Junta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: undefined
Vydavatelé: ASS Altenburger Spielkarten
Borras Plana S.A.
Creative Wargames Workshop
Jeux Descartes
Pegasus Spiele
West End Games
Autoři: Ben Grossman
Eric Goldberg
Vincent Tsao
Rok vydání: 1978
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

různé verze a jaké to je?

můžete mi někdo říct, co je to za verzi na obrázcích a případně jestli existuje i anglická verze téhle verze :) ta poslední anglcká, kterou jsem viděla měla dost hnusné komponenty, takové levné papírové s absencí jakéhokoliv designu, což mě odradilo. tahle vypadá celkem stravitelně. hra mě láká už dlouho, máte někdo zkušenosti? očekávám řežbu plnou intrik a podrazů :)
1.4.2010 12:20:03

kandelabr
Hoj verze to je německá, s tím že se dají sehnat anglické přelepky desky a karty jsou přeložené mnou do češtiny sice jen přelepky ale snad to stačí, jinak sme hráli zatím pouze jednou a nedohráli, panovali ještě zmatky ... ale první dojem to ve mě zanechalo pozitivní a těším se na další příležitost intrik a lží :D

1.4.2010 15:11:04

Seils
aha, díky za info. Kdysi mi o téhle hře říkal jeden známý (pracoval jako diplomat na ambasádě, což je vzhledem k tématu hry docela vtipné) a hrozně si to pochvaloval a hodně mě navnadil. Do přelepek se mi ale moc nechce :( ale ta grafika vypadá docela hezky, tak ještě popřemýšlím. A kde jsi ji sehnal? někde v čr nebo z německa?

1.4.2010 17:14:28

kandelabr
sehnal sem ji pokud si dobře pamatuji v Hrasu, ale zvlášť jsem o ni zažádal zda by nešla sehnat, sehnat ji v německu přes nějaký internetový obchod není problém

ono s těma přelepkama to neni tak hrozný, na desce samo o sobě zase tolik textu není, horší to je s kartama, já jsem si pořídil obaly od FFG a zastrkal tam ten přeložený text ... esteticky to není nejlepší, ale hratelně by to nemělo vadit ... možná přidám ještě nějaké fotky karet... grafika je nádherná a ten humor se mi líbí ... já s přítelkyní německy rozumíme velmi dobře tak nám to stačí, spíš jsme to přeložili pro spoluhráče :)

1.4.2010 18:02:15

seils
a v kolika lidech jste hráli? a netáhlo se to? ten můj známý říkal, že občas to bylo hodně nadlouho. Ale tuším že jsem někde viděl nějaké house rules, která to upravovala. A nevíš jestli se ty jednotlivé verze od sebe liší něčím jiným než jen designem?

1.4.2010 18:10:25

kandelabr
no jako táhlo netáhlo, byla to první opravdová hra tak to byl takový zmatek a ukončili sme to když sme se do toho začínali dostávat :D - když se to rozjelo tak to byla rychlovka (aspoň ta karetní část) o puči nemluvě ten je sám o sobě delší, tím že to byla první hra tak sme se ani tolik neukecávali, já byl chvilku věrný naši prezidentce a když vypukl puč tak sem sběhl :D - vidina nového prezidenta (možná mě) byla lepší :D

hráli jsme to ve čtyřech (podle mě naprosté minimum) každý krom prezidenta měl dvě funkce tak to šlo ...

mě ta hra taky strašně lákala tak sem ji pořídil, líbí se mi tématicky a tahle verze i graficky a herně je to úplně něco jiného než doposud mám :)

verze jsou myslím (spíše hádám než vím) trochu jiné, graficky určitě a přijde mi že v této německé je i více karet než ve staré anglické (ale možná mi to jen přišlo, když sem překládal koukal sem i na anglickou verzi překladu) ... s novou anglickou verzí zkušenosti nemám

1.4.2010 18:59:46

kandelabr
ještě mě tak napadlo pokud by jsi chtěl nafotit detail plánku s německým textem nebo ještě komponent tak není problém, ještě sem něco přihodím až bude čas :)

1.4.2010 19:01:47

Seils
pokušiteli! :)
vypadá to, že textu tam zas tak moc není. moje chabá němčina by to možná zvládla, ale se spoluhráči by to bylo horší. no ve wishlistu už to mám, ach jo :)

1.4.2010 19:19:35

kandelabr
no na plánku toho je minimum :) ale karty jsou horší tam už musí být ten překlad:) ikdyž je pravda že němčina to je opravdu jednoduchá, a text je většinou velmi podobný, jestli budu mít čas tak po víkendu nafotím ještě něco :)

1.4.2010 19:25:30

Vybíráme z Bazaru

Královské rošády - CZ, ještě zabalené, rarita!
Královské rošády - CZ, ještě zabalené, rarita!
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas