nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kris Kros pro děti

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Dětský Kris Kros je křížovka pro malé i starší děti. Oboustranný hrací plán obsahuje dvě podoby hry – jednu pro mladší a druhou pro starší děti.

Menší děti (cca od 5 let) hrají na žluté straně s obrázky. Cílem hry je pokrýt všechna předtištěná slova písmenky. Hráč, který doloží slovo, získá z banku odměnu (bonbón, lentilku, kolečko mrkve,...). Hra končí zaplněním všech slov na plánu. Vítězem se stává hráč, který má nejvíce odměn.

Starší děti (cca od 7 let) hrají na modrém plánu s předtištěnou bodovou hodnotou. Cílem hry je vytvořit ze získaných písmen slovo, které je třeba vyložit tak, aby byl získaný počet bodů co nejvyšší. Bodovou hodnotu nemají přiřazena jednotlivá písmenka, ale políčka na herním plánu – nejlépe bodovaná jsou uprostřed plánu, nejméně bodů je za políčka rohová. Body se zapisují do tabulky.

V průběhu hry může hráč:

  • vyložit samostatné slovo nebo
  • přiložit písmenka k již vytvořeným slovům nebo
  • si vyměnit písmenka za nová.

Hra končí ve chvíli, kdy jsou dobraná všechna písmenka ze sáčku a nikdo již není schopen vytvořit žádné nové slovo. Vítězem se stává hráč, který po sečtení bodů v tabulce dosáhl nejvyššího počtu.

Autor: Martinaa