nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Invasion from Outer Space: The Martian Game

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tahle štace byla divná hned od začátku. Vousatá žena začala už cestou vyhrožovat, že se oholí, jestli nedostane lepší číslo. Medvěd JoJo se zase pokusil principálovi ukousnout ruku. Když se ale během večerního představení začaly nad atrakcemi vznášet bzučící letájící talíře, byla to poslední kapka. Velectěné publikum začalo panicky prchat před podivnými zelenými mužíky, kteří se snášeli na zem z talířů a častovali své okolí záludnými paprskomety.

Pochopil jsem, že přišla moje chvíle. Svoje extra číslo si nenechám vzít. Vlezl jsem do kanónu. "Jsem Archibald, lidská dělová koule!" vykřikl jsem dramaticky a odpálil se do největšího chumlu zelených mužíků.

Invasion from Outer Space: The Martian Game je v pořadí třetí hra vydavatele Flying Frog Productions, která nás přivadí do konfliktu jako vystřiženého z béčkového horroru: na jedné straně stojí agresivní zelení mužíci z vesmíru, kteří bezdůvodně útočí na vše, co se hne a na straně druhé neohrožení zaměstnanci pitoreskního cirkusu.

Příprava hry

Hra je v mnohém inspirována hrou Last Night on Earth od stejného vydavatele. Hráči se na úvod rozdělí na skupinu hrdinů (na výběr je 8 bizarních cirkusových zaměstnanců - hadí žena, lamželezo, principál, lidská dělová koule, tančící medvěd, plivačka ohně, vousatá žena a zázračná střelkyně) a hráče za mimozemšťany. I v této hře se hraje jeden z pěti scénářů se speciálními pravidly. Budete tak zachraňovat své publikum, sestřelovat létající talíře nebo prostě jen vybíjet mimozešťany. Opět je ve hře přítomen variabilní plán, kde se kolem středového mapové dílce poskládají čtyři ze šesti mapových dílů ve tvaru L.

Průběh hry

Herní kolo začíná hráč na mimozemšťany, kdy nasazuje nové marťany, pohybuje s nimi a bojuje proti hrdinům, bere a hraje marťanské karty atd. Podstatnou novinkou oproti LNoE je Command fáze, kdy marťanský hráč dostává body, které může utrácet mnoha způsoby: nasazovat extra marťany nebo marťanské hrdiny (velitele a nestvůru Zard), pohybovat létajícími talíři, ze kterých se "rodí " noví marťané, brát extra karty nebo platit silné marťanské Technologie.

Poté začíná kolo hráčů, kteří pobíhají po herním plánu, prohledávají budovy, vyměňují si a používají vybavení, používají své zvláštní schopnosti a hlavně se snaží zničit tu zelenou chásku. Novinkou jsou power tokeny, které může hrdina utrácet za své silnější schopnosti.

Boj se opět řeší kostkami. Marťané háží většinou tolika kostkami, kolik mají na poli figur, hrdina většinou hází dvěma kostkami. Nejvyšší číslo znamená zásah, v případě remízi se neděje nic. Mimozenšťané mohou také před útokem střílet a to na stejné nebo sousední pole. Mimozemšťané se také často pohybují ve skupinách, což jim dává střelecký bonus. Hrdinové mají navíc statistiku Obratnost pomocí které se střelbě marťanů mohou vyhýbat.

Konec hry

Cílem hry je splnit podmínky dané scénářem (některé jsou více útočné, některé více obranné), čímž je určen i okamžik konce hry.

Další informace

Značná část pravidel hry se  také věnuje zkombinování této hry se starší sestřičkou Last Night on Earth, což umožňuje zajímavý deathmatch lidé vs zombie vs marťani.

Autor: Eyron