Kartografové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 100
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ludofy Creative
Mandoo Games
Thunderworks Games
Autoři: Jordy Adan
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hora

V otázkách bylo téma zamčeno tak bych pokračoval tady.
V pripadě ,že musíme zakreslit pole 1x1(všechny zříceniny už použity) ,můžeme zakreslit libovolný terén.
Terény jso vyobrazeny na straně 7,včetně hory.
Je to tak v cz i eng pravidlech.
Ale třeba v německých je závorka a v ní přímo napsáno - mimo hory.
A teď může se hora jako terén nakreslit nebo ne.
25.12.2019 18:50:09

Hora
Podle mě ne. Moc by mi to tam nesedělo. Myslím, že se zakreslují jen ty běžně kreslitelné. Ale je to dost matoucí.

25.12.2019 19:37:59

Hory
Ja si taky myslel, ze ne, ze se vzdy vybira teren z karty, ze ktere nemohu zakreslit tvar. Ale pro jistotu jsem psal autorovi, tak sem potom doplnim oficialni vyjadreni autora.

25.12.2019 20:01:32

Ano
Za mne ano na kartě je obrázek hor a tím pádem to považuji za terén. Dávalo by to logiku i tím, že některé karty říkají že voda vedle hor je za 2b. Tak proč si takhle neprilepsit kdys se mi to tam zrovna hodí. Je toho náhodě ale nebránil bych se tomu To zahrát takhle:)

26.12.2019 10:59:26

Hory zakreslit nelze
Tak dle vyjádření autora si nelze vybrat horu jako typ terénu, který zakreslím.

26.12.2019 11:56:14

OP
Sice to není v pravidlech psáno, že by se nemohlo. Ale zneužívat takto pravidla je podle mě k ničemu. Hora je prostě terén, co už je určen na mapě a nedá se jakkoliv zapsat. Navíc by sis ji ještě dal někam, aby byla rovnou obklíčená a dostal zlaťák? Pokud je toto povoleno, je to dost OP.

28.12.2019 03:49:38

hory jako terén
Ladik81: můžes pls nasdílet link, kde to autor říká (že není možné kreslit horu jako terén)? Nebo ti to poslal soukromě do mailu? Přijde mi to docela zvláštní, protože z pravidel dle mého chápání vyplývá přesný opak (horu výslovně označují za jeden z terénů a minimálně v jednom případě výslovně umožňují zakreslit "libovolný terén"... z čeho pak plyne zákaz zakreslit horu?).

bicekz: silné by to samozřejmě bylo, ale zas tak moc OP by to podle mě nebylo, protože:
- libovolné pole o velikosti 1x1 můžeš zakreslit zřídkakdy,
- aby ti hora dala zlaťák, musí být obestavěna ze všech 4 stran,
- některé úkoly výslovně penalizují sousedství s horou.
Tzn. je tu hned několik limitů.

3.1.2020 09:35:36

Hora

(Otazka zavrena omylem, netusil jsem, ze kdyz dam odpovedi like, ze se tim zavre.. )

Zkusil jsem dotaz dat na https://boardgamegeek.com/thread/2266195/ruins-1x1-clarification . Zatim bez jasne odpovedi.

Chtelo by to asi errata/dovyplneni pravidel. Dalsi divna vec je, ze by hrac mel kreslit dle jinych pravidel 1x1 teren, kdyz nemuze kreslit cely normalni teren vs cely teren pres ruiny. V obojim by dle me melo platit totez. Bud kreslim libovolny (pripadne bez hor) teren, nebo jen teren typu, co byl na karte.

3.1.2020 10:15:58

Houp
Houp: souhlasím, že "libovolnost" (ve vztahu k výběru terénu k zakreslení do mapy) by měla být vždy stejná, tzn. měla by vždy zahrnovat stejnou množinu terénů, ze kterých si hráč vybere. Vyloučení hor z této množiny terénů z pravidel (dle mého chápání) nevyplývá.

Argumentovat ve prospěch zákazu kreslení hor by se dalo s pomocí karty Rift Lands (tuším že "Trhliny v prostoru" v CZ verzi), která hráči nabízí zakreslení všech terénů s výjimkou právě hor: to, že nabízejí zakreslení čehokoliv kromě hor by se dalo vykládat tak, že ona "libovolnost" nezahrnuje hory... to už je ale docela hodně volný výklad.

3.1.2020 12:32:57

Rozuzlení na bgg
Nakonec se v zde již zmiňovaném vlákně na bgg ozval designer hry (17. 2.). A napsal toto:
- hory nelze zakreslit za žádných okolností,
- pokud nemůžeš zakreslit žádný z tvarů (i v případě běžné karty, tak i v případě zakreslování přes zříceniny), můžeš zakreslit jakýkoli typ terénu s výjimkou hor.

13.7.2020 15:28:40

Vybíráme z Bazaru

Vzestup Fenrise ve fólii
Vzestup Fenrise ve fólii
Akt. cena: 3099 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas