Imhotep - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Galakta
Kosmos
Autoři: Phil Walker-Harding
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hrál už někdo? Můžete napsat dojmy z hraní? Děkuju...
22.1.2017 21:59:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár partií na yucatě
Hrál jsem několik partií na yucatě, vždy ve dvou hráčích. Je to takové trochu suché euro, ale herní mechanismy téma poměrně dobře odrážejí. Má to jednoduchá pravidla, která se dají vysvětlit v deseti minutách. Hra poměrně svižně odsýpá, hráči se střídají rychle za sebou. Pokud někdo má tendence k analýze paralýze, potom odhaduji, že se všechno může dost zpomalit - v rámci jednoho kola, jakmile se náhodně vylosují karty lodí, už dál náhoda ve hře nefiguruje. Počítací typy to pak budou chtít všechno spočítat. Všechny kola probíhají stejně, chybí zde nějaký "snowball" efekt, takže se může dostavit stereotyp, ale partie zase netrvají dlouho. Určitou variabilitu zajišťuje to, že hrací karty monumentů mají 2 strany, a na začátku hry si vybíráš, jakou z nich použiješ. ... Shrnuto: Zatím se mi to líbí a baví mě to, uvidíme, jak rychle se ohraje.

Edit - po cca 3 týdnech a asi pěti partiích na yucatě: Hra ve dvou hráčích mě bavit přestala, je to prostě příliš suché. Ještě zkouším hru ve více hráčích, tak uvidíme.

9.8.2017 17:19:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Verona
Verona
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas