Konec věků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Action Phase Games
Indie Boards & Cards
Portal Games
Autoři: Kevin Riley
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Konec věků vs Marvel Champions

Zdravím, může někdo porovnat tyto dvě hry? Po hrubém kouknutí a pročtění o čem jsou mi přijdou principielně dost podobně. Rád se nechám uvést v omyl. Máme totiž v partě Marvel Champions s dost rozšířeními, tak nechci kupoval druhou, dost podobnou hru.

4.4.2022 14:16:34

Ja mám Marvel Champions len core box a Aeon's End mám War Eternal (core box, ktorý vyšiel po základe a dá sa hrať ako rozšírenie alebo samostatne) a aj to celkom čerstvo (zatiaľ som odohrala len 4 hry), ale z toho, čo mám nahraté, ma viac chytil Aeon's End. 

Hlavný rozdiel je, že Aeon's End je deck-building, nie deck construction hra. V Aeon's End tí hrdinovia nie sú až tak rozliční, každý má svoju unikátnu kartu a unikátnu schopnosť, ale tá až taký rozdiel neurobí a hra sa bude líšiť hlavne od kariet, ktoré si hráč počas hry kúpi. Zároveň je presne dané, s akou rukou ktorá postava začína a čo má v doberacej kôpke, hráč sa môže rozhodnúť, v akom poradí zahrá/odhodí/nakúpi karty a deck sa mu na rozdiel od iných hier nikdy nemieša - takže sa snaží mať karty v takom poradí, aby mu prišli na ruku nejako zmysluplne, čo tomu dodáva ďalšiu rovinu. Počas hry sa mu balíček vylepšuje a silnie, Marvel Champions takúto progresiu nemá. Nemesis má karty rozdelené do troch úrovní a tiež sa dá približne odhadnúť, čo kedy príde, čiže z tohto ohľadu je to celom deterministická hra. Ale je tam celkom veľká náhoda v poradí hráčov a nemesisa (pri hre dvoch hráčov sa náhodne zamieša balíček poradia, v ktorom je 2x nemesis, 2x každý hráč a niekedy sa stáva, že nemesis vyloží kartu, na ktorú majú hráči 3 kolá, aby ju odstránili, kým spustí zlý efekt… akurát nemesis pôjde 4x po sebe, 2x na konci kola a 2x na začiatku druhého, a nikto s tým nebude môcť nič urobiť). 

 

Ten Aeon's end mi príde viac o dlhodobej stratégii, ale zasa na rozdiel od Marvel Champions v rámci ťahu netreba premýšľať nad tým, ktoré karty a ako zahrať a čo urobiť, ale skorej o tom, aké karty kúpiť a ako ich usporiadať. Tiež tam nie je taká variabilita herných štýlov ako v Marvel Champions, ale Aeon's End mi príde o niečo zaujímavejší a ťažší. Pocitovo sú to stále dosť rozdielne hry, čiže sa oplatí mať kľudne obe.    

 

Ten prvý box, čo vyjde v češtine, je pri tom zo všetkých “najslabší”, ale stále veľmi dobrá hra. Ostatné boxy sú už vyladenejšie, so zaujímavejšími nepriateľmi/mágmi/kampaňou. Ale ktovie, či česky vyjdú aj tie. 

 

 

 

5.4.2022 13:07:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@VanessJ Moc díky za info, pomohlo!

5.4.2022 17:48:21

Vybíráme z Bazaru

My Little Scythe CZ (šampioni jablečného královs.)
My Little Scythe CZ (šampioni jablečného královs.)
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas