Kartografové: Sada map 1 - Nebblis: Ohňová země

Kartografové: Sada map 1 - Nebblis: Ohňová země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Kartografové
Kartografové: Hrdinové
Počet hráčů: 1 - 100
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Thunderworks Games
Autoři: John Brieger
Jordy Adan
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Proslýchá se, že kovárny starověkých trpaslíků byly kouzlem spojeny s velkou sopkou Astmork. Pro tebe, královského kartografa, je téměř povinností ověřit tyto zvěsti na vlastní oči. Stojíš na úpatí hory chrlící plameny do kouřem zčernalé oblohy. Tato mapa ti může přinést neskutečnou slávu a bohatství, teď jen neskončit v řece žhnoucí lávy dřív, než se ti ji podaří dokončit. Tedy jen pokud se dokážeš vyhýbat řekám roztavené lávy dostatečně dlouho na to, abys ji dokončil.

Balíček 1: Nebblis - Plamenné pláně je mapové rozšíření pro hru Kartografové. Rozšíření obsahuje 75 oboustranných map plamenných plání a 3 karty lávy. Toto rozšíření je možné hrát se základní hrou, nebo s rozšířením Hrdinové.

Příprava hry:

Hráči se domluví, kterou z map (N1, N2) budou hrát, a zamíchají 3 nové karty lávy (Rain of fire (Ohnivý déšť), Seismic Tremors (Seismické otřesy) a Lava Flow (Proudění lávy)) do základního balíčku.

Průběh hry:

Pokaždé, když je odhalena karta lávy, hráč zaznamená zničená pole (X) na svůj mapový list tak, aby sousedil se sopkou nebo s již zničeným územím. Pole zničená lávou (X) mohou být umístěna přes prázdná místa i místa vyplněná terénem, ale nesmí překrývat políčka s již zakreslenou lávou (X), se sopkou a s horou. Pokud je karta lávy odhalena ihned po kartě zřícenin, je láva vyhodnocena jako obvykle. Efekt karty zřícenin platí pro následující odhalenou kartu. Místa zničená lávou (X) jsou považována za vyplněné políčko.

Konec hry:

Bodování a závěr jsou stejné jako v základní hře nebo v rozšíření Hrdinové.

Autor: Klarka12

Další názvy této společenské hry

  • Cartographers Map Pack 1: Nebblis – Plane of Flame

Vybíráme z aukcí

Welcome to Centerville
Welcome to Centerville
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas