nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jambo Expansion

Rozšíření pro hru: Jambo
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Rio Grande Games
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Obchodníci na tržištích východní Afriky zažívají období prosperity a zájmu zákazníků. Vyšší obrat i lepší nabídku zajišťují chýše používané jako skladiště nebo směnárny zboží, k přilákání nakupujících slouží nové předměty, navazují se nové kontakty s návštěvníky ze vzdálených zemí, je možné využít přízně mocných náčelníků či prostých vesničanů.

Do hry vstupují tradiční kouzla a rituály voodoo, před špatným vlivem osob z okolí vás ochrání duchové předků. Ze savany přicházejí nová zvířata a je na vás, zda využijete jejich přítomnosti ke svému prospěchu. Přelstíte konkurenci a stanete se nejbohatším obchodníkem v kraji díky svému odhadu, obchodnické zručnosti a správné porci náhody, nebo se spolehnete na pomoc magie prastarých artefaktů?

 

Balíček rozšiřující základní hru Jambo obsahuje celkem 50 nových karet ve třech herních modulech volně kombinovatelných se základní hrou:

  • Nové začátky je soubor 40 karet předmětů, lidí a zvířat přinášející nové postupy a možnosti, jak získat nebo vyměnit zboží a karty, ukrást soupeři předmět, vzít si kartu jím zahranou, či jen využít její efekt. Významnou kartou je Duch předků, která eliminuje efekt člověka zahraného protivníkem, a to i bez nutnosti, aby tento efekt byl namířen proti mně. Taková zlomyslnost...
  • Chýše je skupina karet je po dvou od třech typů. Chýše, které se hráči rozhodnou použít do hry (záleží na domluvě), si hned vyloží před sebe. Jejich použití stojí v závislosti na typu jednu až tři akce a umožňují nakupovat se slevou (či prodávat dráž), měnit zboží na stáncích nebo získávat karty navíc mimo běžné dobírání.
  • Relikvie obsahuje čtyři karty relikvií, které jsou alternativní cestou k vítězství. Na každé z nich je napsána herní podmínka, kdy si hráč může jednu z nich vzít. Při zisku všech čtyř tento hráč automaticky vítězí bez ohledu na stav zlata v jeho měšci.

Z důvodu vyváženosti poměru počtu karet zboží a ostatních není doporučeno přimíchat toto rozšíření ke hře celé (neobsahuje zboží). Prosté pravidlo je výměna kus za kus, autor hry však zveřejnil seznam doporučující 24 karet ze základní sady a 7 karet první expanze, které do základní sady hry nejsou zahrnuty.

Autor: Bacil