Kolonie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Zvířátka, Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kolonie x cestou nescestou + znovuhratelnost

Ahoj, rozhoduji se koupit jednu z těchto her. Prozatím jsem spíše nakloněn k pořízení kolonie. Má někdo zkušenosti s hraním obou her?, A jak je to se znovuhrazelností u typu těchto her. Děkuji
28.2.2021 10:07:05

emartinx
Ahoj,

hry jsou dost odlišné, takže se těžko srovnávají. V Kolonii jsme dohráli asi půlku. Pak nějak ztratila drive, ale to mohlo být i "náladou" a určitě se k ní budeme vracet. U Cesty jsme asi v půlce a zatím spokojenost.

Kolonie je více příběhová. Umím si představit tak dvě dohrání (což je stejně dost času), ale jinak moc nemá co nabídnout.

Cesta má na každé mapě malé příběhy, kampaň, která vše spojuje a kampaně jednotlivých postav. Ale stále se víceméně hraje vždy podobně ta konkrétní mapa. Nicméně pokud tě baví ta hra, tak se dá hrát stále. Příběhů má dost a k tomu karty na rychlou hru bez příběhové knihy.

Takže asi pokud víc tíhneš k AT Kolonii, pokud k Euro tak Cestu.

28.2.2021 10:51:11

Kolonie
Kolonie mně bavila hodně, dohrál jsem celou už 4x. A to jde vždy skoro o dvacet mnoho hodinových her. Úplně se neopakuje a s jinými lidmi je to úplně nový příběh. Každá postava je jiná a jiný prozitek. Navíc dost věcí se generuje nahodou. I po čtvrté mne to stale baví. A na konci je spíše zajímavější.

Je vytvořena jako sandbox s tím že další mise, gangy i postavy mohou přibývat.

Sám jsem vytvořil dodatek, celé další příběhy o dalších 22 misích. A i ty už máme odehrané.

1.3.2021 19:51:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Brass: Birmingham LASEROX insert
Brass: Birmingham LASEROX insert
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas