Kanaloa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, logická
Čeština: není
Vydavatelé: Tilsit
Autoři: Günter Cornett
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla pro dva

Ahoj, po přečtení pravidel bych si rád upřesnil jednu formulaci. V pravidlech hry pro dva hráče se píše: "Pokud hráč zahraje 2 karty představující mosty jedné barvy, nahradí se tento most mostem druhé barvy." Když pominu, že věta nedává češtinsky smysl, předpokládám že se jedná o pravidlo nahrazení protivníkova mostu mostem vlastním (zahrání dvou karet). Tedy pokud nahrazuji protivníkův most, musím použít jako náhradu protivníkova mostu svůj most, ale té druhé barvy, za kterou právě nehraji. Je to tak správně? Díky

20.1.2010 15:11:23

re
Nenahrazuješ protivníkův ale vlastní most.

"If a player plays two cards on a bridge of his own colour, this bridge must be replaced by one of the other colour."

20.1.2010 16:01:24

panzer
ze by vyhra v aukci? :))

20.1.2010 16:05:00

Dili
OK, zmátl mě ten příklad u popisu odstranění protivníkova mostu ("....poté může odstranit červený most a mezi ALOA a BAFI a na jeho místo postavit svůj žlutý"). Tedy postavit míněno v dalším hráčově kole. Nicméně tedy stále nechápu to pravidlo pro dva o zahrání dvou karet a změně jednoho mostu na jinou barvu. Takže pokud postavím dva mosty své barvy musím jeden předělat na svou druhou barvu ? Žádné pravidlo o zahrání dvou karet na jeden most v pravidlech není a mate mě to jednotné číslo (..this bridge..).

Bajn: No víš co, za 120,- no nekup to :)) Zatím jsem nehrál, ale unešenej z toho zatím zrovna nejsem (viz moje dotazy na pravidla). To Jet Set, to je absolutní paráda ! :)

21.1.2010 07:36:13

panzer
V praxi to znamená, že prostě ve svém tahu střídáš barvičky. Ve dvou hráčích jsme kdysi nahráli desítky her a je to super strategie. Někdy je fakt těžké se rozhodnout a hra se nám kolikrát protáhla i na k 1,5 hod.

21.1.2010 10:49:18

střídání barev
OK, takže - první most moje barva za kterou aktuálně hraji, druhá karta (druhý most)- barva mostu mojí druhé barvy, třetí karta - opět most mojí aktuální barvy atd.
Uf, sice jsem zatím nehrál, ale bude to asi ve dvou dost náročné na vymýšlení nějaké strategie (to střídání barev). No prostě jak píšeš, asi se hra protáhne :)

Díky všem za pomoc :)

21.1.2010 11:22:29

neee
první most aktuální barva, druhý most aktuální barva, ...
ale pokud ty dvě karty zahraješ jako dvojici, vyměníš svůj most za svůj most jiné barvy.
Máš u jednoho ostrovu z jedné barvy tři a z druhé dva mosty, ale první barvu máš mnohem silnější než druhou. Potřebuješ posílit druhou. Takže pravidlo mluví o tom, jak se dá hrát "sám proti sobě".

21.1.2010 12:06:07

jasneeee
už chápu :)) Uf, to jsem si oddychl, už jsem se toho střídání barev bál. Schválně si ještě jednou doma přečtu pravidla jestli jsem tak natvrdlý, nebo to z té formulace vyčíst nešlo :)

21.1.2010 13:18:12

Co s vyloženými kartami?
Ahoj.
Zdá se, že jsem konečně trefila ty správné lidi, co mi dokáží poradit. Mám několik otázek k této hře. Vlastně jí vůbec nechápu. Kromě toho že se staví mosty. To píšou všude.
1. Co se děje s kartami, které hráči vyloží, když na stole mají být jen 4, ale s každým tahem se vykládají další? To nedává smysl. Kam se přesouvají ty vyložené karty? V pravidlech o tom není ani slovo.
2. Kdy si beru kartu z balíčku? Je to jako u ostatních her, že 1 dám na stůl a 1 si vezmu, takže mám v ruce pořád 4 karty? Kolik karet mám po celou hru v ruce? Kolik jich můžu vyložit při normálním tahu? O tom v pravidlech také nic nepíšou.
Může mi tu někdo vysvětlit postup hry? Jako pro blba, prosím.
Díky.

29.4.2011 12:47:37

1) Karty vyložíš, postavíš podle nich mosty a pak je odložíš na společný odhazovací balíček lícem vzhůru.
2) Na konci každého tahu lížeš vždy přesně 1 kartu. V ruce můžeš mít 4 karty. Když lízneš pátou, tak v dalším kole musíš nejméně 1 kartu buď použít pro stavbu mostu, nebo ji tajně zasuneš pod dobírací balíček.

(Pravidla: Základní hra, kapitola 2 - Katry ve hře, strana 2)

29.4.2011 13:07:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace – Expedice Ares (Obalené karty)
Mars: Teraformace – Expedice Ares (Obalené karty)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas