Homesteaders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Tasty Minstrel Games
Autoři: Alex Rockwell
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

david

Jaké to je??

Hrál již někdo tuto hru, jaká je, připomíná Vám něco, má k ní někdo nějaké postřehy??
5.10.2010 14:38:13

review
zatim jen trapne jsem videl video recenzi
http://www.youtube.com/watch?v=3MZVv4oE2o0
sice to strhaji jako Cowbojska trapna drazici eurovka ale nevypada to marne

5.10.2010 14:43:20

Osadníci
Hrálo se to na Deskohraní, což už je nějaký pátek, ale zkusím vylovit z paměti nějaké dojmy.

Já měl ze hry dobrý pocit. Dražba je důležitý prvrk přímé interakce mezi hráči (draží se pozemky, na nichž mohou vznikat různé druhy budov, zpočátku třeba ranče a obchody, později i těžký průmysl). Pak má hra ale stejně důležitý aspekt - jakou zvolíš vlastní strategii, které konkrétní budovy postavíš, kolik nakoupíš dělníků, kam je pošleš, jak dobře to celé sehraješ na svém vlastním písečku. Důležité je směňování komodit na trhu. Tady zřejmě bude velký prostor pro učení se, jak hrát dobře kterou strategii, a která strategie B je dobrou odpovědí na strategii A atd. Dělalo to dojem, že se na tom dá něco vykoumat.

Ve srovnání s Carson City s podobným tématem (zabírání pozemků a jejich rozvoj) je to samozřejmě abstraktnější, bez plánku, s menším podílem náhody. Z těchto dvou bych si vybral spíš Osadníky (a kdyby vytlačili jmenovce z Katanu, byl by to důvod k oslavě).

Jan

9.4.2011 12:42:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Podsvětí
Podsvětí
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas