Insula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Autoři: Radim Jurda
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozdíly standardní a cestovní verze

Standardní verze je balena v krabici, cestovní v textilním pytlíku (různých barev).
Standardní verze má větší barevná pravidla, cestovní verze má menší černobílá.
V cestovní verzi jsou velké karty hráčů rozděleny do několika komponentů.
Ve standardní verzi jsou strážci a Kingoš nalepeni na dřevěných žetonech, v cestovní verzi jsou strážci a Kingoš z kartonu.
Standardní verze obsahuje malý pytlíček na strážce, v cestovní verzi používáte přímo obalový pytlík.
Karta času je ve standardní verzi půlkruhová, v cestovní verzi kruhová.
Standardní verze obsahuje různobarevné žetony energie, v cestovní jsou všechny žetony oranžové.
Pole ostrova jsou v cestovní verzi z trošinku slabšího kartonu.

V sekci obrázky naleznete srovnávací fotografii.
30.12.2009 21:15:53

muze nekdo srovnat?
tedy krom vyse uvedenych rozdilu mi jde hlavne o uzitek a prozitek

3.4.2011 10:30:42

zrejme to zapadlo
takze znova
muze nekdo srovnat?
tedy krom vyse uvedenych rozdilu mi jde hlavne o uzitek a prozitek

11.4.2011 13:41:52

Ahoj ndru
Můžu říct svůj subjektivní názor. Strktura pravidel bohužel není udělána nejlépe a myslím si, že pravidla v krabicové verzi jsou přehlednejší a obsahují víc vizuálních příkladů. Tato pravidla jsou ovšem také volně stažitelná ze stránek CBG.

Výhodou krabicové verze je také to, že karty hráče jsou tvořeny jedním komponentem, tutíž je příprava hry rychlejší. Na druhou stranu u cestoní verze si těch několik komponentů může hráč poskládat podle potřeby a zaberou méně místa na stole.

Samotný herní zážitek je u obou verzí myslím stejný. Osobně mám rádši strážce na dřevěných žetonech (z krabicové verze), protože působí trošku monumentálněji.

Krabicové verzi dávám přednost když hraju doma nebo někde poblíž. Krabice je ale sama o sobě dost velká (mohla být menší) a proto když cestuji, beru radši pytlík.

12.4.2011 17:10:02

v cestovní verzi je uveden obrázek s mezerou na tři karty v krabicové na pět karet.

Spice must flow

17.1.2024 12:06:03

Vybíráme z Bazaru

Galenus (EN)
Galenus (EN)
Akt. cena: 35 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas