nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jízdenky, prosím! Evropa: 15th Anniversary

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Days of Wonder
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ze stínu londýnského Big Benu až po tyčící se oblouky římského Kolosea, od brilantních cibulovitých kopulí v Moskvě po majestátní Eiffelovu věž v Paříži! Odvážíte se projet dlouhými alpskými tunely nebo podniknout jízdu na polárním trajektu? Postavíte extravagantní nádraží napříč starými říšemi nebo se pokusíte o legendární nejdelší trať Evropský Express? Zaujměte místo největšího evropského vlakového magnáta! Sbalte si zavazadla, pozdravte průvodčího a vzhůru na palubu!

Výroční verze hry Jízdenky, prosím! Evropa je rodinnou hrou plnou vzrušujících vlakových dobrodružství. Oproti klasické verzi byla věnována zvláštní pozornost výrobě propracovaných miniatur vlaků spolu s nově vytvořenou nádhernou grafikou a obměněnými komponenty, které ještě vylepší potěšení ze hry. Výroční edice obsahuje všechny dosud vydané oficiální karty cílových stanic a několik variant rozšíření Evropa 1912.

Příprava hry:

Příprava hry je stejná jako u klasické verze, nicméně lze hrát 4 různé varianty hry:

  1. Klasická hra - použijí se karty cílových stanic s logem „Europe“. Každý hráč obdrží 1 dlouhou trať a 3 běžné tratě, z nichž si ponechá min. 2 karty cílových stanic.
  2. Evropa 1912 - použijí se karty cílových stanic s logem „1912“. Každý hráč obdrží 1 dlouhou trať a 3 běžné tratě, z nichž si ponechá min. 2 karty cílových stanic.
  3. Mega Evropa - použijí se všechny karty cílových stanic s logem „Europe“ a „1912“. Každý hráč obdrží 2 dlouhé tratě, z nichž si nechá pouze jednu nebo žádnou. Následně hráči obdrží 5 běžných tratí. Pokud si hráč vzal jednu dlouhou trať, nechá si alespoň 2 běžné tratě. V případě, že si hráč dlouho trať nevzal, ponechá si alespoň 3 běžné tratě.
  4. Velká města Evropy - použije se 45 karet cílových stanic „Big Cities“ s logem „Europe“ a „1912“. Karty dlouhých tratí se nepoužívají. Vedle herního plánu se položí referenční karta „Velká města Evropy“. Každý hráč obdrží 5 karet cílových stanic, z nichž si nechá alespoň 2 karty. 

Karty bonusových cílových stanic: mezi karty lze přidávat také 7 bonusových cílových stanic (6 z mini rozšíření „Orient-Express“ a 1 z události „Jízdenky, prosím! Cestování s Max“).

Kromě karet cílových stanic dostane každý hráč 4 karty vagónů.

Průběh hry:

Během jednoho kola musí hráč provést jednu ze čtyř akcí:

  • dobrání karet vagónů
  • obsazení trati
  • dobrání karet cílových stanic
  • stavba nádraží

Konec hry:

Hra končí, jakmile zásoba vagónů některého z hráčů klesne na konci jeho kola na dva a méně. Každý z hráčů ještě odehraje své poslední kolo a začíná počítání bodů. Hru vyhrává hráč s největším počtem bodů. 

Autor: Majdina

Další názvy této společenské hry

  • Ticket to Ride Europe: 15th Anniversary