Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) – Matka Draků

xxxxxxxxxo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) – Matka Draků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, hrál už někdo? (Zajímá mne především hra ve 4, kdy jsou ve hře vazalové)
26.4.2019 13:55:10

re

Tak vazalove jsou i v 7. hracich. My to hrali jednou s jednima vazalama. Za me je to v pohode. Ale moc velkej zajem o ne nebyl. Spis jsme se soustredili, aby Targaryen neziskaval loajalni zetony, protoze hra ke konci uz o nicem jinym nebyla, nez se nehybat a drzet svoje uzemi s pomoci podpor, aby Targaryen nevyhral. Tim jsme se zasekali na par kol, nez Targaryen ztratil draky. takze hra vypadala asi tak, ze se vsichni spojili proti Targaryenum.

26.4.2019 18:28:54

kazdy rod by mal vazala
Hoj,

Budem reagovat zatial iba na to co si sa pytal (hra v styroch s vazalmi). Ono v principe ide o to, ze asi nechces hru kde by mali vsetci vazala. Podla mna je hra idealna v 7 hracoch kedy iba 1 hrac ma moznost vziat si vazala. Jednak to povysuje rolu majitela zelezneho tronu, ktory sa v minulosti staval trochu nedolezitym a jednak to dava priestor targaryencom, aby na tron dosadili svojho spojenca, ktory im vie aj pomocou vazalov trochu pomoct k vitazstvu. Osobne si myslim, ze by to bolo trochu lepsie v 6 hracoch a dvoma vazalmi, kedze Targaryenci by ziskali vacsi priestor na vyjednavanie (zrazu su tu dvaja ludia ktori mozu zo situacie vytazit). Ide teda predovsetkym o to, ze hrac s vazalmi nemoze na uzemia kde je ich vazal utocit, ale su to zdarma oblasti s hradom alebo pevnostou. No a kto lepsie vycisti oblohu, nez drak. Treba si ale dat pozor, dracik vacsinou velmi tazko odlieta naspat a miestny vidlaci vedia velmi rychlo reagovat a chudacik dracik nemusi stihnut odletiet :) Ak by Tragovia mali svojich vazalov, ti by im vedeli relativne slusne pomoct cistit niektore oblasti. Nemusi to byt zle, ale straca sa to caro, kedy musia targovia vyjednavat. A navyse zelezny tron ma opat minoritnejsie postavenie v hre. Tot vsjo.

27.4.2019 09:13:53

3 hráči
Ahoj,

Takže toto rozšírenie pri hre 3 - 4 hráčov nenaplní svoju podstatu a nijako neobohacuje hru?

31.8.2019 22:36:49

re
no to vubec. ono ani v 5. idealni je 6 hracu.

31.8.2019 23:04:42

agent
Dovolím si nesouhlasit. Ideální je pořád v 6 a víc hráčích. Nicméně rozšíření umožňuje si zahrát plnohodnotnou hru i ve 4 hráčích což se základem není možné.

14.9.2019 17:53:49

re: elessar
no ono si to zahrat jde, ale plnohodnotny herni zazitek to neni. vazalove blokujou pul mapy a kdyz se moc nemeni ani poradi vyberu a maji to furt stejni lide, tak ani oni se pres vazaly dostat nemuzou a furt se valci mezi vazalama a prakticky vsichni cekaj az se vyvrazdej mezi sebou, aby se nekam dalo jit. navic postupem casu si 3 rody rozdeli 21 hradu a to pak hra konci treba v 6. kole aniz by targaryen mel silny draky a mohl vubec neco udelat. v 5 lidech to je podobny. 6 je ideal a vetsi pocet lidi zas natahuje hru. To se nam zase stalo, ze v 8. kole vsichni zacali branit svoje pozice a navzajem se podporovali, protoze cekali na draky co udelaji a 2 kola se proste nikdo nehybal. Zkusime to v 8 lidech a hrat to budem aspon 8 hodin, tak uvidime.

14.9.2019 18:49:48

agent
Pokud se nemůžeš dostat přes svýho vazala tak sis ho špatně vybral :-) Bych pak hledal chybu spíš u strategie hráčů. U nás se vlastnictví vazalů vpodstatě pořád měnilo podle aktuální situace na plánu. Nepřijde mi, že by vazalové nějak urychlovali zisk hradů, pokud se ti podaří nějakýho vyvraždit to pak jo, ale to zas nedopustí protihráči. Naopak mnohem hůř se dobývají než původní neutrální armády v základní hře. Osobně jsem měl při první hře rozšíření za Targaryena spíš problém, že pro ostatní jako by se stalo cílem hry zabít draka víc než cokoliv jiného. Ale Targaryen není závislí pouze na dracích :-) Ano v 8 hráčích se hra neskutečně vleče.

14.9.2019 22:29:13

Dojmy
Tak jsme to zkusili teď o víkendu po tom co mi hra přišla v české verzi, hráli jsme i v 6ti i ve 4 atak či tak musím potvrdit super zážitek. Samozřejmě ve více hráčích je hra víc o tom kdo koho a kdy zradí a v menším počtu to tak míč člověk nepociťuje, ale nový systém vazalů hru velice zpříjemnil i pro 4 hráče. Byli jsme s rozšířením velice spokojení. Každopádně se nám ještě protáhla hrací doba a mám dojem že plán jsme chystali taky tak hodinu i s rekapitulací některých pravidel.

............................................
"Pokud nejsi u deskové hry připraven přijít o všechny své přátele, tak jsi nehrál pořádně."

26.9.2019 10:07:08

Základná hra
Základná hra sa v 4 dá zahrať. Treba z mapy odrezať celý Sever a piatemu rodu (ten jeden navyše) dať silnejšie obranné armády, aby to nebolo možné tak ľahko získavať. Ja osobne odporúčam pri 4 hráčoch dať ako neutrálny rod Lannister alebo Greyjoy- samozrejme nie len ich tri základné územia ale nejako rozumne to nastaviť... potom to ide a je to dosť kruté.
Inak, isto sa to dá aj inak modifikovať- neurežeš Sever ale Juh... ale my sme vždy sever urezali lebo je to vizuálne jednoznačné a osobne Starkov nemám rád :P

4.12.2019 10:23:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra v 7

Ahoj, chci se zeptat, je možné hrát hru v 7 tak, že se vyřadí Arrynové a jejich nová mapka, bez vazalů, ale přidají se jen Targaryeni a mapka moře? Případněmůže mi ještě někdo vysvětlit systém s vazaly? Každé kolo za něj hraje někdo jiný? Podle pozice na trůnu?

Díky

23.1.2020 18:08:27

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas