Incursion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Grindhouse
Autoři: Jim Bailey
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

cim se to vlastne lisi od .... ?

samozrejme mne napada tannhauser
a samozrejme se to asi nejak lisi herne. mno. mozna by to chtelo i druhou cast otazky. cim se to NElisi od tannhauser?
28.3.2011 15:34:09

rbx

ndru
ted na Hradisti budu s Falcem hrat Tannhausera a strihnu si i Incursion, takze budes mit pohled na vec od vrchniho znalce celeho Tannhauser universa, ultimatniho pijaka krvavych zad, Falca!

28.3.2011 15:42:43 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
v zasade jsem nehral incursion ale relativne mam nadrceneho Tannhausera, na hradisti dame rec (poznas me podle mokreho tricka)

rbx: :D

28.3.2011 16:31:39

to Falco
u mne hradiste nehrozi

28.3.2011 16:42:32

ndru
tak muzeme behem tydne zahrat tannhausera a uvidis :), popripade na Hradisky zkusim incursion a muzu pak napsat no

28.3.2011 16:55:28

to Falco
u mne nehrozi ani nejlepe dejvice a ani jinde praha kdyz teda nebudes liny

28.3.2011 17:58:57

...
Tannhäuser znám, a v Hradišti doufám Incursion vyzkouším, takže pak také hodím fundovaný názor :)

28.3.2011 19:07:23

ndru
tak bohuzel se budes muset spolehnout na nase fundovane nazory :)

28.3.2011 21:09:56

to Falco
zatim byl na fundovane nazory na ZH docela spoleh. teda pokud nevznikne nejaky stupidni flame

28.3.2011 21:53:34 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
stupidni flame je ve foru u Tannhausera :D (a na stupidni flame je na zatrolenkach taky spoleh :) )

29.3.2011 00:10:54

rbx

ndru
tak jsem mel moznost si na Hradisti vyzkouset Tannhauser a zaroven klukum vysvetlit Incursion. Mam oboje a me se Incursion libi vic. Ale jak to nejak vysvetlit...? :-) No, jde o to, ze ta hra je v zasade jednoducha. Neni prekombinovana. V soucasne dobe vidim hlavni nedostatek v malem poctu scenaru, coz se vynahradi knizkou, co vydaji. Permonick a Falco, kteri to zkouseli, sem mozna take daji nejake postrehy. Pravdou je, ze jsem jim vybral spatny scenar. Meli jednu hru odehranou za 20 minut. Byla to prave ta, jejiz text jsem dal na zaver do popisu hry. Pak zkusili jinou taktiku a razem to byl o dost vetsi boj. Je tu vetsi podil nahody v podobe karet, ktere prinaseji postavam zvlastni schopnosti, ale souper je muze rusit. Nektere jsou dost silne.

Oproti tomu Tannhauser je trosku jinde. Kazda postava ma spoustu vybaveni, ktere navic muze i menit, tzn. ze musis vedet, co ktery predmet poradne dela. Zarazil me hned na zacatku vypocet utoku a damage. Ty odpocty od desitky byly fakt mocne :-) Taky se tu nijak neresi facing, za opportunity fire se plati ztratou akce v dalsim kole atd. Asi to jako celek neni spatne, ale proniknout do toho vseho je na delsi dobu. Zvlast kdyz chrli nove a nove postavicky. Co se tyce provedeni, tak je skvele, holt FFG si tu kvalitu drzi a u Tannhausera jde treba s barvenim figurek smerem vzhuru.

Takze Incursion bych spise doporucil lidem, kteri nechteji prilis komplikovanou hru. A samozrejme tem, kteri chteji k takoveto hre skvele miniatury, protoze se daji dokoupit ve zvlastnich sadach, jsou z bileho kovu a po nabarveni vypadaji velmi dobre. Ta hra se da perfektne vymazlit.

4.4.2011 16:35:16

...
Falco určitě bude halasně nesouhlasit, ale já se přikláním k rbxově názoru, a Incursion se mi líbí víc než Tannhäuser... oslovuje mě na tom hlavně jednoduchost a přitom komplexnost pravidel, kdy se u Tannhäuseru nemůžu zbavit dojmu, že je to sice vymyšlené dobře, ale je to zbytečně překombinované... oproti tomu Incursion se dá osvojit opravdu během jedné dvou her a jediné co mi dojem z hry kazí jsou akční karty, které silně kazí balanc celé hry a pokud si do budoucna Incursion pořídím, tak si na ně asi vymyslím nějaký house rule a nebo je minimálně rozdělím do balíků pro jednotlivé strany, protože v situaci, kdy jednomu hráči přijdou do ruky karty jež pomáhají protivníkovi a druhý dostane do ruky nějaké kombo, kterým získá během jediného kola zásadní převahu, posílají hru do kytek.
Můj dojem z Incursion je ten, že si ho rozhodně ještě někdy zahraju, a pokud bych si měl vybrat mezi Tannhäuserem a Incursion, tak volím Incursion, budu si ho totiž moct zahrát i s někým, kdo není "profi" deskovkář, zatímco Tannhäuser nováček prostě neskousne...

4.4.2011 20:03:35

srovnani
V zasade se na Permonicka nezlobim ale Tannhausera mam rad, takze se pokusim o normalni srovnani. V zasade rbx to vystihl pekne takze to zkusim ze sveho pohledu.

Tannhauser je slozity (jak delate to a s teckama sakra ? ) drive tomu tak nebylo ale ze zacatku budes mit pocit pod tihou pravidel ze je toho moc co delat, samozrejmne jako u kazde slozitejsi hry tento problem po dvou hrach opadne.
Incursion byl pitomy s tim scenarem co jsme hrali ale vidim jeho silu v jednoduchosti, libil se mi i presto ze na karty mam podobny nazor jako Permonick, nicmene spis by to chtelo videt co provedou v normalnim scenari.
Ja mam Tannhausera hodne rad tudiz bych volil prave ten, ve zkratce: nabarvene figurky + herni plan vypadaji pekne, incursion ma cardboard ale dokoupene drahe figurky jsou luxusni, u incursionu jsem nemel pocit ze bych nevedel co delat Tannhauser nabizi vice moznosti ale za cenu slozitosti.

Jenom bych doplnil ze sila Tannhauseru neni vubec v deathmatch variante ktera je spise pro seznameni s pravidli. Hra na to neni balancovana a nefunguje tolik jak ma, teprve jednotlive scenare nebo objective mode tomu dodava tu paradni stavu (a snizuje dobu hrani protoze pri deathmatchi se to misty zbytecne natahne).

co se tyce vypoctu damage a utoku jak psal rbx, to nejak designeri nezvladli. V zasade princip je ten ze se snazis podhodit nejaky stat co mas (napriklad mas Combat sest tak v teorii podhazujes sestku), jenomze chteli zanechat hazeni vysokych misto roll low takze od desitky odectes hodnotu dovednosti a to cislo prehazujes (Combat sest znamena ze prehazujes ctyrku), zvyknul jsem si rychle ale nepochopil jsem duvod.

4.4.2011 21:17:45

otazka asi pro RBX
Chtel bych se zeptat. Na netu jsem nasel jeste hru:
Secret of third reich a Secret of third reich - doomsday. Incursion podle me patri do stejne kategorie a vse me to prijde jako jedna hra.

Podle me ze se jedna o jeden herni svet, ale hry jsou rozdeleny do samostatnych kategorii viz treba na BGG. K Incursion jsem pravidla nasel k Secret of third reich ne. Slo by to prosim nejak osvetlit. Docela me to zaujalo a preci jen pocatecni investice se me zda prilis vysoka, nez abych si to porizoval na slepo.

dik

11.7.2011 12:47:55

rbx

andik
Secret of the Third Reich je figurkovka od firmy Westwind Productions. Proto take nemuzes najit nikde pravidla, protoze to je na figurkovce zaklad, ktery si firma vetsinou necha zaplatit.
Spolecne s Incursion to ma maximalne tak trochu tema, ale jinak za obema stoji uplne jine firmy, ktere se kamaradi.

EDIT: tak je to jeste trochu jinak, vypada to, ze za obojim stoji jeden designer - Jim Bailey z Grindhouse. Ale figurky delaji podle meho Westwind, na rozdil od Incursionu, kde je dela primo Grindhouse.

11.7.2011 13:48:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Moje zlato!
Moje zlato!
Akt. cena: 157 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas