Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra v méně než 6 hráčích - varianty

Jestli budete někdo zkoušet hrát ve 4 hráčích podle některé z variant z toho pdf co tu postoval georgeek ( http://bit.ly/yibGLF ) dejte prosím vědět jak to dopadlo ;)
19.1.2012 21:22:14

Stark, Lannister, Baratheon, Martell
Hráli jsem to přesně podle diagramu, nicméně Stark vyhrál celkem snadno obsazením sedmi hradů, když se jižané soustředili na zabrání jižních hradů a nevěnovali se středu. Podle mě to chce ve čtyřech lidech zneprůchodnit 4 hrady tak, aby se furt muselo o něco bojovat.

8.3.2012 15:01:39

silenypavel
proste ve 4hracich hrat variantu pro tri :)

8.3.2012 15:06:05

ValMor
Jo, tak jsem to zkoušel a myslim že to funguje docela dobře :).

8.3.2012 15:28:16

ve 4 nastavení pro 3
Takhle to chci zkusit při naší první hře, tak doufám, že to bude dobré :)

8.3.2012 15:53:14

Beholder
Proste cekej intenzivni masakr ... je tam dost malo mista ale to by nemelo zase tolik vadit :)

8.3.2012 16:25:15

ValMor
to je dobře ne? :). Ten prostor by mohl být poměrem zhruba podobný jako prostor třeba v 6 hráčách ne?

9.3.2012 08:18:34

Beholder
Funguje to dobře. Dorne odemykáme až v 5ti.
Jen je třeba aby se Grey anebo Bara, místo masení v centru, podívali trochu na Starka, protože jinak obsadí Sever, natěží korunky, nazbrojí a pak vyrazí na jih:)

9.3.2012 08:54:57

hra v méně než 6 hráčích (vlastní varianta)
Nehráli jsme sice výše vypsané varianty, ale při hře v méně než 6ti hráčích nám ty neutrální země přišly skoro jako zadarmo (což zvýhodňovalo ty jižní národy, které ve hře byly) a hra nebyla tak zajímavá jako v 6ti. Začali jsme tedy hrát variantu, kdy se standartně podle počtu hráči rozdaly žetony neutrálních armád, ale otočily se na stranu pro 3hráče (území nehrajících rodů tak byly kompletně zablokované).

Máme s touto variantou odehráno kolem 10ti her a nemůžem si stěžovat. Hráči jsou opět nuceni bojovat se sebou navzájem, podporovat se, vytvářet dohody ... na hru v 6ti hráčích to sice pořád nemá (holt interkaci s chybějícími rody to nenahradí), ale velmi se jí to blíží (minimálně velikosti dostupného území a nutností jít do konfliktu).

9.3.2012 09:26:48

2 hry v styroch
Ahoj, kupil som si vcera tuto hru a vcera sme to hrali 2x, cca 10 hodin spolu obidve hry. 2x som vyhral az ma to mrzi kvoli superom, hral som podla odporucania samotnej hry pre styroch - Lanister, Baratheon, Stark, Greyjoy.
Najprv som vyhral za Lannisterov, ale mal som to tazke, Lannistery maju paradnu supply vyhodu, ale tazsie ziskavaju zetony moci (maju dalej uzemie s korunkami), respektivne 2 su na rozhrani s Greyjom a potom to tiahne Lannistera do Kralovho pristaviste kde trosku pomydli Baratheona (s 3ma mecmi znicit 3 rytierov najlepsi vysledok bitky vcerajsej hry). Ako Lannister som nevyuzil potencial juznych uzemii ku ktorym sa da lodov a nie po susi. Baratheon mi prisiel najsilnejsi a dostal som ho do druhej hry, ale Greyjoy sa tak rozmohol ze sme sa mydlili. Psychologicky vyzera byt Stark stranou, dalekoho hore cez more. Ale lodami je to na jeden dva tahy na stred a k Baratheonovi.

Inak nefunguje mi ten link na homemade rules pre 4roch, mozete ho tu vypisat? Rozmyslali sme ci nenahradime Greyjojov alebo Lannisterou niektorym z tych dalsich rodov.

23.4.2012 11:37:05

Gothalgo
ten link co je v záhlaví tohoto vlákna mi funguje...

23.4.2012 20:04:51

hm
no tamtie homemade rules pre 4roch hracov ktore su od strany 4ri po stranu 8 vacsinou nic moc, pride mi to este horsi balance ako je zakladnej hry, to uz lepsie je hrat aj pri 4roch hracoch nedobitelne dolne uzemia, co zoberie baratheonovi tu prvu 4ku, ktoru dobije takmer vzdy a dava mu vyhodu jedneho hradu o ktory pravdepodobne do konca hry s nikym nebude bojovat... alebo to este hrat na 8 hradov miesto 7 by mohlo byt zaujimave

mna skor napadlo vylucit starka, lebo za tym starkom nikto netaha a aj on kym sa rozhybe dole a na starkove uzemia dat nedobytne neutrelna oblasti, mozno este aj na greyjoja a hrat martel, tyrel, lannister, baratheon - na strane 8 je tato varianta len miesto dobytnych neutralov dat nedobytnych a kludne kazdemu rodu start bez restrikcie, o nieco viac hradov ostane hore takze martell a tyrell budu motivovany vytiahnut hore, baratheon sa bude snazit o kralove pristaviste a uz nedostane tak lahko ziaden hrad z dola ci z tych ktore ma medzi sebou a lannisterom, lebo ten uz nebude moct brat od greyjoya a tiez nebude mat tie dole pod sebou zadarmo

24.4.2012 15:37:37

ve čtyřech
Dotaz hlavně asi na ty co hrají ve 4 houserules se "zakázaným" jižním územím Martelů a Tyrellů - necháváte volnou Vysokou zahradu(High Garden) tak, jak je v setupu pro 4 hráče, tzn. úplně bez žetonu neutrálních vojsk, nebo i tu "zakážete" podle setupu pro 3 hráče?
A jak se vám to po pár hrách s touto úpravou pravidel jeví, vyváženost apod.?

My včera odehráli ve 4 dvě hry s tím, že jsme zakázali jih celý, včetně Vysoké zahrady a spokojenost byla veliká. Vyvážené mi to přišlo vcelku dobře, jen ten Lanister měl vcelku těžký úděl:( tak mě právě napadlo, jestli by mu nepomohlo nechat Vysokou zahradu volnou. Nebo je to tím, že to má Lanister těžké v jakémkoliv počtu hráčů? Co myslíte?

29.4.2012 19:50:38

ve čtyřech
my to hráváme tak, že zakážem úžemí martelů a na lenisterské dáme žetony neutrálních armád.

30.4.2012 00:05:17

Ve čtyřech
Jak jsem psal, my pouze zablokujeme ty území, které by měli mít žetony neutrálních armád (čili High Garden ve čtyřech bývá volná).

30.4.2012 14:09:52

5 hracu
Napadlo me ze by se pro optimalizaci hrani v peti hracich misto Martellu zrusili Krakatice. Baratheoni by meli na jihu "kamarady" a soucasne by nedochazelo k boji Greyjoy Lannister a Stark se rezou na severu a Baratheon s Tyrellem si v klidu obsazuji neutralni uzemi na jihu a vitezi .... coz je imho dost casta situace v peti hracich. Pokud by se soucasne zakazal matersky ostrov Greyjoyu mohlo by to imho byt zajimava hra protoze o mistni bohata uzemi se brutalne poperou uplne vsichni okolo protoze uzemi jsou v centru mapy narozdil od puvodni verze kam se realne dostal prave jen jelen s ruzi.

Planuju to brzo vyzkouset az bude pet hracu ale pokud by mel nekdo moznost to vyzkouset drive budu moc rad za report pripadne nazor na toto nastaveni stran.

13.6.2012 18:09:00

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán
Gloomhaven: Lví chřtán
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas