nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Klondike 1896

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Stragoo games
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Píše se rok 1896 a do města Dowson City míří tisíce dobrodruhů. Doufají, že zprávy o bohatých rýžovištích zlata na řece Klondike jsou pravdivé.

Nech se strhnout zlatou horečkou a vydej se na dobrodružnou výpravu podél řeky Klondike. Prokaž větší chytrost i předvídavost než ostatní zlatokopové a odvez si nejvíce zlata. Nebo se vrhni na politickou dráhu a ucházej se o místo v městské radě. Budeš se muset ale rychle rozhodovat. O volné místo v radě se uchází i další dobrodruzi lační po moci.

Popis hry

Klondike 1896 jsou vlastně dvě hry v jedné. Jde o "šuplíkovou" hru českého autora Vládi Suchého, která zaujme a potěší zejména příznivce hry Ubongo. I zde se totiž vše točí kolem pentaminových dílků.

V první dražební variantě se snažíte šikovně využít získané dílky k co největšímu zisku zlata a rubínů, za které si můžete příště vydražit třeba lepší dílek nebo si pořídit navíc bonusový kousek. Dílky překrýváte území složené ze čtvercových políček. Na některých se nachází v různém množství zlato, jinde rubíny a samozřejmě najdou se i čtverečky zcela bez užitku. Zároveň se ziskem se snažíte dosáhnout cíle trasy, protože pokud se to podaří někomu dříve, každé chybějící políčko vás bude stát hroudu zlata.

Druhá akčnější varianta vás nutí k rychlému a přesnému zakrývání zlata a rubínů dílky. Pokud se vám podaří zakrýt cestou z dílků přesně požadované množsví zlata a rubínů, získáte podporu u šerifa, starosty, obchodníka s koňmi nebo bordelmamá. Do rady se samozřejmě nakonec dostane ten z vás s největší podporou.

Klondike 1896 je jednou z prvních vlaštovek nové herní značky Stagoo Games. Obě varianty jsou zajímavé. První uvítají příznivci strategie, druhé si zas užijí ti, kdo rádi s ostatními poměřují rychlou reakci a přesnost počítání. Vydavateli se do hry vloudil šotek, který zmenšil hráčské kostičky, pro druhou variantu by se navíc hodilo ještě po kostičce pro každého hráče. Vydavatel o chybce ví a pracuje na jejím řešení, takže se koupě není třeba obávat. Klondike 1896 za pozornost určitě stojí.

Obsah krabice

  • 16 destiček
  • 4 x 4 kostičky (figurky zlatokopů)
  • 5 měšců
  • 32 kusů rubínů
  • 1 bodovací tabulka
  • 116 claimů
  • 32 kartiček přízně
  • 32 kartiček požadavků
  • pravidla

Autor: madarich

Vybíráme z aukcí

MD2 Bards & Tinkerers vs Metal Angel
MD2 Bards & Tinkerers vs Metal Angel
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>