nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kronika zločinu

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, intriky
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé: MindOK
Lucky Duck Games
Autoři: David Cicurel
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

XY

Znovuhratelnost

Jak je to se znovuhratelností? Koukal jsem na spoustu recenzí... Hru ještě nemám.
Když chci ukončit případ, je to jen na mě. Aplikace se mě začne ptát na klíčové otázky případu a já odpovídám. Na konci mi ukáže skóre, třeba čtyři správné odpovědi z deseti.
Pokud bych chtěl mít lepší skóre tak případ můžu dát znovu? Aniž bych znal odpovědi na mnou špatně odpovězené otázky v prvním kole? Chápu to správně?

Díky za odpověď


Tak to je perfekt. Jdu do toho.

14.7.2019 18:52:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Do určité míry

Otázka je jak a co tě baví ... já teď hrál již potřetí první scénář (lehký), poprvé sám a uplně jsem to nevyhrál, podruhé s dcerami (6-9) kde jsem je lehce naváděl ale našli i jiné kombinace ... a naposledy s chlapy v herní skupině, kde jsem jim neradil vůbec (jenom základní mechaniku) a pak jsem pozoroval jak postupují (a bavil se) ... že na to šli jinudy, jinak, a že taky došli k výsledku ... takže pokud má člověk dobrou paměť znovuhratelnost je dost minimální (leda po delší době, já to měl v rámci dvou týdnů) a nebo to pak hrát s lidmi kdo scénář nehráli ... a bavit se pozorováním a diskuzemi ...

0 | 26.9.2019 08:19:48

Ano

Je to tak, jak píše ludomyl. Jen nemůžu úplně souhlasit s tím, že druhá hra stejného případu je lehčí. My hráli hned následující den úplně stejný případ, protože jsme na poprvé neodhalili vraha a moc nám to nešlo, ani když jsme si vzpomínali na určité věci, které postava řekne. Pak jsme nemohli přijít na to, jak jsme se poprvé dostali k tomu a k tomu důkazu. Chci tím říct, že přes to velké množství skenování a prověřování si toho člověk moc nezapamatuje. Určitě nám vůbec nepomohlo, že jsme případ již hráli, prostě jsme na toho vraha museli přijít jinak.

0 | 15.7.2019 20:23:05

Odpovede

Aplikácia ti na konci scenára ukáže, ktoré odpovede si mal správne a ktoré zle a koľko bodov si za ne získal, ale nepovie ti automaticky správnu odpoveď.
Je tam však tlačítko, ktoré keď zatlačíš, tak ti všetko prerozpráva, že čo sa stalo.
Takže je to tak ako hovoríš, ak nechceš, tak nemusíš vedieť, čo sa stalo, ale môžeš ísť od pokojne nevedomky od znova.

A výhoda je aj to, že na konci sa informácie skenujú, čiže nestačí, aby si si veci pamätal z minula, musíš ich rovnako odhaliť aj v novom prípade. Ale samozrejme keď človek vie čo a ako, tak ich odhalí rýchlejšie.

0 | 14.7.2019 19:32:19