Hrdinové hlubokého hvozdu

xxxxxxoooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Hrdinové hlubokého hvozdu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Geoffrey Wood
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání s Avelem, Obtížnost, Doporučený věk

Ahoj, zajímá  mě názor jen těch kteří hráli obě hry.

  1. Doporučený věk - je tzn. co je více herně náročné, tato hra nebo Kroniky Avelu? Tzn. co je určeno pro starší děti a co spíše pro mladší?
  2. Dále mě zajímá variabilita (stereotip) porovnání těchto dvou her.
  3. Jak si proti sobe tyto hry stoji herně, tzn protože to jsou hry spíše pro děti, tak pod pojmem herně bych v tomto případě videl spíš zábavnost.
  4. Nějaké špatné herní mechaniky, jak na jedné tak druhé straně?

 

Děkuji všem předem za odpovědi.

J.

 

 

 

6.9.2023 10:27:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@Angri Otázek je dost, zatím si na většinu netroufnu odpovědět, protože HHH jsem zatím zkoušel jen jednu hru sólo pro naučení pravidel, ale po té jedné hře u mě žádné nadšení nepřevládá a rozhodně doporučuju spíš Kroniky Avelu, které mi přijdou moc fajn.

Víc napíšu po hrách s dětmi. HHH bych řekl, že je jednodušší než Avel, ale uvidíme, jaká bude praxe s těmi dětmi.

8.9.2023 15:14:09

Hrali jsme se synem(6) 2x. Nemam uplne pocit vyznamneho vylepsovani hrdiny, ktere je dle mne dulezite pro pocit hrace. Kazdy hrdina ma dve odemykatelne unikatni schopnosti. Pote moznost nalezeni az 3 predmetu ( prevazne na 1 pouziti). Prisery nam prisly( nektere) obtizne a na zacatku nektere i neporazitelne( nutnost mit napr 3 kostky, hrdina muze mit do zacatku max 2). Ze zacatku je nutne chodit spolecne a tim vyuzit spolecny boj s priserami a tim i kostku druheho hrdiny navic. Po ziskani predmetu uz je zivot lehci. Hra trva tak do 40 minut. Za mne je to jednodussi alternativa k avelu. Avel je ale zcela jiste lepsi hra, i delsi, nicmene mame jiz cca 20x nahrano, tedy je jiz dost ohrany. pokud mate jiz avel ohrany, kupte toto(pomerne cenove dostupne) pri cekani na karak 2, ktery ale bude poskytovat trochu jiny zazitek.

8.9.2023 19:46:10

Srovnání zaslouží spíš s Karakem. V Avelu je dost významný prvek času, který vás tlačí do příchodu bestie a blokování používání pastí atd. a obsahuje i light tower defence části. Pocit z hraní je dost jiný. Mám HHH odehrané zatím 3 hry, z toho jednu sólo na učení, jednu se synem (5) let a jednu ve třech se synem a dcerou (8). I nejmenší se dokáže sám herně rozhodovat, jediné na co mě potřebuje, je čtení textu na kartách (to je trochu škoda, u her pro děti, jakou určitě HHH jsou, mám radši jazykovou nezávislost). Výhoda HHH (dle mého) kratší herní doba, takže ani ten omezený rozvoj postavy vlastně není tak špatný, protože je pořád co dělat v tak krátké herní době. Souboje jsou zábavně řešené, a děti se seznamují s dalšími mechanikami, jako je dice placement a action selection v přijatelně složité podobě. Na to co HHH jsou, je to fajn hra, ale člověk tu hru musí brát střízlivě a nečekat zážitky komplexních her. Pravidla jsou přehledná a rychle vejdou do krve (i 5 letému dítěti).

16.9.2023 12:38:40

Za mě pravidla hrozná, neřeší tam základní věci jako je např. souboj se dvěma obludami na jednom poli. Taky se podle mě v pravidlech špatně dohledává.

Doporučil bych za sebe Avel. Pokud ho máš ohraný, tak rozšíření k Avelu. HHH dám ještě šanci, děti to bavilo. 

Jo a chtělo by to figurku bosse, takhle je to finále takové nijaké…

18.9.2023 23:45:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@Varouch Zrovna souboj s 2 příšerami je v pravidlech popsán - bere se to jako 2 nezávislé souboje po sobě. Nejdřív první nestvůra (ta s nižší hodnotou štítu, v případě shody si hráč vybere), pak ta druhá (pokud je jedna boss, tak ten bojuje vždy až na konec). S pravidly jsem ani moc problémy neměl.

Já mám problém se soubojem - zpočátku většinou jedna kostka a minimum “modrých”, když to nepadne, tak smůla. Když má příšera 2 životy, tak o tom ani nemluvím (díky tomu i vidím velký rozdíl v “hrdinech” - žába má celkem výraznou výhodu). Když narazím na vybavení, ale to nepřidává kostky, tak to je taky problém. A také mi přijde hodně omezující, že barevné kostky moci nelze přehazovat. Možnosti léčení jsou velmi malé.

Jako s dětmi se to dá hrát, ale Kroniky Avelu jsou několikanásobně lepší herně (hra graduje, možnost nastavit obtížnost, možnost “načít nestvůru” a dodělat ji, možnost se léčit) i strategicky (v HHH se jen čeká na závěrečného bosse a doufá, že se povede vyhrát nějaké boje a tím získat potřebné vybavení).

19.9.2023 00:22:31

Souhlas, Avel je o několik levelů výš.

19.9.2023 08:32:03

  1. Hra HHH - dost velké zklamání, sic první dojem ale hned na první dobrou jsme to měli nedohratelné, respektive vidina výhry daleko předaleko.  
  2. Avel, pro dobro Dětem, z lehkou úpravou pravidel, mnohem hratelnější, svižnější… 

Koupil jsem právě jako alternativu dětem, k Avelu. Vypadalo to jednodušeji. Ale opak pravdou. Zdlouhavá pravidla (někdy zcela divné formulace). Náhoda jako prase, pokud to prostě nepadá - nic neuděláte. 

Měli jsme smůlu, že na padoucha jsem šel Prakticky Sám (ostatní byl na druhé straně mapy), max. kostek - 3, na poražení padoucha min. 4. Ani by nestačily doběhnout a konec, jelikož objevením padoucha ubývá čas do konce hry (ve 4. Dvě herní kola).  

 

31.12.2023 17:22:06

Já to hrál párkrát v sólo - tedy se dvěmi hrdiny. Pokud nepadají kostky, je to nehratelné. A já mám ke všemu smůlu, takže nejen nepadaly kostky, ale i nepřátele otáčel ty těžké - jak porazit hned nepřítele, který má 3 zdraví a já max dvě kostky netuším. Takže trest za nesplnitelný úkol, pak musím utéct - znovu zranění a hned jeden ze dvou mrtvý. A pak co. Hrát s jedním hrdinou a jít na pomoc nebo co dělat, jít bojovat také nemá smysl. Konec hry. Další hra podobný průběh. Max dvě kostky ani na jedné nepadne ani jeden zásah a hned dostanu na hranici smrti, jelikož tam jsou dva nepřátelé. Stále jsem se díval, jestli to nehraju nějak špatně, ale evidentně ne. Jinými slovy celkem blbost. Škoda. Avel jsem zatím nehrál, ale mám, tak to zkusím :-)

24.1.2024 11:05:59

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad + kovové mince
Vinohrad + kovové mince
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas