Kinghill - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Petr Marek
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Tak už se to rozjelo:

 

https://www.kickstarter.com/projects/kinghill/kinghill?ref=discovery&term=kinghill

27.10.2021 07:23:26

Tak když vidím poštovné do EU 15-20$ + VAT, tak si říkám zda backnout či ne. Samozřejmě vím, že pokud se sejde 200+ CZ backerů, tak bude hra v češtině, to je lákavé (ale ta výše poštovného + VAT není).

Ví se něco o tom, zda hra půjde do retailu? Anglicky/česky? Je něco na hře KS exclusive?

Třeba nám autor něco prozradí…

27.10.2021 15:08:57

To Duirin: Když vezmu nabízenou cenu, a že retail bývá prakticky vždy posazen cenově o něco více, tak se obávám, že by to bylo nekonkurenceschopné. Poštovné je aktuálně pálka, autoři nechtějí riskovat doplatek ze svého, za VAT také nemohou, výrobní náklady budou patrně také dost jinde. Češtinu bych původně označil za gesto dobré vůle, nicméně podporovatelů z ČR je v současnosti třetina a předpokládám, že je to často z důvodu českého překladu a bez nich ta hra v život uvedena nebude a je to vpodstatě nutnost pro zafinancování. Záhadou pro mně zůstává poštovné v kombinaci na požadavek na 200 českých backerů. Myslím si, že ke zdejšímu koloritu patří objednávky ve skupině za účelem úspory poštovného, kdy jeden backer zaštítí více lidí.

Zatím co jsem koukal na celkovou cenu posledních KS her v rozmezí 50-65 dolarů, tak s poštovným a daní to při pohledu na ceny jiných her v retailu, mi to velmi často nedává smysl. Pocitově se často jedná o úsporu několik málo stokorun vs riziko předobjednávky.

Jinak pevně věřím, že má autor v záloze kvanta SG, min vylepšení žetonů apod., protože je to v základu plán, 140 karet a žetony. Hra to může být dobrá a slušně variabilní, na KS bohužel vítězí kvantita a konkurence je obrovská. Za 1000 - 1200 Kč na krámě možná, ale takto opravdu nevím.

8 z 12 pledgí za 249 dolarů se zvěčněním backera ve hře je pryč. Neuvažuji o tom, ale 200 dolarů je velmi příznivá částka, jinde to bývají násobky.

27.10.2021 15:40:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, tady autor. Díky za ohlas.K poštovnému jsem se vyjádřil v sekci crowfundingu. Pokud by někdo chtěl vyloženě nějakou mutlipledge, je možné se určitě domluvit, ale to si lidi musí zorganizovat sami a někdo se mi musí ozvat. Není mým cílem Vás na poštovném obrat, ale s tím jak jsou teď ceny nahoře si nemohu dovolit riskovat a skončit jako někteří dobrodruzi přede mnou (úpřimně - počítám, že stejně část budu doplácet ze zisku)

  • Distribuce plánovaná zatím není
  • Čechů už máme 130 a vím o hodně lidičkách, co budou chtít dvě kopie, takže bych to viděl tak na 150. A jsme pořád na začátku kampaně :)
  • Hra byla zafinancována ve dvou dnech. Vzhledem k tomu, že jsem poprvé na KS, s hrou zaměřenou na specifický okruh hráčů, je to super úspěch.
  • KS exclusive tam nic není, nemám tyhle věci rád.

Jinak pardon za pozdní odpověď, ale na zatrolenkách moc nejsem, pokud se chcete o čemkoliv pobavit, zvu vás k nám na fb: https://www.facebook.com/groups/kinghill

31.10.2021 04:50:01

@Drakkan Ahoj, muzes dat update, jak to vypada s CZ verzi? Mam backnuto, ale zajima me jen pokud bude v CZ a asi nejsem jediny, kdo to tak ma;)  Diky

18.11.2021 11:04:54

@zluda V tuhle chvíli je podle KS backováno od 170 “lidí” z ČR, ale dá se čekat, že tam budou i hromadné pledge, tak ten skutečný počet kopií asi bude větší.

https://www.kickstarter.com/projects/kinghill/kinghill/community

18.11.2021 11:55:23

V komentech na KS autor psal, že ČJ bude

18.11.2021 12:33:17

Kdyby někdo dělal hromadnou objednávku, tak bych se přidal.

Kdyžtak napište soukromou zprávu.

18.11.2021 15:12:59

No v objednávce bude možnost vzít pouze 2 krabice, takže já k sobě můžu jednoho člověka vzít - Praha, Praha-východ

18.11.2021 17:14:25

Taky můžu případně někoho přidat.

27.12.2021 22:56:52

V Pledge Manageru byla k dnešku vybrána 144x CZ verze hry. Doufám, že kdyby v čase uzavírky (březen 2022) hrozilo, že těch 170 kopií nebude naplněno (a tudíž by CZ verze nemusela být), že se tu nějak domluvíme na extra krabicích. Sleva na dopravě na krabici jsou $4 (nehledě na jejich počet), což není nijak zásadní, ale už základní sazba $11 je nižší, než bylo avizováno v kampani ($15-20 do EU). Extra krabice tak se vším všudy vyjde na cca 1500Kč.

2.1.2022 19:37:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Právě jsem předobjednal CZ verzi a nynější počet je 167 kusů. Řekl bych, že to bude v pohodě. :-)

13.1.2022 01:01:45

To se ještě naplní, já třeba se k PM ještě nedostal.. tradičně to nechávám až na poslední chvíli…

13.1.2022 09:10:53

Vybíráme z Bazaru

Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Akt. cena: 4400 Kč
Končí za: 21 hodin

Offcanvas