Imperium: Legendy

xxxxxxxxxo hodnoceno 53x (Seznam vlastníků)

Imperium: Legendy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk, Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Osprey Publishing
Autoři: Dávid Turczi
Nigel Buckle
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra v sólu

Ahoj, jen by mě zajímalo, kdo má zkušenosti s touto hrou v sólo variantě, jak asi dlouho trvá ji zahrát? Jestli se to stihne do hodinky, či více. Díky moc

25.5.2022 11:13:34

Do hodinky určitě ne, rozhodně ne první partie. Mám teda jen Dějiny, ale bude to podobné (respektive Legendy jsou náročnější, takže možná to může hru prodloužit).

Já dal na úvod 2 two-handed partie, abych se nemusel učit sólo (což bylo asi zbytečné, není to vůbec nutné), a ty hry trvaly 4 a 3 hodiny. Pak jsem dal první klasické sólo, takže jsem už znal pojmy a jak se to hraje, ale ta partie mi zabrala 2,5 hodiny (nepočítám přípravu, dlouhé bodování a úklid). Ona ta Automa se ve výsledku ovládá dobře a vcelku i svižně, ale pofrčí to až po vícero kolech. Některý věci nejsou v pravidlech úplně jasně napsané, takže jsem musel i dohledávat. A radši si to kontroloval. A stejně jsem udělal nějaký chyby, co vím… Jako pod dvě hodiny se určitě dostaneš, někdo mi psal, že to dává za 90 minut, ale méně asi ne. A na první hry si fakt vyhraď celý večer. Já to v ten pátek vytáhl kolem osmý a vše uklidil až před půlnocí (mj. i kvůli času na fórech ohledně pravidel). :D

@Jacob 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

25.5.2022 11:24:21 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra je delší, ale pak je můj odhad do 1,5 hod na hru v sólu. Legendy to neprodlouží, doba bude podobná.

25.5.2022 11:56:20

Na sólo počítej ze začátku určitě 2+ hodiny. Až to budeš mít efektivní (nebudeš koukat do pravidel, budeš si pamatovat klíčová slova a rychle vyhodnotíš tabulku automy), tak se dostaneš většinou na 1,5 hodiny, ale i tak budou národy, které trvají déle. Kratší to bude v jediném případě - že nastane kolaps (což v sólu znamená, že jsi automaticky prohrál). To pak můžeš skončit i po 20-30 minutách.

Legendy ještě tolik nahraný nemám, ale obecně, jejich mechaniky jsou rozmanitější a časový rozptyl bude větší.

25.5.2022 23:13:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Panství hrůzy - Ulice Arkhamu
Panství hrůzy - Ulice Arkhamu
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas