Keltis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Galakta
Kosmos
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ake to je?hral to niekto?

caf,1.5. tuto hru dava do predaja albi a nakolko mam velmi rad hru stratene mesta,tak sa chcem spytat na herny mechanizmus tejto hry a ako velmi sa to podoba stratenym mestam.dik
19.4.2009 21:09:32

Ztracená města pro 4
Je to taková krátká jednoduchá rodinná hra pro příležitostné zabavení v rodině - žádný hardcore. Jsou to v podstatě ztracená města pro víc hráčů.

7.5.2009 12:04:55

+
Ztracena města + Tibet....

16.1.2010 23:03:57

brblo
Hra ktora vedie moj rebricek hier ktore nemusim dvojka je Dixit,trojka Ubongo.

22.6.2011 22:22:10

ad brblo
Já celkem nechápu, jak může někdo mít žebříček her, které nemusí. To bych musel začít od několika stovek variant Člověče nezlob se, přes stovky her, které mi nic neříkají až po několik stovek variant hry Monopoly. Ale nikdy bych nemohl říct, že na 1. místě ... na 2. místě ... na 3. místě.

22.6.2011 23:32:06

kren
To su hry ktore ma nezaujali v poslednej dobe.

23.6.2011 00:55:01

to brblo
Tak to jo, ale je to třeba napsat, protože jinak by to bylo vůči kritizované hře nespravedlivé. Keltis není žádný zázrak a většina lidí nechápe, jak mohl získat ocenění, nicméně je to pohodová rodinná hra pro nenáročné a znám mnoho horších her. Navíc podle tvého žebříčku her, které nemusíš, je vidět, že tyhle hry jsou určené pro jinou cílovou skupinu než jsi ty. Minulý rok na seznamovací akci s deskovými hrami, kde jsem předváděl a prodával hry různé obtížnosti a zaměření, tak právě Ubongo a Dixit šel nejvíc na dračku (Keltis jsem tam měl jen jako ukázku). Tohle jsou hry určené hlavně široké veřejnosti a ne geekům. I když je pravda, že Dixit hrají geekové třeba v hospodě jako filler, ale to není určitě tvůj případ.

23.6.2011 07:53:18

kren
Nekritizujem,to by som si nikdy nedovolil.Kazda hra ma urcite svojich fans.

23.6.2011 10:44:23

Jak je to s více figurkami na jednom poli?
Ahoj,
zajímalo by mě, jestli mohou stát dvě figurky (samozřejmě odlišné barvy) na jednom políčku. Celou dobu to hrajeme, jako že mohou, ale po zakoupení rozšíření nás to zmátlo, protože v pravidlech stojí:
• Na rozdíl od základní hry je dovoleno, aby na jednom políčku stálo více figurek, přičemž se může jednat jak o figurky vlastní, tak i o figurky soupeřů.
Jak to hrajete vy?
Děkuji za odpovědi

3.3.2018 13:55:59

Worky

Vypada to, ze ceska pravidla psal nejaky trol..... v tech nemeckych stoji toto:

Na kazdem kameni mohou stat figurky vicero hracu. Figurky se jednoduse kupi na sebe. Kazdy hrac vsak muze vjet pouze do jedne barevne rady (tedy kazdy z peti kamenu (bila, seda, cerna, hneda) do jedne z peti rad kamenu (zelena, zluta, ruzova, modra, hneda).

A pro kazdou barevnou radu si hrac vyklada pouze jednu sadu karet (v ceskem prekladu je psano ze muzes vykladat rady odshora a odspoda do nekonecna, coz nedava smysl :D Tedy maximalne 5 rad vylozenych karet pro kazdeho hrace, s tim ze se hned pri vylozeni druhe karty dane barvy jednoznacne rozhodne, zda bude tato rada vzestupna nebo sestupna.

23.7.2018 09:18:48

Vybíráme z Bazaru

Liška podšitá
Liška podšitá
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas