Kartografové: Hrdinové

xxxxxxxxxo hodnoceno 52x (Seznam vlastníků)

Kartografové: Hrdinové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 100
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ogry Games
Thunderworks Games
Autoři: John Brieger
Jordy Adan
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrdinové a zákl. hra

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo kompletoval hru stylem, že kombinujete absolutně všechno dohromady? Jako že jste smíchali veškeré balíčky k sobě a s nimi hrajete - myslím tím kartičky dovedností, dolízávací balíčky s časem, bodovací kartičky. Nebo hrajete hry vždy separátně, že vytáhnete vždy pouze jednu a nijak je společně nekombinujete? 
Vrtá mi to hlavou, protože hry to prakticky umožňují hrát separátně, ale i kombinovaně, tak mě zajímají vaše zážitky z hraní, abych popř. hry smíchala, či si je nechala uložené separačně. 
Děkuji všem za postřehy :)

16.1.2024 13:33:15

Dolízávací balíčky s časem máš na mysli karty průzkumu? Pokud ano, pak ty kombinovat nelze. Buď vybereš jednu nebo druhou sadu. 

Jinak k dotazu, u nás zbytek karet kombinujeme, pokud není nějaké zvláštní pravidlo na vyjmutí určité bodovací karty. U některých map to je. Nevidím úplně důvod to rozdělovat, když to pravidla umožňují ale asi to bude otázka osobní preference. 

16.1.2024 15:13:48

Hrajeme to stejně jako DraculaCZ. Karty nestvůr, hrdiny, dovednosti, bodovací karty, ty všechny jsme smíchali dohromady. Karty určující zakreslovaný terén jsme nesmíchali. V pravidlech je to jasně napsané, že je potřeba je držet odděleně. Zvažovali jsme jejich smíchání pro větší variabilitu zakreslovaných terénů, ale narazili bychom na 2 zásadní problémy: 
1) Mohlo by se stát, že by některý typ terénu vůbec nepřišel do hry.
2) Výrazně by se snížila pravděpodobnost, že do hry přijdou nestvůry (hrdinové), nebo že se bude zakreslovat na zříceninách.

______________
aka WantonDuke

16.1.2024 17:43:05

Ahoj,

tak tohle se da vyřešit celkem lehce.

 

Karty průzkumu nemýchat dohromady, ale mět obě hromádky vedle sebe. Na začátku ročního období hodíš třeba kostkou a na sudou otačíš karty základu a na lichou karty z hrdinů.

Jen je potřeba do karet průzkumu z hrdinů vytisknout 2 karty ruin a je to.

 

Nenastane problém v tom, že nedojdou karty určitého typu terénu.

16.1.2024 18:41:37

Já právě vím, že karty průzkumu se míchat nemají, ale trochu mě mrzí, že v Hrdinech jsou složitější tvary k zakreslení, ale chybí zříceniny, za to v základu zříceniny jsou, ale tvary mi přijdou jednodušší. Vzal jste někdo třeba zříceniny a dal je do balíčku z Hrdinů?

Právě o tohle mi šlo, že bych všechno skladovala v jedné krabici, jen s kartami průzkumu odděleně. :) Variabilita hry je právě skvělá! 

 

Moc děkuji za tipy :) Pokud máte ještě nějaké, sem s nimi ;)

16.1.2024 19:49:42

Pokud vím, tak zříceniny se mají přidávat vždy. Proto jsou taky Hrdinové označení jako rozšíření. Jako je to pitomý, ty dvě karty navíc už vytisknout mohli (a kromě toho mají jiný odstín na rubu, takže je lze poznat dopředu). 

16.1.2024 21:11:48

Ne Hrdinové jsou samostatnou hrou a zříceniny se do balíčku přimíchat nemají (nicméně ničemu to ani nevadí je tam přimíchat). Jinak u hrdinů je i zkrácený čas v létě na 7 hodin ;)

16.1.2024 21:24:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ouhara v pravidlech je vysloveně napsáno “Ať už používáte libovolnou sadu karet průzkumu, vždy použijte karty zřícenin.”

17.1.2024 07:43:56

Ano píšou to na konci pravidel, ale při kombinaci her, při přípravě hry verze Hrdinů se o zamíchání ruin vůbec nezmiňují. To znamená ať už použiješ jakoukoliv kombinaci karet průzkumu + přidáš něco ze základní hry (karty průzkumu, přepadení, bodovacích karty nebo roční období) tak máš přimíchat zříceniny. Toto se řešilo i na bgg. Nicméně každého ruiny baví a hraje s nima vždycky i kdyby hrál jen s verzí Hrdinové.

17.1.2024 08:30:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Nightvault
Warhammer Underworlds - Nightvault
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas