Jambo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Filosofia Editions
Kosmos
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotaz - hyena

Ahoj přátelé. Narazil jsem dnes na takovou věc. Přítelkyně neměla ani jednu kartu. Na začátku tahu si jednu lízla a lízla si hyenu. Tu hned použila. A teď se ptám. Na kartě se píše, že mi má jednu kartu dát za tu co si vezme. Teď je několik variant. 1) Nesmí to zahrát 2) zahrát to může ale jenom se podívá jaké mám karty, protože mi vrátí tu co si vzala ode mne 3) je to ideální situace k zahrání hyeny, tedy já přijdu o kartu a nic nedostanu . nějak sme to vyřešili, ale zajímal by mě váš názor. díky
31.1.2009 20:07:00

To Elenistar
Ahoj, podle mě a taky to tak hrajeme, že pokud nemůže při zahrání karty splnit její efekt tak ji nelze zahrát. Beru to totiž z MtG kde pokud nebylo napsáno slovíčko may ( může ) musel se text karty doslova zahrát. Takže pokud nesplňuje podmínku tak Hyenu nelze zahrát. Ale je to opravdu můj názor.
P.S. To by pak Hyena byla opravdu silná... :)

31.1.2009 20:33:05

To SSZGSA
Moc děkuji právě za ten názor. Já jsem jí to tedy nechal zahrát a nic jsem z toho neměl. Zajímalo mě to čistě informativně. Jestli to už třeba neřešil někdo přede mnou.

1.2.2009 10:25:57

tom

hyena
My to hrajem tak, že se podívá na karty, jednu si vezme, ale protože musí jednu vrátit a nemá na výběr, tak se defacto jen podívá na karty. Nemám tu kartu u sebe, tak nevím jak přesně to je formulováno, každopádně jsme se usnesli na tomto výkladu.

2.2.2009 08:34:55

Shaddy

Hyena
Spravna je varianta 2). Primo na Hyene je uvedeno, ze muzes vratit i tu kartu, kterou si vezmes, tudiz vzdy budes mit kartu, kterou muzes vratit.

2.2.2009 12:24:45

To Tom A Shaddy A Elenistar
Jak Tom tak Shaddy mají pravdu. Pokud postupuješ podle karty správně tak opravdu se podíváš do ruky pak si vezmeš jednu kartu a tu vrátíš. Omlouvám se za špatnou radu..:)

2.2.2009 12:38:55

to všichni
jsem rád že jsme se na tom shodli

2.2.2009 12:49:05

Moudrý muž
Ahoj, chci se zeptat na tuto kartu, která říká, že v zahraném kole má majitel o 2levnější nákup a o 2 více při prodeji. Dá se tato karta zahrát více než jednou v jednom kole?
Myslím tím, třeba 2x zasebou a pak prodat o 4 více a koupit o 4 méně? Díky..

24.5.2009 23:14:27

můj názor na moudrého muže
Když už máš to štěstí a máš ho dvakrát, tak bychom ho nechal na dvě kola a ne je vyplácat v jednom. Nicméně nevidím důvod, proč s Cyrilem nemohl přijít i Metoděj. Přeci jenom víc hlav víc ví. Dle mého soudu by se mohli tihle skvělí kluci stackovat. Přemýšlím nad nějakým jiným příkladem... skočim si na záchod...tak jsem tam teď projížděl karty a pravidla. Moudrý muž je jediná karta svého druhu, ostatní mají okamžitý efekt. Já bych to povolil. Má tu někdo rozšíření? nejsou tam další podobné karty?

25.5.2009 07:20:53

To Elenistar
Tak když máš poslední 5akcí tak ho zahraji dvakrát.Ale jak je to třeba s nákupem karty za 3 zlaté? Hráli jsme to tak, že jsem ji měl zadarmo.Já si právě myslím, že dvakrát zasebou jde hrát.Ale přítelkyni se to moc nelíbilo...

25.5.2009 07:52:18

To Elenistar
Tak když máš poslední 5akcí tak ho zahraji dvakrát.Ale jak je to třeba s nákupem karty za 3 zlaté? Hráli jsme to tak, že jsem ji měl zadarmo.Já si právě myslím, že dvakrát zasebou jde hrát.Ale přítelkyni se to moc nelíbilo...

25.5.2009 07:52:19

SSZGSA
Mám zkušenost, že přítelkyním se toho nelíbí hodně. A je lepší vždy ustoupit. Přeci jenom já bych mohl hrát pořád. Viz má příhoda s hyenou. Mě se tohle ještě nestalo, abych měl dva muže. Chtěl jsem se zeptat, sanžíš se koupit přídavný stánek co nejdříve? Nebo to hraješ bez něj? Či čekáš až ho koupí soupeř? Btw. co znamená SSZGSA?

25.5.2009 08:02:16

To Elenistar
:D
To my jsme s přítelkyní docela drsní a ve hře si nic moc netolerujeme.Hrát Starcraft je vždy jasné, že budeme řezat jen co na sebe narazíme.A to myslím i ve více lidech.:D
Ale tohle zajímalo i mě, nikde se nepsalo že to nejde tak jsem to zkusil a nelíbilo se to.:D
Jinak na druhý stánk moc nehrajeme.Spíše vyjímečně ho zahraje slečna.Já zvažuji až teprve podle předmětů.Pokud mám zásoby a třeba člun tak ho ani nepotřebuji.
Do nedávna jsem považoval kartu předmětu Zbraně za naprosto neužitečnou a pak když jsem ji začal využívat tak mi přišla jako fajn.Takže tahle hra mě stále baví.:-D

25.5.2009 08:09:22

tak celkově
Zbraně jsou skvělá věc. Pokud máš předmět na rychlý přísun karet je to skvělé. Jinak jsem bohužel zjistil, že jakmile nemáš předměty a soupeř ano, nemáš podle mě šanci ho porazit. Myslím, že je to nejdůležitější zbraň. Vypotřebuješ často všech pět akcí? Nebo hraješ na ten valounek za kolo?

25.5.2009 08:20:57

celkově..
To máš pravdu ale naštěstí jsou tam moc krásné karty jako Had,krokodýl a myslím že Lev který ti zase zaručí, že mu to trochu pocucháš.:D
Jak kdy..Když nemám předmět tak třeba prolížu všech 5 akcí abych něco rychle dostal do ruky.A jindy, když nemám co tak hraji na zlato.Když už nic tak alespoň to..:D
A co překupnící?Ty mě moc nebaví...

25.5.2009 08:29:12

tak tak
Přesně tak. Oba překupníky používám jako karty za něco. Občas se hodí, že to blafnu, že jako děsně potřebuju. Abych sebral protihráči něco málo zlata. Ale řikám většinou je zahazuju. Portugalec je výborná věc na závěr, pokud nemáš připravené závěrečné kombo. Nejsilnější karta mi přijde tanečnice, to rostu když je má obě. A potom je silný stařešina. Navíc je to osoba, tedy není proti ní obrana. A, že většinou osoby mají prospěch pro hráče, co jí zahraje a neútočí na protihráče. Hyenu k smrti nesnáším. Člověk si tři kola připravuje kombo, a pak hyena a dědictví je v pdachu.

25.5.2009 08:45:01

nenávist ke kartám:::
Tak je to třeba papoušek,lump který mou vesnici docela často navštěvuje.
Náčelnické křeslo..Není nic horšího než mít připravené suroviny..:)
Slon .. Koupit si za 12 zlatek všechny suroviny a pak potkat slona je naprostý humus, který moje slečna miluje.:D
Jinak stařešinu jsem zatím moc nepoužil ale karta to je pěkná.
Jinak pro mě nejlepší combo předmětů je Soška leoparda,člun a zásoby. Co u tebe?

25.5.2009 16:18:33

Tak tak
Soška je skvělá věc. Myslím, že si ideální kombo vystihl dokonale. Místo člunu nejsou špatné zbraně, které ti zaplatí leoparda, ale je pravda, že s člunem je to rychlejší, ale nákladnější. Pro a proti. Já osobně se snažím mít v ruce vždy alespoň jednoho strážce. Aby se mi tyto katastrofy nestávaly příliš často.

25.5.2009 18:36:26

Elenistar
Jambo jer super a ještě víc se mi líbí tvoje citace Cimrmanna, to fakt sedlo :)

25.5.2009 18:52:14

To Elenistar
To já taky ale dva krokodýli a jednoho slona neutáhnu.:)
To já zbraně využívám jen tehdy, když nemám lepší předmět.
Vůbec, celá hra je super.Vyvážená,zábavná a hlavně je pro mě stále pestrá a pokaždé mě něčím překvapí. A také mě fascinuje naprosto krásná grafika.Podle mě nej hra pro dva. ( Zatím.. :))

25.5.2009 20:46:16

To SSZGSA
No nevím zdali si zkoušel Řím. Ten je podobně zábavný, jen je rychlejší a agresivnější. Což mě vyhovuje krapet více. Na druhou stranu u Jamba je zajímavější ta vyriabilita karet. Tady jich je podstatně více. Já mám zkušenost, že u jamba 2 až tři kola připravuju kombo a pak ho zahraju. S tím, že často hraju na valounek za kolo.

25.5.2009 20:53:58

To Elenistar
To já každou hru hraju asi trochu jinak.Když mám dobré předměty tak používám především kombo předmětu.JInak pak jako ty.Valounek a kombo.:D
To my máme doma osadníky ( karetní ) a ty nás tak nebavili jako právě Jambo.

25.5.2009 23:20:57

SSZGSA
Já hraji Jambo jen s přítelkyní. Tu to baví. Nikoho jiného jsem na to zatím nesehnal. A s ní mám asi tak vyrovnanou bilanci. Jinak spíš preferuji hry pro více hráčů, je tam pak více poražených. :D Ted nedávno jsem zkoušel Memoir a ten se mi líbil. A Battlelore je prý velmi podobný, takže jestli se k tomu dostanu, tak by to mohla být pro mě nej hra pro dva.

26.5.2009 06:49:16

To Elenistar
Jsem na tom stejně.JAmbo hraji jen se svou slečnou.NAštěstí jsme to hrál i s kamarádem a bylo to taky super a vyrovnané. Jambo je opravdu vyrovnaná hra a moc se mi líbí, že náhoda líznutí karty je zde docela potlačená a balíček se dá pěkně projet.NEní to jak žoliky kdy jen čekám na tu kartu..:)
Jinak já mám taky rád hry pro více hráčů.Ale donedávna jsme byli jen ve dvou.Takže Battlelore byla jasná volba a nelituji toho.Přítelkyni neskutečně baví a dostávám na zadek!:)

26.5.2009 07:38:12

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ / EVERDELL - 3D doplnek - Perlorodka
DIVUKRAJ / EVERDELL - 3D doplnek - Perlorodka
Akt. cena: 65 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas