nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Infiltration

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština:
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"Staříci si pořád stěžují, jak moc se svět změnil, ale zločin ne. Ohledně té druhé věci se ale pletou. Zločin už dávno není o penězích. Určitě ne pro ty, kteří chtějí víc, než žít z ruky do huby. Všechno je o informacích. Ty správná data vám můžou koupit úplně cokoli." - pan White

Úvod
Infiltration je cyberpunková karetní hra pro 2-6 hráčů vycházející z prostředí hry Android. Hráči představují zloděje, kteří se vloupali do centrály megakorporace CyberSolutions Inc. a snaží se ukrást co necennější data a utéct dřív, než dorazí po zuby ozbrojená ochranka.

Příprava hry
Z karet místností se vylosuje 6 karet pro první patro, 6 karet pro druhé patro a jedna tajná místnost. Skrytě se seřadí a vytvoří tak herní plán.
Krom 4 karet základních rozkazů, karty postavy (která pouze označuje, zda je hráč zraněn či zdráv) a žetonu své postavy získává hráč 4 náhodné karty předmětů.

Průběh hry
Hra se odehrává v kolech složených z těchto fází:

Plánování - každý hráč vybere jednu kartu příkazu nebo předmětu, základní akce jsou Postup (pohyb o jednu místnost vpřed), Ústup (pohyb o jednu místnost vzad), Interface (využití případných stálých či jednorázových efektů místnosti) a Download (hráč si z dostupných skrytých žetonů dat náhodně vybere jeden, případně dva, pokud v tomto kole využil tuto akci jako první, datové žetony mají po odhalení hodnoty 1,2 a 3)

Vyhodnocování - od prvního hráče po směru hodinových ručiček každý hráč vyhodnotí svoji kartu a případné efekty místností (např. efekt "reveal", pokud je hráč tím, který místnost jako první odhalil, efekt "enter" vždy, když postava do místnosti vstoupí atd.)

Fáze cizích postav - pokud jsou ve hře cizí postavy, vyhodnotí se jejich akce, např. jejich pohyb nebo zraňování postav

Fáze bezpečáků - první hráč hodí 6-stěnnou kostkou, přičte hodnotu alarmů (-1 až +8), které postavy spustili a výsledek přičte na počítadle bezpečáků. Pokud výsledná hodnota dosáhne čísla 99, hra okamžitě končí. Pokud ne, předává počítadlo a kostku, které označují prvního hráče po směru hodinových ručiček.

Závěr hry a určení vítěze
Hra končí buď v okamžiku, kdy všichni hráči opustili korporaci (přes první místnost nebo jednou ze zvláštních místností, které umožňují únik) nebo v okamžiku, kdy počítadlo bezpečáků dosáhne hodnoty 99. V druhém případě jsou všichni hráči, kteří nestihli utéct, eliminováni. Vítěze určí celková hodnota datových žetonů, které se hráčům povedlo ukrást.

Varianty
Hra nabízí několik drobných modifikací, např. pokročilou variantu akční karty Download, náhodné losování cizích postav nebo draft počátečního vybavení.

Shrnutí: Svižná karetní cyberpunková honička s větším množstvím náhody a prvky blafování a odhadu soupeřů.

Autor: Eyron