Hledá se hrdina

Hledá se hrdina - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Alderac Entertainment Group
IELLO
Manifest Destiny
Pegasus Spiele
Autoři: Kuro
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Zdravím, poutníku! Je dobře, že k nám přicházíš právě v tento čas, kdy potřebujeme slovutného bijce, který by zahnal tu bandu orků, která se k nám pravidelně stavuje pro výpalné!“ „Cože? Kde máme KNIHOVNU? A k čemu ti je ten zvláštní špičatý klobouk?“

V karetní hře Hledá se hrdina budou hráči sestavovat ideální družinu hrdinů z potulných dobrodruhů, kteří se zrovna namanou. Ale úkol to není lehký, protože ne každý je tím, kým se zdá být…


Příprava hry:

Zamíchejte balíček karet hrdinů (7 různých karet o hodnotách 1-7, každá v několika kopiích). Každý hráč dostane počáteční dvě karty hrdiny před sebe lícem nahoru (musí být odlišní) – tito tvoří základ jeho družiny – a dalších 6 karet hrdinů do ruky. Poté vyberte začínajícího hráče a můžete začít hrát.


Průběh hry:

Jeden z hráčů je vždy aktivním hráčem. Ten na začátku kola nejprve otočí jednu kartu z balíčku. V tuto chvíli jej zajímá pouze její pravý dolní roh – ten udává podmínku pro kartu, kterou musí aktivní hráč poslat „na vandr“ (např. „karta má sílu v rozmezí 1-3“, „karta má sudou hodnotu síly“ apod.).

Hráč poté vybere jednu z karet ze své ruky, která podmínku splňuje, a skrytě ji pošle hráči po své levici (pokud vhodnou kartu nemá, pošle náhodnou kartu z vrchu balíčku). Přijímající hráč tuto kartu buď zkusí přijmout do své družiny, nebo ji pošle dalšímu hráči v pořadí. Pokud se ji pokusí přijmout, otočí ji. Do své družiny ji však smí umístit jen tehdy, pokud v ní dosud nemá stejného hrdinu. Pokud jej má, musí obě shodné karty odhodit na svůj soukromý odhazovací balíček. Pokud kartu pošle dál, celý proces se opakuje u dalšího hráče v pořadí.

Přijímající hráč může využít indicii: pošle posílajícímu hráči skrytě jednu z karet ze své ruky a ten mu musí popravdě odpovědět, zda se tato karta shoduje s poslanou, či nikoli. Kromě toho mohou všichni hráči situačně využívat schopnosti hrdinů, které mají ve své družině – každý hrdina může být využit nejvýše jedenkrát za hru a jednotlivé efekty se různí (mohou např. zabránit přijetí karty do družiny hráče, nebo se hráči mohou skrytě na kartu podívat).

Pokud karta oběhne celé kolečko a vrátí se k hráči, který ji poslal, musí ji tento povinně přijmout do své družiny (se všemi případnými důsledky). Po vyhodnocení poslané karty si aktivní hráč dobere jednu kartu z balíčku do ruky a aktivním se stává další hráč v pořadí.


Konec hry:

Hra končí, jakmile některý z hráčů získá do své družiny šestého hrdinu (tento se stává vítězem), nebo na konci kola, kdy se dobere dobírací balíček. V takovém případě vítězí hráč s nejpočetnější družinou (a v případě remízy ten z hráčů, který má nejméně odhozených karet).

Autor: Kew

Další názvy této společenské hry

  • Rent a Hero
  • Seventh Hero

Vybíráme z aukcí

Dice Forge
Dice Forge
Akt. cena: 710 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas