Kamionem po Evropě

xxxxxxxooo hodnoceno 236x (Seznam vlastníků)

Kamionem po Evropě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: dopravní, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Disk Říčany
FX Schmid
Vini-Spil
Autoři: Wolfgang Kramer
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Redizajn Auf Achse - Slovensko

Pustil som sa do redizajnu Auf Achse s tým, že ako mapu použijem Slovensko. Odpichol som sa od spôsobu, akým to robil jeden chlapík na BGG, ktorý zobral mapu novej verzie hry z 2007, prekreslis si z nej body miest a ich spojnice a potom ich popresúval tak, aby mu pasovali na mapu USA. To znamená, že jednotlivé vzťahy medzi mestami (počet políčok medzi nimi apod.) zostali zachované, len sa zmenila vizuálna stránka.

Tak to plánujem spraviť aj ja. V podstate bude pôvodná mapa preklopená o 90° (na ktorú stranu ešte uvidím) a upravené vzhľadom na polohu slovenských miest.

K tomu spravím aj slovenské karty zákaziek a slovenskú verziu kariet udalostí (v podstate preklad z nemeckých kariet).

Tu je ukážka grafiky kariet zákaziek, pri ktorej som sa inšpiroval kartami z edície 2007 (až na pár detailov). Ešte tam chýba obrázok prívesu, na tom pracujem...

https://lh6.googleusercontent.com/-F70lM-U6rQ4/TiazZTE6l4I/AAAAAAAAFHY/QOCtKjM6hb4/s512/Auf_Achse_karta.jpg
20.7.2011 12:53:19

to Joe
Myslíš, že zrovna tahle hra stojí za tu námahu?

20.7.2011 12:56:32

Joe

kren
Mám dva dôvody:

1. pick-up and deliver hry nemám žiadne a na zahraničných podcastoch o Auf Achse počúvam stále. Tak hádam až taká zlá nebude :) Najmä novšia streamlinovaná verzia.

2. chystám sa koncom augusta/srpna na širšiu rodinnú dovolenku a kvôli (ne)hráčom chcem práve toto dovtedy dokončiť, aby im sadla jedna jednoduchá hra (pravidlá behom 3 minút) a druhak blízkosť témy - Slovensko a doprava nákladov po ňom. Mám aj iné jednoduchšie hry, ktoré tam chcem vziať, ale z tohto súdka nemám zatiaľ nič...

20.7.2011 13:17:30

Joe

Progres
Práve som dokončil alfa verziu mapy Slovenska s prehádzanými mestami a spojnicami. V podstate som otočil pôvodnú nemeckú mapu (z verzie 2007) o 90° vpravo a upravil tak, aby čo najviac miest sedelo na približné pozície najväčších miest Slovenska. Samozrejme, nie vždy to ide, takže budú dostupné aj menšie mestá - ale aspoň si hráči precvičia zemepis :)

Ak máte záujem sledovať vývoj (keďže sem sa obrázky nahrávajú ťažšie a zdĺhavejšie a naviac sa nedajú priamo ukázať v diskusii), šup sem:

http://www.boardgamegeek.com/thread/676956/planning-a-slovakia-redesign-of-the-map

21.7.2011 16:41:19

Kamionem po Slovensku
Tak to ještě nebylo. :-)) Držím palce JOE. Doufám že sem hodíš potom fotky? Já tvůj nápad vítám. Mě samotnému se tato hra velice líbí, ale origoš hru Kamionem po Evropě mám v "dezolátním" stavu, tak ji ani nehrajem. Ale autíčka, karty i kostičky jsou v pohodě, jen ten hrací plán dostal zabrat. Takže možná že by sem se inspiroval a vyrobil si nějakou "home made" verzi aby se to dalo hrát. :-)

21.7.2011 19:28:33

Joe

Kent
Jop, hodím, len čo budú hotové aspoň beta verzie kariet (a vlastne, kartu zákaziek už v grafike mám, pridám do galérie ;) a mapy...

21.7.2011 19:31:13

SUPER
Už se těším. Tato hra má své kouzlo a ožívají dávné vzpomínky jak jsme to jako děti hrály. :-))

22.7.2011 08:42:54

Joe

Progres - beta verzia mapy
Kto by sa chcel pozrieť, tu je betaverzia mapy - ak nenarazím na nejaké chyby, či potrebnú úpravu farebnosti (vzhľadom na výslednú tlač), tak to kľudne môže byť aj verzia finálna :)

http://www.boardgamegeek.com/image/1053784/joeyeti

2.8.2011 14:45:04

to Joe
Chápu, že ses musel vejít do nějakého schématu, ale obzvlášť pikantní je přímé spojení přes hory Martin - Brezno, stejně jako chybějící hlavní cesta Horehroním Banská Bystrica - Brezno. :D

... jo a ještě Banská Bystrica - Zvolen přes Handlovou, když je BB a Zvolen od sebe kousíček po pěkné silnici.

2.8.2011 14:49:50 | Upraveno autorem (porovnej)

ad pikantnosti
Treba spomenúť aj prítomnosť Zlatých Moraviec a Užhorodu. Joe-mu momentálne hrozí atentát buď od Nitranov, alebo Trebišovčanov :-)

2.8.2011 14:56:15

...
Ale design se mi líbí :). Graficky je to zpracováno pěkně.

2.8.2011 15:10:33

Joe

kren a peco
Vďaka vďaka!
Atentát ustojím ;)

Áno, musel som sa prispôsobiť schéme pôvodnej siete s tým, že som ich mohol mierne popresúvať a prispôsobiť širšej mape. Nedalo sa však experimentovať s čo najvernejším reprodukovaním skutočných trás :)

Tak si to vezmite ako dočasné dopravné obmedzenia, no!

2.8.2011 15:27:13

Joe
s tím muselo být taky dost práce, klobouk dolu, vypadá to dost dobře.

2.8.2011 15:29:56

to Joe
... dopravné obmedzenia ...
Nejen dopravní omezení, ale ten tunel Martin - Brezno musel ale stát Slovenskou vládu majlant. ještě, že spojuje dvě tak důležité metropole :D.

2.8.2011 15:36:25

to Joe
A ještě takový malý návrh. Když už tam máš ten Užhorod, tak bych ho šoupnul kousek za hranice (to přece nevadí, že se vydjede do nejbližšího ukrajinského města) a na druhé straně bych to samé udělal se Skalicou a místo Skalicy bych tam šoupnul Brno.

2.8.2011 15:39:45

Skalica
Skalica je zatiaľ najkrajším slovenským mestom, ktoré som navštívil, súhlasím, aby ju nejaké kamióny nezasmraďovali! :-)

2.8.2011 16:39:41

joe
Drzim palce,mozno z toho budu druhy osadnici!!!!!

3.8.2011 00:09:54

Joe

all
Mapa je kompletná (ak sa niečo podstatné nezmení), ak si ju chcete pozrieť, šup sem!

http://boardgamegeek.com/article/7401307#7401307

6.9.2011 17:20:09

Gratulace!!!
Super JOE. Fakt super. :-)

6.9.2011 20:31:04

Joe
Pěkný! Na tom by se dali hrát i Runewars. :)

7.9.2011 06:51:19

Vybíráme z Bazaru

Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Akt. cena: 22 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas