Kaiser's Pirates

xxxxxxxooo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Kaiser's Pirates - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Lost Battalion Games
StrikeNet Games
Autoři: James M. Day
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

A Korzáři jsou doma

krabice, na které by se dalo dřevo štípat = standard GMT.
karty kvalitní, detailní, přehledné a krásné = standard GMT.
kostky suché, ale funkční = standard GMT.
tokenů (dřevěné krychličky) málo = standard GMT.
pravidla, napsána nejsložitějším způsobem co jde, ale člověk se pak cítí jako pravý wargamista, hlavně když si zapamatuje vše. Pak může upozornit protihráče, že při této konstelaci karet je nutné uplatnit pravidlo 3.2.6 a nikoliv 2.9.3 = standard GMT.
vzduch obsažený v krabici desetkrát svým objemem převyšuje objem komponent = standard GMT.
herní mechanismus dokonalý = standard GMT.
karetní hra z období WWI, zabívající se námořní obchodní válkou. Kdy Kaiserliche Marine vysílalo na korzárské plavby své lodě, ať už pomocné križníky(ozbrojené obchodní lodě) jako SMS Seeadler nebo i standardní válečné, jako lehký křižník SMS Emden, které následně přepadali lodě Dohody, zabavovali náklad a následně je potopili nebo je začali využívat jako své zásobovací lodě.
Hra pro 1 až 4 hráče, kdy každý hraje jak za korzáry, tak za obchodní lodě. Snaží se potopit nebo zajmout soupeřovy lodičky, jak obchodní tak i křižníky. Po 4 kolech je rozhodnuto, kdo je větší admirál.
Dnes si zahraju sám proti sobě a zítra snad už ve 4.
20.10.2010 10:23:08

ocasek
Gratuluji k vlastnictví :), pravidla se mi taky už rok válí doma, ale přišly jiné věci a sednul na to prach. Těším se na report.

20.10.2010 10:25:48

hm!
vypadá to chutně! těch 90 min hry je opravdu reálných? nebo je to 90 min na jeden tah? :)

20.10.2010 10:29:00

podle mne záleží na hráčích
stratégové = zdržovači a máme z toho Pax...
můžeš si i upravit množství akčních karet, standardně je to přibližně 14 tahů na kolo ve hře 4 hráčů, takže když se to bude táhnout změním počet akčních karet na kolo.
uvidíme...zkusím rovnou týmovou hru

20.10.2010 10:55:17

Ocasek
Tak nezapomeň nahodit report z týmové hry, když už jsi mě v jiném fóru navnadil :)

30.10.2010 11:27:26

první hra - smíšené pocity
jen ve dvou a jen dvě kola, protože pak přišli neagličtináři a hlavně eurohráči.
Opravdu zajímavá hra, bohužel se mi zdá hodně ovlivněná hodem kostkou. Kdy každý z hráčů háže určitou kombinací kostek ( d10, d8, d6 a nebo d4) a rozhoduje největší číslo, které padne. Tak se často stalo, že ikdyž útočník měl tři kostky byl poražen jen dobrým hodem jedné kostky. Přemýšlel jsem zda nebude lepší brát za výsledek součet hodnot na kostkách. Ale chce to odzkoušet ve více partiích.
první kolo - prohra 17 ku 36, snažil jsem se potápět hlavně křižníky soupeře. Bohužel mu přišla jediná záchranná karta, kdy se svým hodně poškozeným křižníkem zajel do doku a začal se opravovat a na ten jsem nemohl již útočit. byl za 21 bodů...
trvalo tak 30 minut a to jsme hleděli sem tam do pravidel, takže rychlovka.
druhé kolo - výhra 81 ku 3...potopil jsem mu dvě ze tří valečných lodí a tu poslední jsem si převelel do své flotily...v jednom zahrání jsem pokládáním min potopil i všechny obchodní lodě prostě masakr kostkama a mu se podařilo pouze na tak šestý pokus potopit jednoho obchoďáka, než jsem mu zajal ten poslední křižník.

No ještě bodování za výhry kol je také zvláštní..2 body za výhru 1 za prohru, takže vlastně remíza 3 ku 3 po dvou kolech, ale na pomocné body za body na potopení jsme vyhrával...

Celkový dojem zatím smíšený.
+ téma, kdo se někdy zajímal o WWI a hlavně o námořnictvo, najde v kartách známe reálie
+ krásně zpracovaný materiál, tedy karty
+ jednoduché pravidla, zahrej karty, vyhodnoť je, dober jednu kartu
+ možnost vytvářet složitější strategie, karty se totiž navzájem doplňují, dá se prostě "kombit"
+ hody kostkou se dají ovlivnit, pomocí karty jako je třeba překvapivý útok, nebo zaútočit již na poškozenou loď, nebo křižník bez uhlí nebo nočním útokem...

- ach ty kostky
- ach ty kostky
- ach ty kostky

jak je vidět, plusů je víc a to jsem neuvedl hlavní +, že jsem vlastně vyhrál první hru:)
chce to více her k plnějšímu posouzení.
a snad ještě jedno + přítelkyně nás chvíli pozorovala, zeptala se na předpokládanou délku hry, řekla hmm...to je poprvé co neřekla, že jsem pořídil další blbost.
Takže se pokusím přeložit kartičky a zahrát i sní

5.11.2010 11:14:48

druhá hra - smíření
opravdu to není pro strikně preferující beznáhodnost...ach ty kostky.
Hráli jsme ve třech jen první kolo, bohužel angličtina nebyla u všech dostatečně vyvinutá a tím se poněkud hra protáhla a pak se spěchalo domů... přibližně 45 minut hry.
Oba noví hráči, moc se jim líbilo téma, karty i docela jednoduché mechanizmy, a tak i tu náhodnost kostek zkousli...
No já se přiznám propadl jsem tématu...pujčil jsem si knihu Němečtí korzáři a teď si pročítám jak to s nima vlastně bylo...doporučím všem příběh Cap Trafalgaru, opravdu jako z pohádky...
Snad v úterý se sejdem a konečně zahrajem ve 4 a celou týmovou hru.

Jen ještě jedna věc, počítání bodů na závěr kola, potopil jsem 5 obchodních lodí, ale jen jeden křižník a pokud jsem pravidla korekně pochopil, tak si mám jen náhodně nechat jednu obchodní loď bo mám jen jeden křižník...poněkud deprimující...

tím samozřejmě měním i statistiky z první hry, kdy jsem mu natrhl v druhím kole úplně prdel a soupeř neměl žádný bod a u mne to kleslo na takových 78...
Vas korvetkapitan von Ocasek

13.11.2010 10:19:15

solitérní hra
Opravdu skvělá, porazil jsem soupeře, tedy solitérní balíček a bylo odehráno za 30 minut vychází to na 18 kol.
Princip je zajímavý, jedná se o 20 kartiček speciálního balíčku, které se každé kolo znovu zamíchá, takže nikdy nevíš s čím Phantom player na tebe vyrukuje. Otočíš horní kartu solitérního balíčku, hodíš d4 kostkou a pak vyhodnotíš akci zapsanou na kartě, pokud se jedná o Přepadení, taháš další kartičky, které ti mohou rozšířit útok o různé bonusy, které jsou stejné jako na standardních akčních kartách. Pokud za akcí není ET, tak vezmeš novou kartu a znovu d4 a vyhodnocení a tak můžeš z vesela projet celý solitérní balíček.
Samozřejmě rozhodují kostky a musím se přiznat, že jsem měl stěstí. Ale porazil jsem PP 17 : 37...
A tady se musím všem čtenářům omluvit. Chybně (chtěl jsem být ve výrazu drsnější, ale bojím se uzavření diskuze, tedy monologu) jsem si vyložil pravidlo omezující získání VÍCE BODŮ z válečných lodí/korzárů NEŽ z obchodních. Tedy abych upřesnil, nemůžu mít při vyhodnocení víc kartiček válečných lodí než obchodních, pokud tomu tak není, musí se náhodně karta nebo karty válečných lodí zahodit aby poměr byl fiftyfifty.
A ted k té chybě v mém prvotním výkladu - jsem si domyslel, že je to tak i naopak, tedy že jen fiftyfifty je dobře...a tak se stávalo, že někdo měl jen válečné a nebo jen obchodní a přitom nezískali oba ani bod...za to se omlouvám všem.
Ze hry se tak stala nudná přetahovaná o potopení Válečných lodí, a protože počáteční nalosování těchto karet je náhodné, některá strana neměla šanci vůbec vyhrát...

Drobné shrnutí...solitérní hra 9/10 - zajímavý princip
týmová 7/10 - ale to jen proto, že jsem si vymyslel house rule...takže snad brzy zase budem testovat a teď již korektně.

Hru doporučím všek, kdo rádi lodičky, WWI a nevadí jim náhoda v podobě kostek.

Váš plavčík první třídy Ocasek

27.12.2010 13:06:36 | Upraveno autorem (porovnej)

hra ve třech
Asi jsem se s kamarádem to této hry zamiloval...on hlavně, že vyhrál a já jsem se skvěle bavil, protože hra byla dramatická a hodně jsme se nasmáli. Hlavně když třetímu kamarádovi potopila posledního korzára obchodní loď a navíc ještě odjela do domovského přístavu.
Kostky už tak nevadily, prostě jsme potápěli a potápěli a potápěli, někdo víc někdo méně. Využívali jsme pomocné karty k zvýšení pravděpodobnosti úspěchu. Ponorky křižovaly moře. Kladli jsme miny. Korzáři se tvářili jako úplně obyčejné obchodní lodičky....
Opravdu jsem místy i slyšel hukot parních strojů, vítr v plachtách a sem tam racka na obzoru...

zvyšuji hodnocení na 10, moje nejoblíbenější karetní hra od GMT...sice asi jiná ani není, ale i tak.

musím už dokončit ten překlad a hlavně kartičky, ať hru rozšířím mezi více hráčů...

Váš Chef des Marinekabinetts Ocasek

7.1.2011 12:09:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Kaisery jsem koupil hlavně diky ocaskovi a 50% GMT akci..
Pravidla opravdu asi o moc hůř napsat nešlo, ale s trochou trpělivosti se to dá :)
Jednou jsem to hrál s lidmi na Ozzyconu a tam se to táááhlo, navic jsme pořád konzultovali pravidla, takže dojmy rozporuplné.
Teď jsem zkoušel 2x solitaire hru a to bylo opravdu pěkné. Tady toho moc vytknout nelze.
Obecně mám pocit, že je opravdu vhodné se ve hře orientovat, aby nevznikaly prostoje, které u této jednoduché hry jsou na škodu. Chce to prekousnout počáteční tápání.. A pak si to užít :)
Také na BGG píšou o různých urychovadlech - např. lízání 2 karet místo jedné, či dobírání do 5 karet v ruce.
Myslím že ty 2 karty jsou určitě rozumné, aby se nenatahovala hrací doba. Navic se tak jistě bude více bojovat.
Plný solitaire o 3 kolech jsem dohrál za cca 1,75h. Vzhledem ale k návykovosti hry a možnosti hry na 3 kola.. Ten cas nevadí.

Jak jsem psal v hodnocení.. Jen škoda, ze GMT nepřidalo menší informační brožurku o zůcastnenych lodích.. Vyloženě si to o to říká

8.4.2011 11:15:48

Ozzycon
to my povídej, chvílemi jsem měla až skelný pohled, ale Pitrs byl ze hry poměrně nadšen

8.4.2011 11:48:19

Ella
No já vím no.. Ale podruhé by to určitě bylo lepší, plus bych zkusil dobírat dvě karty.. Tak to nezatracuj :) Když víš co a jak, je to opravdu karta - karta - žádná reakce - kostky - kostky - a jede další :)
Možná by bylo fajn udělat stručné shrnutí všech karet, které by měl každý k dispozici..

8.4.2011 11:55:17

Polda
nemyslím, že to bylo špatný, ale při té první hře byly šílený prostoje, jinak by to mohlo pěkně odsýpat

8.4.2011 12:05:09 | Upraveno autorem (porovnej)

nešahejte mi na moje Pirátky
vidíte, vůbec jsem si Vašich příspěvků nevšiml...

hrajeme ted v ustálené skupině, skoro každý týden, týmovou hru...vždy jedno kolo...a opravdu to jede, prostoje jsou jen když se zakecáme...
dokonce jde už vidět i strategie, příprava útoků, obrany a pak o všem stejně rozhodnou kostky...haha

jak píše Polda, mohlo tam být pár řádků o lodích, no musí se najít bve skupině blázen (ocásek) co si k tomu ty ionformace nastuduje...Doporučuji Německé Korzáry a pak Velká válka na moři I. až V. díl...jinak i na GMT stránkách pár informací o některých lodičkách je...
http://www.gmtgames.com/t-KPShips.aspx

jo a to s těma dvěma kartičkama je dobrý nápad, otestujem při nejbližším hraní...

hlavně pozor na vítězné body! my tak 4 kola=hry odehráli uplně blbě! nesmí být pouze větší počet válečných lodí než obchodních, naopak je to úplně jedno...
a rád si s Vámi zahraji, je to moje nejoblíbenější karetka

21.4.2011 19:59:20

Ocásek
Už se těším, až mě to naučíš a pošleš pravidla v češtině ;-))) Co tak do Trachtace?

21.4.2011 20:23:06

Pěkně nepřehledná pravidla
Zdravím,

taky bych se někdy rád podíval, jak se to hraje. Mám to asi 2 týdny doma, ale tak otřesná pravidla jsem ještě neviděl. Vzalo mi to chuť na hru. Nejsem nějaký excelentní angličtinář, ale např. se stostránkovými pravidly a popisy Steel Wolves jsem si bez problémů poradil. Protože jsou normálně napsaná... Tak zatím lovím obchodní lodě v Atlantiku ponorkama a korzáry nechávám spát:)

22.4.2011 08:34:37

slíbil jsem
já vím, ale my dědinoři teď máme povinosti na polích, včera jsme tahali sousedům války na kobzole...ale slibuji, že už se na to vrhnu...

pravidla opravdu nejsou psány uživatelky a přitom jsou to nejjednodušší pravidla od GMT, které jsem měl možnost studovat...

jo a pro nedočkavce na překlad nabízím ukazkovou hru přes Vassal...

22.4.2011 08:56:57 | Upraveno autorem (porovnej)

podklady
http://boardgamegeek.com/thread/625408/exploring-ww1-merchant-raider-ships

9.5.2011 11:03:25

včerejší dvě partie
mne opět přivedli k zamyšlení nad vyhodnocením výsledků hodu kostkou...ikdyž jsem obe hry v teamu vyhral, měl jsem skore nejhorsi, hrali jsme na soucet dosažených bodu za celý tým dohromady a ne na body, jak tvrdí pravidla.

a proste vítězil hráč komu to opravdu přálo, naštěstí vždy můj spoluhráč...

mne osobne se stalo, že jsem se pokoušel potopit soupeřův križník a kolega z týmu také, pro 5 kol se nám to nepovedlo a pak jsme se na to vyprdli max jsem jej zranili a to šli proti němu i spaciálky angličanů jako HMC Pegasus + Special Atak a to už měl jedno zranění, prostě mě přeházel....

jestli by nebylo lepší, prostě provádět součty hodů na kostách...

myslím, že už je nás zde víc Kaiserů a tak si vyslechnu Vaše názory.

Ocasek

19.1.2012 12:58:15

Alternativní hra
Těm, kterým se piráti líbí i těm, kterým se piráti moc nelíbí, ale chtěli by něco podobného (do téhle skupiny jsem patřil), doporučuju Pacific Typhoon:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pacific-typhoon-2385/

19.1.2012 14:49:28

Vybíráme z Bazaru

Barcelona
Barcelona
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas