Insula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Autoři: Radim Jurda
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Ahoj mam par nejasnosti a potreboval bych poradit:
1. kdyz je v souboji remiza odstani se strazce nebo se pokracuje v boji pristi kolo?
2. kdyz hrac odhali novou kartu ostrova da se na ni strazce, muze si hrac rozmyslet jestli na ni stoupnou nebo ne ?
13.4.2011 16:59:40

mouka
Ať to radši potvrdí autor...

1) jedinou zmínku o odstraňování strážců po souboji jsem našel v kapitole D.1-Souboj: "Máte-li větší sílu, vyhráli jste...a strážce odstraňte z plánu" a v F.7-Strážci: "poražené strážce dávejte stranou." O remíze ani zmínka, čili nevidím důvod je dávat pryč.

2) Je to dost matoucí a našly by se argumenty pro i proti, ale podle F.4: "musí nejdříve ukázat na které místo místo se CHCE POHNOUT a pak otočí vrchní kartu..." mi přijde záměr autora jednoznačný.

Když se v tom člověk šťourá, tak je to jak vykládat Korán:-)))

13.4.2011 17:52:02

mouka22
1) Když je remíza, strážce se neodstraní a v boji se pokračuje příští kolo.

2) Jde-li hráč do neznáma, musí na odhalenou kartu vstoupit, ať už se ni ní strážce objeví nebo nebo ne. (V pokročilé hře může posléze eventuelně zdrhnou pomocí akce Jistota)

13.4.2011 22:07:25

pohyb
kdyz pouziju kartu ktera me zvisi pohyb o dve karty muzu jit jenom po objevenych ?

14.4.2011 13:03:33

Běžník
Ne, pomocí Běžníka můžeš jít i na neobjevená pole.

14.4.2011 14:07:49

RASH
Ale kdyz se mi na tom poli objevi strazce tak se automaticky zatavim. Tak k cemu ta karta je dobra ?

14.4.2011 16:39:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Mouka
Nezastavíš. Jen se nemůžeš pohybovat do vnitrozemí, ale dozadu a do stran furt můžeš...

14.4.2011 17:14:01

Polylux1
takze kdyz odhalim novou kartu a je tam strazce ja s nim nemusim bojovat ale muzu jit "zpatky" k pobrezi nebo do "boku"

14.4.2011 17:44:57

mouka22
Jasná. Pokud máš čím (Běžník, akce nová jistota apod.) tak jo...

14.4.2011 17:56:15

Průbeh kola
Zdravíčko. Připadám si trochu hloupě, ale nějak nedokážu z pravidel pochopil, jakym způsobem probíhá jedno kolo. Řekněme třeba při hře 3 hráčů, označme je A B C. Kartu boje bude mít hráč B. Začne hráč A, provede akci (či dvě). Pokračuje hráč B, také provede své akce. Dále to podle mě lze vyložit dvěma způsoby:
1) Hráč B ukončuje kolo, hazí kostkou a řeší se souboje, pokud nějaké jsou. Tím pádem hráč C v tuto chvíli ještě vůbec nehrál.
2) Poté co zahraje hráč B, tak kolo ještě pokračuje přes hráče C, A a z novu k B, který kolo ukončuje. Tady je opět poměrně velké znevyhodnění hráče C, protože hraje pouze jednou. Hráč B hraje 2x a v dalším kole bude navíc začínat svým tahem. Hráč A hraje 2x což je stále více než hráč C.

Tento mechanismus je pro mě takový dost netypický a v pravidlech je tomu věnováno přiliš málo, aby se to dalo jednoznačně vyložit. Případně mi prosím ukažte větu v pravidlech, která toto jasně řeší.

Diky

4.6.2011 10:24:11

to FredyC
pravidla, strana 6, bod C.1: Kolo začíná hráč po levici hráče, který má kartu boje. Hráči se střídají v tazích po směru hodinových ručiček. a pak bod C.3: Poslední hráč v kole tedy vlastně hraje dvakrát za sebou.
a sposta veci mezi tim

4.6.2011 11:51:46

průběh kola
Ahoj FredyC, díky za dotaz!

Z pravidel:
"Kolo začíná hráč po levici hráče, který má kartu boje. Hráči se střídají v tazích po směru hodinových ručiček."
"Konec kola probíhá takto:
1.Hráč s kartou boje provede svůj tah (až dvě různé akce).
2.Proběhne společný boj.
3.Hráč pošle kartu boje sousedovi po pravici a sám začne další kolo svým tahem (až dvě různé akce)."

Důležité a trochu netypické je, že hráči se střídají po směru hodinových ručiček, ale karta boje putuje proti směru hodinových ručiček.
Čili má-li kartu boje hráč B, hru začíná hráč C a nikoliv hráč A.
V tomto případě bude hra probíhat takto:

C - A - B - společný boj - B - C - A - společný boj - A - B - C - společný boj
atd...

Čili v každém kole má každý hráč jen jeden tah (až 2 různé akce), ale mění se pořadí hráčů v jednotlivých kolech. Ten kdo je v jednom kolo poslední, je v dalším kole první hráč.

4.6.2011 12:03:19

Rash
No tak moment, ted jsem zmateny jeste vic :) "Kolo začíná hráč po levici hráče, který má kartu boje." To je přeci hráč A... Pokud já budu B s kartou boje, nalevo odemně sedí A a napravo C, tak přeci "hráč po levici" je A.

Tak nevím, buď je to prostě velmi neštastně formulované nebo mi něco uniká :) Má to samozřejme určitou logiku jak to popisuješ aby se vystřídali skutečně všichni, ale osobně jsem to z těch pravidel prostě nevyčetl. Rozhodně by pomohlo kdyby tam byl nějaký příklad či názorný obrázek, protože je ten systém dost netypický proti ostatním hrám.

4.6.2011 12:27:25

FredyC
Jestliže jsi hráč B s kartou boje, nalevo od tebe sedí hráč A a napravo hráč C, tak "hráč po levici" je opravdu hráč A.

Hráči se ale střídají po směru hodinových ručiček (směr doleva). Čili na začátku hry bude mít kartu boje hráč B. Začne hráč A (je po levici hráče B), provede akci (či dvě). Nyní ovšem nepokračuje hráč B (to by bylo proti směru hodinových ručiček), ale hráč C.

Já to ABC bral jako pořadí hráčů při hře, nikoliv jak sedí kolem stolu, odtud nedorozumnění. Takže v tomto případě bude hra probíhat takto:

A - C - B - společný boj - B - A - C - společný boj - C - B - A - společný boj
atd...

4.6.2011 13:08:38

Rash
Ahaa, tak to bude ono :) Nejak jsem byl moc zamereny na to "leva" "prava" ze jsem nevnimal, ze "po smeru hodinovych rucicek" je vlastne na druhou stranu nez jsem myslel. Tak diky za vysvetleni :)

4.6.2011 13:20:41

Vnitrozemí
Hezkou neděli. Ještě bych měl jeden dotaz k pojmu "Vnitrozemí". Nenašel jsem to v pravidlech nikde rozvedené. Je tím myšleno směr ke Kingošovi ? Jde mi to, že když se dostanu na pole za Kingošem, abych ho mohl obejit, protože ze stran je to samej osten a na těch polích se objeví strážci. Musím si jich všímat nebo můžu pokračovat rovnou dolů nebo do strany na Kingoše ?

5.6.2011 17:08:54

FredyC
Pěkný podvečer! Můžeš pokračovat rovnou dolů nebo do strany na Kingoše.

Jsi-li společně s nějakým strážcem na poli sousedícím s Citadelou, střážce nebrání vstupu na Citadelu (protože směr do vnitrozemí je vlastně směr nahoru (vzhelem k obrázkům na polích ostrova)). Vyjímkou je samozdřejmě pole "pod" citadelou, ze kterého pohyb na citadelu není možný už kvůli červenám trnům.

5.6.2011 18:06:14

Rash
Ok diky za potvrzeni, tak nejak jsem si to myslel, ze to bude :)

5.6.2011 18:34:18

dotaz
1. Kdyz dobrodruh se pohne na jiz odkrite policko kde je znak nebezpeci ale uz tam strazce byl zabit vytahne si novyho ?
2. Pri pokrocilej hre je pohyb nezablokovatelnej takze kdyz je ve hre kletba "Bludicky" tak musej vsichni mit svoji prvni akci pohyb ?

9.7.2011 10:33:48

mouka22
Ahoj, díky za dotazy!

1. Nikoliv. Strážci se na polích nebezpečí objevují, pouze když se dané políčko odkryje.
2. Nikoliv. Akci pohyb je možné zablokovat. Nová nezablokovatelná akce se však jmenuje jistota. Jestliže mají hráči zablokovanou akci pohyb, jako svoji první akci mohou klidně hrát akci jistota a díky tomu se pohybovat (ovšem pouze po prozkoumaných polích).

11.7.2011 18:24:17

Zrození, oprátka a remíza
Ahoj.

Taky bych se rád zeptal k pravidlům:

1) Když mi karta kletby "Zrození" velí přidat strážce a já zatím neodkryl kartu s nebezpečím, znamená to, pokud tuhle kletbu zahraju jako svojí akci, že se nic nestane? (tedy nepočítám-li to, že v pokročilé verzi si ihned lížu a zahraju novou kletbu)

2) Obdobně karta kletby "Oprátka". Stalo se nám, že jsem jí chtěl zahrát a jedinej strážce byl na poli s hrdinou soupeře. Znamená to, že pokud tuto kletbu zahraju jako akci, nic se nestane? (tedy opět nepočítám-li to, že v pokročilé verzi si ihned lížu a zahraju novou kletbu)

3) Pochopil jsem správně, že kdykoliv padne ve hře remíza (ať už v Basic verzi volbou hráčů, nebo v obou verzích hodem kostkou), hráči si vrátí karty do ruky a energii přesunou zpět do kruhu vitality až na jeden, který přesunou do kruhu vyčerpání?


Předem díky za odpověď.

14.2.2012 01:10:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Strážci - odstranění
4) Když porazím strážce, hraju to tak, že ho odstraním z herního plánu, ale nevracím ho do pytlíčku. Je to tak správně? Usuzuju to z toho, že se v pravidlech píše, že až v pytlíčku dojdou, přidají se do něj 2 strážci nejdál od citadely. Kdybych je nedával stranou, tak by v pytlíčku nikdy nedošli. Nebo se mýlím?

14.2.2012 08:21:36 | Upraveno autorem (porovnej)

engl
pravidla str.16 F7 uprostřed.. poražené strážce atd..... pak navzuje tvá věta.... :o)
...je to tak.

14.2.2012 11:51:51

petrin
Díky moc. Asi jsem to četl a pak úspěšně zapomněl a právě mi nebylo jasný, proč je chci pořád dávat stranou :)
Nevěděl bys ještě odpovědi na mé předešlé dotazy?

Zrození, oprátka a remíza

Předem děkuji.

14.2.2012 16:28:05

kingos
Ahoj,
V pravidlech jsem nenasel co znaci tri kapky na desce fialoveho a modreho kingose. Netusi nekdo co to ma byt ? Jeho zivoty ?

31.10.2013 21:06:57

"Kapky"
Myslím, že to budou "plody splněných přání", které pomyslně získá vítěz. V jednoduché variantě hry může vyhrát jen jeden, ostatní jsou prostě "lůzři". U fialové varianty však lze obsadit i pomyslné druhé a třetí místo, proto je jeden plod nakreslen velký, druhý menší a třetí malý. U modré citadely vyhrávají všichni, kteří se zúčastnili vítězného souboje, proto jsou plody stejně velké, jakože každý získává stejný díl slávy. Aspoň tak si to vysvětluju já.

15.11.2013 11:27:06

Vybíráme z Bazaru

Shipwrights of the North Sea: Redux + promo, mince
Akt. cena: 1325 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas