Illuminati: Deluxe Edition

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Illuminati: Deluxe Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Pegasus Spiele
Steve Jackson Games
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 1987
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Hráli jste nebo hrajete to někdo ? Komentáře na BGG jsou dost rozporuplné. Hodně hře vyčítají dlouhou herní dobu a že je výrazně nejhratelnější zrovna ve 4 hráčích. Mě pravidla po přečtení připadají zajímavá. Každopádně hru na BGG hodnotilo přes 2,5 tis. hráčů což je docela dávka. Na Youtube je ke hře prezentovaný takový reklamní spot o různých světových konspiracích což může být důvod proč tuto hru ti přitrouble ovlivnitelní amíci tak masivně hrají...
26.10.2010 00:11:58

zkušenostmi nepodložený příspěvek
Tuhle hru jsem měl, ale nakonec prodal nehranou, protože jsem po přelouskání pravidel nebyl schopný přimět nějaké spoluhráče ke hře.

Myslím si, a teď budou pokračovat nepodložené informace, že během hry bude vždycky strašně dlouho trvat, než spočítáš obranu soupeřových karet s tím, že se můžou v mocenské struktuře podporovat atd. Takže ve hře asi budou dost dlouhé prostoje (analýza-paralýza). Navíc rozstrkávání penízků na kartách by asi bylo dost drsné.

Jinak herní systém mě na pohled docela uchvátil: pokládání karet tak, jak se různé mocenské skupiny ovlivňují a pokud někde není místo fyzicky je jedno, že ti tam ukazuje šipka a teoreticky by tam mohla nějaká skupina být. Taky se mi líbil humor v pojmenování a obrázcích jednotlivých karet, ale vzhledem k angličtinou nepolíbeným hráčům ve skupině, tohle nikoho dalšího pozitivně nenaladilo.

26.10.2010 07:08:54

Hike
Díky za postřehy. Asi máš pravdu, ta ukrutná délka počítání obrany a variant podpory mě nenapadla. Angličtina mi v té hře přišla na takové té stimulující úrovni - jednoduché texty a hodně obrázků k zapamatování, ale úplný neangličtinář by asi problém měl.

26.10.2010 09:45:26

panzer
Ja jsem to parkrat hral a prijde mi to dobre. To pocitani neni zas az tak hutne a herni system je originalni, vytvari peknou paranoidni atmosferu, ze na tebe ostatni chteji utocit;) Hral jsem to ve ctyrech a v peti a oboji bylo docela fajn, ani ty prostoje nebyly velke, tim, ze se do souboju muzes aktivne zapojovat zvenci a podporovat jednu stranu, te to docela vtahne;)

26.10.2010 09:54:10

Panzer
Co se týká angličtiny, neměl jsem na mysli ani tak to, že by byl problém s porozuměním, to si nemyslím.

Spíš jsem to myslel tak, že neangličtinář nějaké ty slovní hříčky a humor skrytý za názvy organizací tak nějak nepochopí. (Ostatně některé názvy jsem nepochopil ani já, neznaje originální znění různých zkratek apod.)

26.10.2010 09:55:20

Ke hře
Zdravim illumináty), vložil jsem sem pravidla ke hře a jediný problém je sehnat hráče, protože první dvě hry jsou vždy jen na naučení, ze začátku se zdá být nezábavná.

Po pochopení strategie je to nekompromisní boj mezi mocenskými strukturami jednotlivých illuminátů. Jediné počty ve hře jsou o sčítání útoku a možné obrany protivníkovy skupiny, pak se doplácí penězi s tím, že ostatní hráči se mohou vměšovat a o to je to zábavnější. Herní doba je cca 1hodina 30minut při 4rech hráčích. při těch sedmi může mít určitě i ty 3hodiny.

Ostatně pro gamery je to zajmavá hra, ale vzhledem k tomu, že se u toho nedá chlastat, tak nikoho od PS3/PC neodtahnete:D až vypadne proud, tak se snad někdo uráči si zapařit alespoň v šesti.

Doufám, že vám pravidla pomůžou přilákat další Illuminati do hry.

1.11.2010 01:01:44 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

o hre
Tak ja mam illuminati vcetne veskerych rozsireni, i kdyz s tim poslednim jsme zatim jeste nehrali. Hravali jsme to celkem dost a v hospode (takze chlastat se u toho da naprosto v pohode). Je pravda z v 5ti-6ti hracich hra da 2-2.5hodky, ale to je prave tak na to posezeni v hospode. Jinak nazvy karet a tudiz i korporaci jsou dost fun a cela hra je vice mene o tom kdo se dokaze s kym domluvit a tak a presvedcit ostatni ze ten na koho utoci je zrovna ten nebezpecnej :o). U nas hra koncila i vitezstvim dvou lidi kdyz Gnomove prodali svou infrastrukturu nekomu kdo to potreboval. Kazdopadne nas hra dost bavila. Chce to akorat nejakou misku uprostred stolu na ty penize.

1.11.2010 14:26:05

314

O hře
Já mám Illuminati taky, rozšíření zatím intenzivně sháním. To počítání není tak strašné, obranná hodnota je rovna pouze součtu resistance na kartě, bonusu za vzdálenost(respektive proximitu) od Illuminátu a prachů, které do toho nasypeš. Prosté sčítání tří členů, učivo první třídy ZŠ. Na útok je to horší, počítáš sílu karty, sílu pomocných karet, bonus za speciální vlastnosti, bonus za alignment a peníze. Já ani žádný můj spoluhráč s tím zatím neměl problém. Až někdy budeš hrát Warhammer Fantasy Roleplay a budeš házet na obyčejný útok dvanáctikostkovým dice poolem, k tomu budeš přičítat 8 druhů bonusů a soupeř postihy, to je teprve sranda.

Jinak je Illuminati perfektní hra, velmi vysoce hodnotím herní systém a hlavně ilustrace. Výborné je taky celé "konspirační" pozadí v reálném světě. Každá z těch buněk, co ve hře jsou, je opředena nějakou vlastní konspirační teorii, a autoři si z toho naprosto bezostyšně utahují.
Problém je v tom, že člověk musí umět trochu anglicky a mít určité znalosti o konspiracích. Když jsem poprvé viděl kartu "Zákeřní fluorizátoři vody", smíchy jsem se válel po zemi, zatímco bratr na tu kartu jen nechápavě hleděl. A ve hře se pak dějí takové konspirace, že hráč ohlašuje útok: "útočím prostřednictvím SRPŠ, za přispění tabákových společností, mimozemšťanů a buňky mezinárodního komunistického spiknutí na Milovníky akvarijních rybiček."
Další potíž je v tom, že v méně než 5 hráčích je ta hra po diplomatické stránce natolik okleštěná, že ji skoro nemá smysl hrát. A největší svízel je, že systém je sice propracovaný, ale spoléhá na kostky. A když je celá hra rozhodnuta jedním hodem, spousta hráčů začne remcat, že si mohli hodit jenom tak už před třema hodinama a výsledek by byl stejný. Celkově je to ale jedna z nejlepších her diplomatického ražení a nikdo mi to nevymluví. Fnord.

21.1.2011 19:07:39 | Upraveno autorem (porovnej)

314
Hráli jsme to spolu na Zatroconu (Bavorští illumináti) a hodně se mi hra líbila. Je fakt, že jsi to dobře moderoval, takže nebyl problém s herníma situacema. Uvažuji, že si ji koupím. Jediné nad čím váhám je přetrvávající dojem, že pokud budou hrát zkušení hráči a budou společně zavčas potlačovat vedoucího hráče, může být hra i nekonečná.

22.1.2011 19:06:05

314

Nekonečná hra
Nekonečná hra tu nehrozí, automatický konec nastává, když je dobírací balíček prázdný. Pak všichni hráči sečtou svůj celkový power a hráč s nejvyšší hodnotou vyhrává. Problém je v tom, že dobrání těch asi 80 skupin trvá 5 hráčům okolo 4 hodin. Ale jinak máš pravdu, zkušení hráči si hlídají jeden druhého tak dobře, že vyhrát je velmi těžké. Prakticky jediný způsob, jak vyhrát hru proti expertům je překvapivý útok nebo použití speciální karty. To jsou jediné náhodné prvky, které mohou zajistit vítězství, i když se ostatní budou na hlavu stavět. Proto si chci pořídit rozšíření-obsahuje další speciální karty a navíc novou třídu karet-artefakty.Díky tomu bude do hry vnesen větší faktor náhody a bude snadnější vyhrát proti profíkům.

24.1.2011 16:49:18

budoucnost
Inu a věděli jste, že hru Illuminati někteří dnes používají místo tarotových karet? :D

http://9gag.com/gag/4964621?ref=popular

7.8.2012 08:37:25

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven Lvi chrtan
Gloomhaven Lvi chrtan
Akt. cena: 40 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas