli jinde. Rondel je úzké hrdlo a přišel mi zbytečně omezující a frustrující. Třeba v Teracota Army můžete za 2 mince s rondelem pootočit. To by zde bylo třeba jako sůl. Síla podle počtu myší v oblasti je nicméně dobrý nápad.

Karty projektů jsou fajn, umožňují pěkná komba, když se to sejde a máte z toho radost. Jen nechápu, proč je zde hromada ikonek jen pro karty, jednou smíš dobrat šedou, pak žlutou, pak je tu ale najednou “žárovka” a nějaké body projektů? wtf? :-) 

Hra mě ale bavila, rozhodně neurazí, ale zas nijak extra nenadchne. Téma krys v tom necítím vůbec. Je to generický workerplacement, trocha průzkumu domu, tam plníte úkoly, ziskáte suroviny, za ty hrajete karty atd.

 

18.4.2024 07:45:56

Za mě se určitě vyplatí mít ve sbírce, jako celek je to prostě jedinečné a přináší jiný herní zážitek než cokoli dalšího.

Hra není pravidlově žádný extrém, ale také není vůbec lehká na zahrání. Je to silně interaktivní worker placement s objevováním, tematický, vtipný, parádně ilustrovaný a neskutečně variabilní (což poznáte už při setupu, kdy prakticky nic na plánu není napevno). Za mě kombo, které prostě chceš. Hra nutí hráče reagovat na neustále se měnící podmínky, takže se nedá moc mluvit o strategii, mnohem víc je o operativním rozhodování a adaptaci. Navíc obsahuje jedno z nejlepších sól, které jsem kdy hrál - zážitek ze souboje s Krysobotem není o nic menší než hra dvou hráčů a je možné si vybrat z 10 (!) úrovní obtížnosti. Pro mě je sólo snad i lepší, protože mi dává možnost si každý tah dobře rozmyslet, aniž by mě Krysobot obviňoval z AP 😁 Tahů je (jak v sólu, tak multiplayeru) jen 15, takže je potřeba s nimi dobře naložit.

Někomu může vadit fakt, že ačkoli je to středně hutné až hutnější euro, náhody a momentů, kdy to nemáte pevně v rukou, je tady docela dost. Mohlo by se zdát, že takový koncept ani nejde dohromady, ale podle mě hra funguje jako celek skvěle, a i přes situace, které občas naštvou (někdo - nebo ten zatracený Krysobot - mi něco zašlápne, nabídka mi nehraje do karet, získaná odměna mě neuspokojí apod.), se u hry parádně bavím. Mj. oceňuji intro příběh, který obsahují nejen základní pravidla, ale samostatně i pravidla pro sólovku.

Co bych vytknul / co zlepšit - rondel, který (pokud chcete mít herní plán v krabici) se musí vždy našroubovat / odšroubovat (teď jsem na BGG viděl zlepšovák s magnetem). A pak ta už zmíněná ikonografie - chce to pár her, než si na ni člověk navykne. Taky by se hodily dvouvrstvé desky nebo overlaye. Vzhledem k tomu, co ale krabice ukrývá, jsou to pro mě jen drobnosti, které by mě od pořízení rozhodně neodradily.

Krysy z Wistaru doporučuji určitě hráčům, konkrétně milovníkům interaktivních worker placementů, kteří mají rádi, když má hra téma, rádi kombí, objevují a nevadí jim přítomná náhoda. Naopak na děti jsem to i přes celkovou barevnost, krásné obrázky a příběh zatím raději nezkoušel. Takže jsem hrál jen ve dvou a v sólu - obojí funguje perfektně, bot není nijak složitý na ovládání. Láká mě zahrát si hru ve více lidech, to musí být maso 😁 A zajímaly by mě vaše dojmy a zkušenosti ze sólovky - jak silného Krysobota se vám už podařilo porazit (já mám seriózní problém i s úrovní 3).

23.4.2024 09:32:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kaskadie CZ - od 1 kč
Kaskadie CZ - od 1 kč
Akt. cena: 722 Kč
Končí za: 14 hodin

Offcanvas