Istanbul: Big Box

xxxxxxxxxo hodnoceno 65x (Seznam vlastníků)

Istanbul: Big Box - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jm

Chyba na lama kartách

Zjistil jsem, že na lama kartách v big boxu je chyba u pravidla setkání s jiným obchodníkem. Lama karta říká, že 2 liry platíte když potkáte obchodníky nebo společníky. Přitom v pravidlech je správně, že se platí pouze když potkáte obchodníka. To je docela velká chyba. Albi by si mělo zaplatit pořádného korektora, protože zatím v každé hře od nich co mám se vyskytuje podobná zásadní bota. 
 

edit: tak jsem kouknul na anglická pravidla a chyba je trošku jiná. Na CZ lama kartách je v bodu jedna napsáno:”přesuňte svůj sloupeček (obchodníka + společníky)”. Tzn. že chyba je v tomto bodu a misto ”společníky” má být uvedeno ”pomocníky”. Pak dává bod 2 smysl, protože společník je ta kostková figurka z rozšíření ”Dopisy a Pečeti”. 
 

edit 2: jinak tedy nechápu, proč jsou lama karty oboustranné, když jsou obě strany totožné. Na druhé straně klidně mohlo být vysvětlani ikonografie, jaké bylo v základní verzi Istanbulu. Ja vím, jsem šťoural :-)

19.7.2022 20:07:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Diky, přesně tohle jsem včera řešila, když jsme hráli Istanbul poprvé. Ja ho kdysihrála dřív, ale tato chyba mi včera neunikla. Díky za objasnění, ze společník je z rozšíření (máme big box a hrali jsme jen základ). Jinak souhlas s lama karty, taky jsem nechapala proč jsou oboustranné a koukala tady na původní, které jsou i s ikonama rozhodně prospěšnější.

1.1.2023 13:07:20

Vybíráme z Bazaru

Sázky, prosím!
Sázky, prosím!
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas