Hobiti - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Straky na vrbě
Autoři: Petr Král
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak začít

Ahoj, pravidla jsem přečetla, ale nějak je nechápu (je to první hra tohoto typu co se mi dostala do ruky..) Je mi to jasné asi tak do rozdání karet, pak první hráč řekne co chce dělat a ostatní se přidají? U jídla a pití bych to ještě pochopila, ale když jde první na procházku nebo se fláká tak zbytek dělá co?
Díky
12.6.2015 17:48:16

Je to jednoduche
Kazdy hrac ma ve svem tahu 2 akce - muze provest 2krat stejnou akci nebo dve ruzne. Dostupne akce jsou PROCHAZKA (vezmi si 2 karty - max 8 na ruce), FLAKANI (+1 bod), ZAHRADNICENI (+2 body, ale zahod jednu kartu) a HRANI KARET (pitky, zranice, ohnostroj, predmety, neprijemnosti). Takze napr: jsi na rade - prvni akci ohlasis prochazku a vezmes si dve karty, druhou akci treba flakani a prictes si bod - tim jsi vecerpala sve dve akce a hraje dalsi hrac... Jen pokud je vyhlasena pitka nebo zranice, hrajou vsichni hraci (kteri se chteji zucastnit) postupne a vykladaji prislusne karty dokud maji/chteji...

12.6.2015 18:40:52

dotaz 2
Díky za vysvětlení, je mi to už malinko jasnější, jen když chci např vyhlásit pitku tak to udělám tak že vyložím kartu pitka a ostatní vykládají pití v nižší bodové hodnotě než ta pitka a už vyložené? A body za to se počítají jak a komu?
Díky

23.6.2015 20:14:18

Pitka/Zranice
Funguje to nasledovne (priklad pro 3 hrace): Hrac A vylozi pitku/zranici, pocinaje dalsim hracem se kazdy rozhodne zda se chce ucastnit tzn. bude vykladat karty piti/jidla nebo ne. Hrac B se chce zucastnit a vylozi nejakou kartu (muze mit jakoukoliv hodnotu, z ciste strategickeho hlediska bych zacinal nejnizsimi hodnotami). Hrac C nema zadnou odpovidajici karty, takze se nezucastni a passuje. Hra se vraci k Hraci A, ten taky neco vylozi, na rade je Hrac B - neco vylozi atd. dokud jeden z nich taktez nepassuje (bud uz nema co vylozit, nebo proste nechce). V ten moment si oba zucastneni hraci A a B sectou body ze vsech svych vylozenych karet piti/jidla a kdo ma vic, ziska jako odmenu kartu pitka/zranice, ktera byla vylozena na zacatky hracem A a celou tuhle akci spustila. Pouzite karty piti/jidla se odhodi na odhazovaci balicek...

24.6.2015 09:36:24

Vybíráme z Bazaru

Ovečky hop!
Ovečky hop!
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas