Hustá mela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Alderac Entertainment Group
Arclight
IELLO
Pegasus Spiele
Autoři: Paul Peterson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze?

nejaka sance, ze se toho nekdo ujme? nebo mame smulu na nejakou vylucnou distribuci?
25.8.2012 10:50:37

CZ verze
No... Uvažovali jsme o tom, dokonce jsme hráli prototyp. Ale přišlo nám to takové příliš americké. Spousta chaotických kombinací, které vzbuzují spoustu pravidlových nejasností. Pokud to někdo hrál a myslíte si, že existují důvody proč dělat českou verzi, sem s nimi.

27.8.2012 13:30:41

to pogo
myslím, že to chaotické je, ale když pochopíte principy, že prostě co karta říká, je dovoleno, tak je to dovoleno a pokud proti tomu není jiná karta, není co řešit. :-) my osobně při hraní na žádný zádrhel nepřišli.

Jinak k překladu... Angličtina opravdu těžká není - není to hra typu Arkham horror, kde, když neznáte jazyk, nepochytíte ani atmosféru z kartiček a vlastně ani o co se jedná. Já osobně jsem to hrál s jedním téměř neangličtinářem, ale zvádl to. :-) Řekl bych proto, že překlad není nutný.

1.12.2012 12:19:27

do češtiny - určitě
Určitě, tento typ jednoduchých variabilních levnějších her je podle mne nyní to co se (po Smartgames :)) prodává nejvíc.
Kdyby to bylo v železné krabičce jako to vydal Peagasus - tak jsem si jistý že to má všechny atributy skvěle prodejné hry.
Taky pokud dáte dítěti mezi 7 a 12 vybrat co si zahrajeme za hru, tak většina podle mých bohatých zkušeností sáhne pro něco co má na sobě - piráty, zombie, ufony, dinosaury .....
(+ a to je čím dál tím víc taky faktor rozhodující o oblíbenosti/prodejnosti - absolutně jednoduchý setup a pravidla)
Navíc to je přesně typ hry která by se šířila tím že jí mezi sebou děti hrají ve škole. A nejasnosti v pravidlech - ač jsme nikdy žádné zvlášť neřešili - šlo by to jednoduše vyřešit Faq (ama).
Lidi jsou už trochu unavený přesouváním kostiček ve městech .
Za tím si stojím váhou svých 90 kg a 20 letama praxe v oboru prodeje her :)
(za nejmenovanou prodejnu na Václaváku slibuju, že jich pár set určitě prodáme )

14.6.2013 13:51:24

CZ preklad
urcite by to hre len pomohlo, vcera som hral 5 clennu hru, kde en ovladali dvaja ludia, a i ked je hra zabavna, nie je mozne ju zahrat prvych par krat bez toho, aby sme hrali s odhalenymi kartami, anglictinari museli prekladat takmer kazdu druhu kartu. Anglictina to nie je zlozita, ale vlastnosti kariet su velmi zalozene na presnom vylozeni pravidla, kde je rozdiel medzi zahranim karty, presunutim karty atd.

8.9.2013 14:53:21

apel na vydavatele
v češtině věřím, že by se i docela dobře prodával.

8.9.2013 15:37:20

chaotické ?
Smash UP mám i s rozšířením, často ho hraju, i na různých akcích s různými lidmi a chaotické mi to nepřijde ani trochu. Rasy jsou naopak dobře vybalancované a pravidla téměř všechny na kartách. Rasy mají i fungující specifické vlastnosti, takže to není jen záminka pro grafické rozlišení. Jediný nedostatek je neexistence počítadla pro jednotlivé základny, kdy určité karty v kombu, nebo v konkrétním kole, mají vyšší hodnotu a musí se to neustále připomínat. Řešíme to dvacetistěnnou kostkou u každé základy s nastaveným momentálním číslem celkového útoku.
Celkově jsem skeptický ke hrám amerického typu, kde akce umožňují výměnu karet se soupeřem apod. To se tady logicky neděje (každý má své rasy) a byť je to převážně škodící hra dá se vymyslet, při znalosti ras, i slušná strategie

8.9.2013 17:08:21

BUDE
na češtině pracují REXhry (oznámeno dnes na jejich FB)
______________________
hráč a drobný sběratel

8.7.2018 21:00:01

už vyšlo v češtině

Tak od Rexiků už je česká verze v obchodech, měli jsme ji sebou na dovolené. Překlad se podle mě povedl.
Syny 10 a 13 to moc baví, hráli každý den, na jiné hry se ani nedostali.

1.9.2019 11:40:20

CZ verze
Nechybí něco v CZ verzi? Přijde mi to takový prázdný... Žádný žetonky na počítání bodů a ani tam nemám takový ty velký přehledový kartičky jednotlivých frakci pro losování. U ovcí tam ta velká kartička je. Popravdě za cca 700 kč mě to balení přijde dost chabí....

3.9.2019 12:34:43

Oenomauss
En verze nebyla levnejsi a taky tam tohle nebylo, tusim. Zetonky na pocitani bodu se objevily az v rozsirenich. A ty velke plastove karty se taky objevily az pozdeji. Pro frakce ze zakladu jsou tusim v Big Geeky Boxu?
Btw. anglickou verzi Big Geeky Boxu ma ted Cerny rytir ve vyprodeji za 199,-

3.9.2019 13:31:21

Oenomauss
Měla by to být čistá kopie anglické verze základu, nic jsme nekrátili. A ano, absence počítadel bodů v jakékoliv formě je trochu opruz, to klidně přiznáme, ale holt to tak má i ten anglický základ...


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

3.9.2019 15:02:17

Aneken
Díky za info. Je pravda, že na YT jsem koukal na EN verzi asi toho geek boxu. Jen mě to hlava nebrala, když se to tisklo teď, že to ani do EN verze nedávají...

4.9.2019 09:06:39

Obaly
Vlezou se obalené karty do insertu ?

4.12.2019 21:51:24

Bastacka
Mně se vešly..a to jsem koupil tlustší černé na magice

5.12.2019 02:08:30

Vybíráme z Bazaru

Trosečníci
Trosečníci
Akt. cena: 840 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas